Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Човека е легенда. Има документални филми за него. Може да стреля с пистолет по-бързо отколкото автоматично оръжие. Не е по темата, но в тубата има от него сравнение между АК и AR. Най-грамотното което някога съм гледал.

    Хайде, само линк:
    https://www.youtube.com/watch?v=xkLf...otation_238526

    и втора част:
    https://www.youtube.com/watch?v=UFXa...otation_652895

    Часта за амунициите е много интересна и е поне малко по темата.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      ФБР най-после са се произнесли по въпроса, на база на техният опит. Според тях оптималният калибър е 9мм.

      Case Closed: FBI Says 9mm Is The Best Pistol Round

      Ето един интересен момент от проучването:
      “Most of what is ‘common knowledge’ with ammunition and its effects on the human target are rooted in myth and folklore. … Handgun stopping power is simply a myth,” the FBI said in its report. “There is little to no noticeable difference in the wound tracks between premium line law Auto enforcement projectiles from 9mm Luger through the .45 Auto.”
      Повечето от циркулиращата информация за амунициите и техният ефект върху човешкото тяло е базирана на митове и градски легенди. Така нареченият "стопиращият ефект" е мит. Разликата в ранният канал оставен от качествен 9мм куршум и .45 калибър е пренебрежимо малка, се твърди в проучването.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        за амунициите
        Мунициите. Освен ако не става дума за сбруя.

        При други равни условия (малко разстояние ≤10 м, еднаква дулна енергия) .45 е с доказано по-висок терминален ефект от 9 Пара (мразя термина "стопиращ ефект").
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Това го бъркам открай време. Иначе под статията коментарите обясняват, че сравняват дум-дум (не знам дали така е правилно да се нарекат "разшряващите" се амунуции) и при тях и 9 и .45 оставят страхотна рана.
          Аз си мисля че и зависи какво е оръжието. Може да е субкомпакт 9мм, може и да е Глок 17L с дулна скорост по-висока отколкото .357.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            ФБР най-после са се произнесли по въпроса, на база на техният опит. Според тях оптималният калибър е 9мм.

            Case Closed: FBI Says 9mm Is The Best Pistol Round

            Ето един интересен момент от проучването:

            Повечето от циркулиращата информация за амунициите и техният ефект върху човешкото тяло е базирана на митове и градски легенди. Така нареченият "стопиращият ефект" е мит. Разликата в ранният канал оставен от качествен 9мм куршум и .45 калибър е пренебрежимо малка, се твърди в проучването.
            То, това се знаеше отдавна и без ЦРУ да го каже: Като се погледне разпространението на различните калибри е видно, че 9х19 си преобладава и следователно е оптимален;

            Comment


              Най-после се наканих да пострелям с FN Five-Seven. Смесени чувства. Първо не е вярно каквото пишат по форумите че почти нямал откат. Има, просто не е голям. Колкото на хубав пълноразмерен 9 милиметров с полимерна рамка. Примерно S&W M&P 9, или Глог - 17. Като цяло много приятен за стрелба. Изключително точен. Обаче гърми като черешово топче. Все пак е свръхзвуков куршум дето се движи горе-долу колкото куршум от АК. Идея си нямам как ще ти звънти главата ако не носиш анемофони.
              Патрона е много готин! Прилича на смалена версия на 7.62х39. Същите пропорции. Все едно междинно-междинен боеприпас.

              Сега за пистолета - ИМХО пълна пръчка. Не се чувства много добре в ръката, има излишен предпазител и постоянно засича. Остана ни накрая една кутия с 50 патрона щото ни писна да чистим засечки. Изприщихме се докато изстреляме само две кутии. Мъка и мор по добитъка И то с оригинални скъпи муниции!
              Съзнавам че екземпляра е бил кофти, ама никога не съм виждал, или чувал за известна марка пистолет и то в добре подържан ТИР дето ту стреля, ту не стреля. Не като да кажеш да му е счупена иглата.

              С една дума - прекрасен боеприпас с бъдеще, обаче кьопав пистолет.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                В какво се изразяваха засечките ?

                Comment


                  Todor Pavlov написа Виж мнение
                  В какво се изразяваха засечките ?
                  Иглата удряше напразно. Натискаш спусъка, усеща се цъкане а няма възпламеняване. Нещо не се и усещаше читав ресет, но не съм достатъчно опитен, та може и да не съм го почувствал.
                  Събраха се всичкото разбирачи и персонал на стрелбището. Първата им версия беше че дъщеря ми държи много ниско ръкохватката, и за това пистолета подскача и не въвежда докрай затвора (баси глупостите!). Като им показах че и при мен засича ми обясниха че не дърпам до край спусъка(). Наслушах се на глупости. Добре че на края персонала пробваха и те и видяха че не става.

