Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това за атомните снаряди е някаква измислица, нали?
    ПП Този проект (Т-95) е прекратен преди 5 години, или нещо бъркам?
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      прекратен е. за атомните снаряди не е измислица. такава възможност е предвидена - все пак с ОФ това нещо пуца на 15-20 км (при мощност на снаряда под 1 кт няма проблем да ги ползва). По същността си е некъв тип супер САУ.

      Comment


        1951 написа Виж мнение
        Това прилича на внука на КВ-2
        Но със скорост до 80 км/ч, 6-8 изстрела в минута и възможност за поразяване на който и да е съвременен танк в ъглите му на безопасно маневриране, където и да е, на дистанции, превишаващи значително възможността за ответна стрелба. Не че повечето ТВД позволяват това, ама все пак.

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Това за атомните снаряди е някаква измислица, нали?
          ПП Този проект (Т-95) е прекратен преди 5 години, или нещо бъркам?
          Ич не е, явно е разглеждана възможността да думка с тактически атомни заряди, под формата на снаряди... Се пак е 152 мм, при доста по-големи възможности за движение на оръдието във вертикала, понеже нема никой у купола.

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Това за атомните снаряди е някаква измислица, нали?
            ПП Този проект (Т-95) е прекратен преди 5 години, или нещо бъркам?
            Абе и аз се зачудих и като порових се оказа че има атомни снаряди от този калибър и при американците и при руснаците. Даже има атомни снаряди за Мста-С.

            Ето от тук четох: http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_artillery
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              кало написа Виж мнение
              прекратен е. за атомните снаряди не е измислица. такава възможност е предвидена - все пак с ОФ това нещо пуца на 15-20 км (при мощност на снаряда под 1 кт няма проблем да ги ползва). По същността си е некъв тип супер САУ.
              Може и 15 килотона ако е на 10-тина километра. С един килотон снаряд може да стреля едва ли не от упор. На танка нищо няма да му стане. Тестовете показват че съвременните танкове са почти неуязвими дори за ядрен удар.
              А иначе виж това: http://en.wikipedia.org/wiki/Upshot-Knothole_Grable
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Абе и аз се зачудих и като порових се оказа че има атомни снаряди от този калибър и при американците и при руснаците. Даже има атомни снаряди за Мста-С.

                Ето от тук четох: http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_artillery
                Обаче там пише и че атомната артилерия е общо взето ликвидирана след края на Студената война. Нищо чудно, че са прекратили проекта като морално остарял.
                То за да се стигне до такова нещо (пуцане с атомни снаряди от 10-15км), трябва големите ракети вече да са паднали и общо взето мачът е свирен, каквото и да става.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Хе-хе, баш заради това!

                  Comment


                    Това е само единия аспект. Като внушение мяза повече на внука на ИСУ-152 + Мамут.

                    В причините за прекратяване на проекта чета "невъзможност за масово производство" и "прекалена сложност".
                    А необитаемият купол не е ли идеята му силуетът на танка да се снижи - а на снимката на Кало е точно обратното, стърчи много над Т-72?
                    Last edited by Dinain; 27-03-2015, 23:13.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Кои са другите аспекти, че ми стана интересно?

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Обаче там пише и че атомната артилерия е общо взето ликвидирана след края на Студената война. Нищо чудно, че са прекратили проекта като морално остарял.
                        То за да се стигне до такова нещо (пуцане с атомни снаряди от 10-15км), трябва големите ракети вече да са паднали и общо взето мачът е свирен, каквото и да става.
                        Ами няма да е свирен(за съжаление). Тактическите боеприпаси през студената война са били много и като радиоактивно замърсяване биха направили повече бели от стратегическите оръжия. Да не говорим и че са по-радиоактивни заради начина им на използване - удари по земята.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          @Super_Hornet
                          Ти все много бързаш да отговаряш, а аз имам навик да си дописвам постовете с нещо, което се сетя малко по-късно. И се получава повтаряне.
                          За аспектите, поради което е прекратен проекта, имам подозрението, че ти си по-добре запознат - защо не разкажеш? Факт е, че е прекратен.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            @Super_Hornet
                            Ти все много бързаш да отговаряш, а аз имам навик да си дописвам постовете с нещо, което се сетя малко по-късно. И се получава повтаряне.
                            За аспектите, поради което е прекратен проекта, имам подозрението, че ти си по-добре запознат - защо не разкажеш? Факт е, че е прекратен.
                            Дописвай си, никой не те ограничава в това. Относно познанието - не мисля, иначе няма да те питам.

                            Comment


                              прекратен е заради: високата цена, твърде високата сложност на производство, и не на последно място - появилите се нови технологии. Армата Т-14 е базиран частично на разработките при об.195, особено при шасито. Отказът от 152мм оръдие не е ясно защо е - най-вероятно по цена-ефективност. Новото 125мм 2А82А дава значително превъзходство над всички аналози до момента, при значително по-евтина експлоатация от 152мм оръдие на об.195 2А83
                              Last edited by кало; 28-03-2015, 00:07.

                              Comment


                                Хм, освен избитъчен, интересно и колко ли струва об. 195... За Армата писаха някакви 400 млн. рубли, уж.

                                Comment

                                Working...
                                X