Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Един от първите варианти на харковския Боксьор, Молот и прочее



    по-късен вариант:




    И, вероятно - по-късен - Нота:



    въпреки много високото ниво на защита, реално екипажът не е отделен от бойното отделение и част от него - командирът и мерачът, се намират в купола.

    габаритът на люка на МВ впечатлява, а се твърди и че бордът е с комбинирана броня.

    Comment


      кало написа Виж мнение
      Амазон, ако си пропуснал за 140мм и 152мм проекти, прототипи, действащи образци на танкови оръдия, то имаш много сериозни пропуски. Направо е чудно как. Няма да ти изреждам колко са, какви са плановете за тях и прочее. Не е темата за това.
      Добре, разпали ми любопитството. Местя въпроса (който отбягваш за трети път) в правилната тема.
      Можеш ли да ми посочиш ПОНЕ ЕДИН преспективен проект за ТАНК със 152 мм оръдие по който нистина се работи.
      Ама без замразени проекти, фосилни разработки, вестникарски еквилибристики тип бъдещи развития на Армата, или слухове за разни китайски чудесии.
      Прав си че темата не ми е силната страна и не искам да ме образоваш, просто ми дай един пример.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Т-14.

        Comment


          Super_Hornet написа Виж мнение
          Т-14.
          Стига си го повтарял тоя Т14, нали съм го споменал. Имаш ли нещо официално за него? Ама не по форуми, или вестникарски статии, тях съм си ги прочел и сам. Спрягаха го със 152 мм сдвоено с 30мм преди да се появи. Да ама той се появи със 125 мм. Това са фактите.
          Ако имаш официален източник хвърляй го - ще е интерсно. Надявам се разбираш че нито ти, нито лента ру, оврага или танк нет сте официален източник
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            2А83 е съвсем реално нещо.

            Comment


              Super_Hornet написа Виж мнение
              2А83 е съвсем реално нещо.
              Да, и то от 20 години. Имаше нещо че има прототип и живота на ствола бил 100 изстрела с ПБС. Нали написах че не ме интересуват замразени проекти? Въпроса ми е има ли официална иформация че това оръдие е решено да се сложи на Армата. Не се заяждам, поне аз не намирам подобно нещо. Намирам как някой си капитан от запаса бил казал нещо...
              Иначе оръдието ако някак си успеят да преодолеят мизерният живот на ствола е животно. 2 км./сек. начална скорост на ПБС.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Да, и то от 20 години. Имаше нещо че има прототип и живота на ствола бил 100 изстрела с ПБС. Нали написах че не ме интересуват замразени проекти? Въпроса ми е има ли официална иформация че това оръдие е решено да се сложи на Армата. Не се заяждам, поне аз не намирам подобно нещо. Намирам как някой си капитан от запаса бил казал нещо...
                Иначе оръдието ако някак си успеят да преодолеят мизерният живот на ствола е животно. 2 км./сек. начална скорост на ПБС.
                По последните писания за него, са го докарали почти до 300 изстрела живот, като е готово за серийно производство, но засега се отказват в полза на малкото братче.

                Иначе, беха писали, че се работи и по оръдие с електрохимична система за изстрелване, което ще рече повечко от 2 км/с начална скорост.

                Comment


                  Super_Hornet написа Виж мнение
                  По последните писания за него, са го докарали почти до 300 изстрела живот, като е готово за серийно производство, но засега се отказват в полза на малкото братче.

                  Иначе, беха писали, че се работи и по оръдие с електрохимична система за изстрелване, което ще рече повечко от 2 км/с начална скорост.
                  Да, Кало беше пускал подробна информация за оръдието. И аз бих искал да го видя на танк. Прав си, четох днес че уж били вдигнали теоретично до 280 изстрела, но дори това ми се вижда малко за серийно оръдие. Предполагам за това и е замразен проекта.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Да, Кало беше пускал подробна информация за оръдието. И аз бих искал да го видя на танк. Прав си, четох днес че уж били вдигнали теоретично до 280 изстрела, но дори това ми се вижда малко за серийно оръдие. Предполагам за това и е замразен проекта.
                    Не, просто на този етап е прекалено мощно, а и скъпо. Само се замисли от логистична гледна точка за какво става въпрос, а и Т-14 има още хляб да изяде, докато го докарат в серийно производство.