                  П.П: Капсулите на патроните, които изхвърлях след засечка си бяха наред, без вдлъбнатини. За това си мисля че боеприпасите бяха наред. От стрелбището също признаха че е пистолета, даже преровиха целият стилаж да ми го сменят, ама се оказа че друга такава екзотика нямат.

                  Много ме е яд - много исках да харесам пистолета. Даже за покупка се замислях.

                  П.П.П: Отгоре на всичко стрелбището където ходя от известно време е на 90 мили от вкъщи. Та за това два пъти повече се ядосах.
                  Last edited by Amazon; 27-07-2015, 22:43.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    С една дума - прекрасен боеприпас с бъдеще, обаче кьопав пистолет.
                    Какво е бъдещето на този патрон, с какво приложение? Увлечението по малкокалибрени бързи куршуми датира от края на 19-ти век, но практиката показва, че бавен големокалибрен куршум е за предпочитане поради по-големия терминален ефект. Ако прелистиш стогодишните каталози на АЛФА и Франсис Банерман ще прочетеш същите суперлативи за малокалибрените патрони с бездимен барут - "изумителна точност, голяма пробивна способност" и т.н.

                    Пистолетът е "часы с кукушкой" и дава отговор на въпрос, който не е задаван.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Какво е бъдещето на този патрон, с какво приложение? Увлечението по малкокалибрени бързи куршуми датира от края на 19-ти век, но практиката показва, че бавен големокалибрен куршум е за предпочитане поради по-големия терминален ефект. Ако прелистиш стогодишните каталози на АЛФА и Франсис Банерман ще прочетеш същите суперлативи за малокалибрените патрони с бездимен барут - "изумителна точност, голяма пробивна способност" и т.н.

                      Пистолетът е "часы с кукушкой" и дава отговор на въпрос, който не е задаван.
                      Ами аз си мислех за картечен пистолет с този патрон. На разстояния до към 50 метра ще има страхотна групираноси и пробивност и ще е много лек. Пълнител с 20 патрона за five-seven ми се стори че тежи доста по малко от малкия за Глог 19.
                      А още нещо не толкова важно - много е приятен за лентоване. Не е като да се бориш като свиня с тиква с по-големите калибри двуредови пълнители

                      А лично за мен отговора на Въпроса е това: http://stiguns.com/guns/dvc-open/ в 9 мм. Но още не съм дорасъл за него

                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        А лично за мен отговора на Въпроса е това: http://stiguns.com/guns/dvc-open/ в 9 мм. Но още не съм дорасъл за него
                        As a carry weapon?
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Nick написа Виж мнение
                          As a carry weapon?
                          Аз не вярвам в такива работи. Дори за защита на дома нож ми се вижда по-подходящ от пистолет. Пистолета за мен е само за спорт и удоволствие. За това и иска 9мм, че боеприпаса е най-евтин. Без никакви намаления е под 15 кинта кутия с 50 патрона и то маркови. А тези примерно 5.7 са по 25 лева!

                          Nick написа Виж мнение
                          Ако прелистиш стогодишните каталози на АЛФА и Франсис Банерман ще прочетеш същите суперлативи за малокалибрените патрони с бездимен барут - "изумителна точност, голяма пробивна способност" и т.н.

                          Пистолетът е "часы с кукушкой" и дава отговор на въпрос, който не е задаван.
                          То сега май си има и отговор на въпроса. Като чета какви магии правят с разни 9мм, пък и тези дето сами си пълнят могат да вземат .38 special и да го напълнят така че да дава скорости от порядъка на над 500 м/с и това с хубав 9мм куршум. За какво ти е повече огнева мощ? Освен ако не мислиш да спиш на открито в Кодиак.
                          Last edited by Amazon; 28-07-2015, 00:28.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа
                            Ами аз си мислех за картечен пистолет с този патрон. На разстояния до към 50 метра ще има страхотна групираноси и пробивност и ще е много лек.
                            Сега проверих колко е разпространен P90 (аз мислех че е екзотика) и се оказва че се ползва в доста държави. Значи не е толкова луда идеята.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Nick написа Виж мнение
                              Какво е бъдещето на този патрон, с какво приложение? .
                              Mata policia ! Широко рекламираният в картелните мексикански среди пробивач на полицейски жилетки . Амейзъне , ми "Хеклер и Кох" откога са направили прекрасен картечен пистолет в този калибър - изпреварили са въжделенията ти !

                              ПП
                              В татковината законът забранява за самоохрана необлечени или експанзивни куршуми , демек , .22 е забранен като такъв с повишен смъртоносен ефект . Длъжни сме да се съобразим и ще се спрем на .45 облечен

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Аз не вярвам в такива работи. ... Пистолета за мен е само за спорт и удоволствие.
                                Хм... къде живееш? При нас стават редовни въоръжени обири посред бял ден на територията на университета! За Чикаго дори не говоря, там всяка седмица има между 10 и 50 простреляни.

                                Имам пистолети за спорт и удоволствие, имам и за CCW.
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X