Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Между 30 и 100 броя GROM E2 от 2007г.

    Comment


      9 май в Нижни Тагил - Терминатор-2 и Т-90А на парад.

      Comment


        Последно каква се очертава да е съдбата на Терминатора?
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Последно каква се очертава да е съдбата на Терминатора?
          Руската армия не го иска, там е на мода новото поколение, като се твърди, че ще има Терминатор-3.

          Приет на въоръжение в Казахстан - една рота, както и е изпитван в Алжир, но без експортен успех.

          Иначе - вариант за масово и евтино решение е това:



          Както и това:

          Comment


            Първото с тия раздалечени оръдия по какво ще стреля? Преработен Т-72 ли е?
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Първото с тия раздалечени оръдия по какво ще стреля? Преработен Т-72 ли е?
              Преработен Т-72А от ЧТЗ, на който е свалено оръдието и е махнат АЗ, вероятно.

              Добавени са 2 2А72, 2 блока с НУРС С-8, плюс две 12,7 мм картечници. Цялото ново въоръжение и боекомплект е отвън. Покритието с ДЗ е разширено. Не е приета на служба, макар че са правени изпитания.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Последно каква се очертава да е съдбата на Терминатора?
                Дали искат такъв тип машина ще стане ясно, когато е готов Терминатора на базата на Армата (3) и го пуснат за изпитания. Ако им хареса ще го купуват, ако не то УВЗ да се оправят.

                Comment


                  Sharana написа Виж мнение
                  Дали искат такъв тип машина ще стане ясно, когато е готов Терминатора на базата на Армата (3) и го пуснат за изпитания. Ако им хареса ще го купуват, ако не то УВЗ да се оправят.
                  Това се прави преди разработването на машината.

                  Comment


                    Аха, вероятно с новият 57мм модул, подобно на Т-15. Аз и преди съм го споменавал, но 30мм оръдия, дори две, на тежка машина не ми се виждат походящи. Има десетки клипове в ютуб на Апачита стрелящи с 30мм по незащитени хора на открито. Ами в огромна част от случаите освен ако снаряда не му падне точно в краката талибана си тича. Реално пилота покрива със снаряди голяма площ, изислява къде ще паднат и евентуално му се получава с едно поне 10-20 снаряда.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Това сравнение не е много коректно, предвид на разликите между скъсеното оръдие на вертолета и 2А42/2А72, но както и да е.

                      Има и още един вариант - това, но може и със 120 мм оръдие-гаубица-миномет.

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Това сравнение не е много коректно, предвид на разликите между скъсеното оръдие на вертолета и 2А42/2А72, но както и да е.
                        Да, нали е правено специално за хелито и е по-леко и с по-малки вибрации. Ама аз пишех за ОФ действието на 30мм., където големи разлики няма да има. Вече при използване срещу броня, да има разлики.

                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Има и още един вариант - това, но може и със 120 мм оръдие-гаубица-миномет.
                        Това също е вариант. Случайно да си чел, как се е представило 100мм на БМП3 в Чеченя, или Йемен? Според мен от това зависи как им харесва гаубица на БМПТ.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Да, нали е правено специално за хелито и е по-леко и с по-малки вибрации. Ама аз пишех за ОФ действието на 30мм., където големи разлики няма да има. Вече при използване срещу броня, да има разлики.
                          Май имаше разлики и в боеприпасите, особено новите за руското оръдие, освен значително по-голямата далекобойност и начална скорост.


                          Amazon написа Виж мнение
                          Това също е вариант. Случайно да си чел, как се е представило 100мм на БМП3 в Чеченя, или Йемен? Според мен от това зависи как им харесва гаубица на БМПТ.
                          Не съм, а и няма голям смисъл да го правя, защото горното е една от двете версии, създадени от ЧТЗ по съветско време.

                          Представлява модифициран купол от БМП-3, в който има по-голям боекомплект както и снаряди с дистанционен взривател, плюс такива с термобарично действие.

                          Comment


                            Super_Hornet написа Виж мнение
                            Има и още един вариант - това, но може и със 120 мм оръдие-гаубица-миномет.

                            Това с оръдието на 2С9 Нона С ли е или с 2А70 от БМП-3 ?

                            Comment


                              Сун Дзъ написа Виж мнение
                              Това с оръдието на 2С9 Нона С ли е или с 2А70 от БМП-3 ?
                              "Вариант с двухместной башней включал 100 мм орудие-пусковую установку (ОПУ 2А70) с боекомплект 50 выстрелов. В едином блоке с ОПУ размещалась 30 мм автоматическая пушка 2А72 с двумя подводами боепитания и 40-мм автоматический противопехотный гранатомет. Кроме основного вооружения в башне устанавливалась автономная стабилизированная пулеметная установка с 7, 62 мм пулеметом ПКТ.
                              Для поражения бронированных целей для ОПУ разрабатывался комплекс управляемого вооружения поражающий цель с верхней полусферы и снаряды с объемно детонирующей смесью «Сектор-2». Комплекс вооружения идеально подходил для эффективного поражения укрытых целей."

                              Comment


                                Comment

                                Working...
                                X