                    Comment


                      Има достатъчно много прототипи на 140мм и 152мм оръдия, и повярвайте, над тях се работи особено усилено сега .
                      Не разбирам какво наричаш "фосилни" - всичките масови ОБТ в наши дни ли? Щото всичките са от края на 70-те и началото на 90-те. За Т-14 и 152 не са вестникарски еквилибристики, а съвсем реални планове (просто твърде скъпи и ненужни на този етап), иначе по темата се работи и върху новия вариант на Льоклерк, и върху нов Лео, и прототип на нов Ейбръмс, и върху нов южнокорейски Черна пантера.

                      Иначе, Корнет-Э срещу иракски Ейбрамс - пълно пробиване на най-защитената част - челото на купола, плюс задната му част и възпламеняване на БК.

                      Кадры из видео террористов ИГИЛ подбивших Абрамс. Судя по кадрам попадания пришлось в лобовую проекцию. В результате произошло возгорание пороховых зарядов боекомплекта. Можно предполагать, что даже после преодоления лобовой брони Абрамса заброневое действие остается весьма…

                      Comment


                        И това е варианта за износ на една ПТУР, която има и по-мощни събратя...

                        Comment


                          Иначе, Корнет-Э срещу иракски Ейбрамс - пълно пробиване на най-защитената част - челото на купола, плюс задната му част и възпламеняване на БК.
                          Ех, свободни преразкази по свободни съчинения по размазана картинка, на която даже не се вижда какво е ударено, камо ли накъде е обърнато, къде е пробито и какво е гръмнало
                          Велико е руското оръжие, но блогърът поне е имал скромността да напише "Можно предполагать".

                          От коментарите:
                          Для лба башни современных M1A1HC, M1A1HA, M1A1D заявлена бронезащита от кумулятивных боеприпасов эквивалентная 1320 - 1620 мм стальной брони.

                          Для "Корнета-Э" заявлена бронепробиваемость 1300 мм.

                          Или не в лоб башни (в ослабленную зону лба башни) попало, или на сч¸т 1320-1620 мм эквивалента против кумулятивных боеприпасов врань¸.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Да, не знам как точно е в действителност. Единственото, което се вижда е попадение в челната част на купола и пожар на БК (който се намира от другата страна на тоя купол).

                            От друга страна, 1620мм еквивалент срещу кумулативни боеприпаси, при липса на ДЗ и известните габарити на купола, си е чисто бълнуване . Без да се знае с точност, но 800-850мм срещу кинетични и 1000-1100 срещу кумулативни са бая по-реални цифри според разни експерти насам-натам. От друга страна, танкът е за иракските ВС, така че може и да е от по-първите серии, с по-слабо брониране от това на М1А2, например.

                            Comment


                              Ирак няма М1А2, а посочените числа за защита от кумулативни боеприпаси, са по-близки до нивото на защита на Т-90МС, или нещо друго с Реликт.

                              п.п. И друг обстрел на Ейбръмс с Корнет - http://bmpd.livejournal.com/808949.html?thread=45521397

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                Един от първите варианти на харковския Боксьор, Молот и прочее



                                по-късен вариант:




                                И, вероятно - по-късен - Нота:



                                въпреки много високото ниво на защита, реално екипажът не е отделен от бойното отделение и част от него - командирът и мерачът, се намират в купола.

                                габаритът на люка на МВ впечатлява, а се твърди и че бордът е с комбинирана броня.
                                Толкова ти и разбира главата кое какво е.
                                това са съвсем различни танкове, едното е 477 другото 490. И не се твърди че е комбинирана а се ЗНАЕ че е такава, още преди две години ви бях показал снимка на борда на това нещо. Ама един нашмъркан идиот орева целият форум как не можело.
                                И само за протокола- екипажа не е отделен от бойното отделение, но оръдието и боеприпасите са. като последното е реализирано много интелигентно....впрочем на ходовият макет се вижда как...ако знаеш какво да гледаш.
                                Иначе люковете са дебели, и за разлика от армата са реално дебели, а не 30 мм метал и останалото надбой.

                                Comment

                                Working...
                                X