Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пистолет или револвер? Предимства и недостатъци.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Ник,като писах за радиалните драскотини имах предвид драскотина,която излиза от диаметъра на капсула почти до ръба на дъното на гилзата.
    СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

    Comment


      #92
      Стич написа
      Ник,като писах за радиалните драскотини имах предвид драскотина,която излиза от диаметъра на капсула почти до ръба на дъното на гилзата.
      Леле-мале! Не, това определено не е нормално. Според мен иглата заклинва, но може да е поради нейната деформация, а може да е поради натрупан нагар или други замърсявания. Руските патрони са особено замърсяващи, защото са лакирани (стоманена гилза) и често изпускат газове край капсула.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #93
        Nick написа
        В крайна сметка, показахме чертежите на проекта и всичко се размина мирно (дори ни предложиха отстъпка на техните услуги, ако получим проекта и работим в района), но се стигна до показване на оръжие като демонстрация за решимост. Пистолет нямах, иначе и пистолет щях да извадя в тази ситуация.

        А ако имаше револвер?... :mhehe:

        Всъщност въпросът ,който наистина ме интересува е : получихте ли проекта... :lol:

        Comment


          #94
          Todor Pavlov написа
          А ако имаше револвер?... :mhehe:

          Всъщност въпросът ,който наистина ме интересува е : получихте ли проекта... :lol:
          Не, не го получихме. Клиентът беше Atlanta Gas Light, а газопроводът минаваше през едни от най-живописните места в САЩ. Започваше от Чатануга, Тенеси, минаваше през Чикамога (Chikamauga and Chattanouga National Military Parks, място на сериозни сражения по време на Гражданската война с много мемориали) и свършваше в Атланта. Каките в споменатия квартал не успях да видя.

          Ако имах револвер? Хм... Най-малкото щях да покажа, че го имам. Една стърчаща от колана дръжка, показана в подходящ момент може да свърши добра работа.
          Last edited by Nick; 08-12-2006, 21:50.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #95
            [QUOTE=Nick]

            Усилените патрони за КП могат да повредят всяко оръжие, дори най-качественото.


            Така е, само че останалите такива патрони ги прекарахме през един ожулен Р-38 и нямаше никакви проблеми.
            СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

            Comment


              #96
              Да питам нещо малко извън темата; Някой знае ли линк, от където може да си сваля учебници по вътрешна и външна балистика? Но само на български или руски да са, защото иначе няма да ми вършат никаква работа. Аз съм събрал малко материали по тези теми, но са доста разпиляни и недостатъчни като обем.

              Comment


                #97
                AYB написа
                Някой знае ли линк, от където може да си сваля учебници по вътрешна и външна балистика? Но само на български или руски ...
                Ето един руски учебник за военните ВУЗове: http://publ.lib.ru/ARCHIVES/K/KIRILL...v_V._M..html#1

                Нужен ще ти бъде Djvu браузър за да отвориш файла. Пълната версия ще ти позволи и печатане. Ето откъс от учебника:


                Имам доста други, но на език, който ти не харесваш и не в електронен вариант. По принцип сериозните неща са все още на хартия.

                Приятно четене на увлекателните формули (как си с диференциалните уравнения?)
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #98
                  Nick, благодаря ти, че се отзова!!! Тази книга я имам и то сравнително отдавна. Аз даже качвах някои неща тук във форума, точно от нея. Но все пак ти благодаря !!!

                  Сега за езиците; Въпроса не опира до това дали ги харесвам или не, а да ли мога да ползвам литература на съответния език. Иначе дали е английски, немски, френски, китайски, ми е все тая... Аз съм учил английски, обаче не го практикувам и съм толкова "бос", че няма смисъл да се напъвам излишно. По принцип езиците не ми се отдават много, много...

                  С диференциалните уравнения съм общо-взето добре. Нали завърших физика, не че ме бива много, но все пак знам по нещо.
                  Last edited by ; 14-12-2006, 17:36.

                  Comment


                    #99
                    AYB написа
                    ...С диференциалните уравнения съм общо-взето добре. Нали завърших физика, не че ме бива много, но все пак знам по нещо.
                    В такъв случай потърси по Нета труда "How Do Bullets Fly" - 99% графики и сериозни уравнения. Дори и не ти трябва английски, след като си завършил физика. Ще се ориентираш без проблем само по графиките и векторните диаграми. Този труд е най-доброто, което съм срещал по Интернет и съм убеден, че ще ти хареса. Разглежда дори Кориолисовия ефект, който въщност не е толкова изразен при куршумите, осезаем е само при артилерията. В момента не мога да намеря линка. Ако все пак го открия, ще го сложа тук.

                    ПП. Ето го:

                    bullet, exterior ballistics, firearms, trajectory, aerodynamics, stability, ballistics
                    Last edited by Nick; 14-12-2006, 18:04. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Ще го направя! Мерси много!!!

                      Comment


                        Горната информация от друг сайт:

                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Да, ще го прегледам задължително!

                          Ще дам адресите на сайтовете, които са ми известни на мен:




                          Comment


                            Всъщност един от руските сайтове го е превел. Както казах, един от най-добрите трудове по външна балистика в Нета и всеки го цитира.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Точно това щах да ти кажа. Забелязах го. Е значи още по-добре, така информацията става достъпна за по-широк кръг потребители.

                              В първия сайт, който съм дал, има много добри балистични калкулатори. Свалят се напълно безплатно и са полезни особено много за ловците, които използват нарезно оръжие. Така че ако има сред форумчаните запалени ловци, си ги свалете, ще са ви от полза!
                              Last edited by ; 14-12-2006, 19:34. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                              Comment




                                торент - линкос - US Army-Pistol Training Guide

                                Comment

                                Working...
                                X