Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пистолет или револвер? Предимства и недостатъци.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На въпроса дали пистолет или револвер бих отговорил зависи, според случия и патлака.
    А като предимства за пистолета според мен са по-големия брой амуниции и това, че е по компктен и удобен за носене.
    За револвера предимство бих казал е по-мощния боепроипас и по-надеждната система на действие особено от към засечка на боеприпас.Мойто мнение е, че револвера като оръжие за самозащита е по-надежден и универсален от пистолета.Недежден не само заради по-простия механизъм на действие но и в случаите когато средностатистически човек реши да си вземе оръже за дома или на работното място (примерно магазин, такси и други такива професии в които не си постоянно на мушка но все пак има шанс да бъде извършено нападение) та говорим за човек който не е маняк на тема огнестрелни оръжия и няма ежедневно да почиства и смазва оръжието, ами такъв който ще го сложи под щанда или гардероба в къщи и няма да го пипне до момента на евентуалното нападение.А това нападение може да е след 5-10 години та и повече и тогава каво се получава - пистолета престоял лентован сумати години може да засече заради отслабена пружина на пълнителя, докато револвера няма този недостатък.А ако пък и през тез години оръжието е било на влажно или прашно място предимството пак е на револвера заради по малката му чуствителност от към ръжда и мръсотия.Та и при по немърливо отношение остава по-надежден и безотказен от пистолета.

    Comment


      Политкомиссар написа
      А това нападение може да е след 5-10 години та и повече и тогава каво се получава - пистолета престоял лентован сумати години може да засече заради отслабена пружина на пълнителя, докато револвера няма този недостатък.А ако пък и през тез години оръжието е било на влажно или прашно място предимството пак е на револвера заради по малката му чуствителност от към ръжда и мръсотия.Та и при по немърливо отношение остава по-надежден и безотказен от пистолета.
      Искам да попитам , ако си си вземал някакво оръжие и не го "пипаш" 5-10 години , тогава защо изобщо си го вземал. И ако не си стрелял и неси го поддържал през тези години истината е че когато ти потрябва /без значение какво е оръжието/ - то няма да ти свърши никаква работа защото няма да знаеш какво да правиш с него.

      Comment


        uzi71 написа
        Искам да попитам , ако си си вземал някакво оръжие и не го "пипаш" 5-10 години ...
        Да не говорим за качеството на боеприпаса след такова "съхраняване"... Припомни си как се държат патроните във военните складове - в херметично затворени "консерви", които не са подложени на екстремни температури.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Това също е вярно , само че самата идея да имам оръжие което няма да ползвам и поддъжам толкова време е така абсурдна , че не си заслужава дълги писания.

          Comment


            uzi71 написа
            Искам да попитам , ако си си вземал някакво оръжие и не го "пипаш" 5-10 години , тогава защо изобщо си го вземал. И ако не си стрелял и неси го поддържал през тези години истината е че когато ти потрябва /без значение какво е оръжието/ - то няма да ти свърши никаква работа защото няма да знаеш какво да правиш с него.
            Ако си взема оръжие и не го пипам и използвам с години то причината е, че съм го взел за да го използвам по предназначение или в нашия случай самозащита, а не да стрелям за кеф по съседските котки когато се напия Значи когато има нападение тогава ще го използвам.А такова може и да не се случи (което е по добрия вариянт) и тогава въобще няма да бъде използвано оръжието.Естествено когато разчиташ на нещо да работи на 100% когато се наложи то си иска подръжка.А относно дали можеш да боравиш с оръжие зависи от човека.


            Nick написа
            Да не говорим за качеството на боеприпаса след такова "съхраняване"... Припомни си как се държат патроните във военните складове - в херметично затворени "консерви", които не са подложени на екстремни температури.
            Ми да ти кажа стрлял съм с патрони производство 42-43 г. един господ знае къде са били съхранявани и в колко джоба са се въргаляли докато стигнат до мен,
            и нито един не даде засечка.А става въпрос за 60 години, а не 15г. както бях написал за онагледяване на по горните ми писания.И идеята ми беше в съвсем друга посока насочена, да си защитя твърдението че револвера е по-надеждното оръжие за самозащита.

            Comment


              Политкомисар, предназначението на оръжието е да изстрелва малки метални топчета с голяма скорост, ни повече, ни по-малко. И ако искаш то да изпълнява предназначението си, трябва да го почистваш и смазваш. Ако искаш и не само да изстрелваш топчета, ами да стреляш, т.е. да уцелваш нещо, трябва периодично да ходиш да се упражняваш - не по котки, а в стрелбище. Човек не се ражда обучен, още по-малко си остава такъв с годините.

              Разказът ти за патроните е изключение, а не правило. Месинговите гилзи с времето се покриват с патина (затова се държат херметезирани, както казва Ник), която много бързо ще задръсти механизма на оръжието, ако се опиташ да стреляш с такива (няколко годишни зеленясали патрони).
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dinain написа
                Политкомисар, предназначението на оръжието е да изстрелва малки метални топчета с голяма скорост, ни повече, ни по-малко. И ако искаш то да изпълнява предназначението си, трябва да го почистваш и смазваш. Ако искаш и не само да изстрелваш топчета, ами да стреляш, т.е. да уцелваш нещо, трябва периодично да ходиш да се упражняваш - не по котки, а в стрелбище. Човек не се ражда обучен, още по-малко си остава такъв с годините.

                Разказът ти за патроните е изключение, а не правило. Месинговите гилзи с времето се покриват с патина (затова се държат херметезирани, както казва Ник), която много бързо ще задръсти механизма на оръжието, ако се опиташ да стреляш с такива (няколко годишни зеленясали патрони).
                При револвера дори и да се сраснат с барабана от окисляване механизма няма как да се задръсти.Виж при пистолета ще е фатално ако са се позалепили в пълнителя Та това ми е мисълта един голям плюс за револвера от към БЕЗОТКАЗНОСТА на системата му на действие.

                Comment


                  Това е наистина изсмукан от пръстите плюс за револвера. Все едно да даваш предимство на телевизорите "Опера" пред "Panasonic", защото първия да речем издържа на удар от мълния по антената
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Политкомиссар написа
                    Ако си взема оръжие и не го пипам и използвам с години то причината е, че съм го взел за да го използвам по предназначение или в нашия случай самозащита, а не да стрелям за кеф по съседските котки когато се напия Значи когато има нападение тогава ще го използвам.А такова може и да не се случи (което е по добрия вариянт) и тогава въобще няма да бъде използвано оръжието.Естествено когато разчиташ на нещо да работи на 100% когато се наложи то си иска подръжка.А относно дали можеш да боравиш с оръжие зависи от човека.




                    Ми да ти кажа стрлял съм с патрони производство 42-43 г. един господ знае къде са били съхранявани и в колко джоба са се въргаляли докато стигнат до мен,
                    и нито един не даде засечка.А става въпрос за 60 години, а не 15г. както бях написал за онагледяване на по горните ми писания.И идеята ми беше в съвсем друга посока насочена, да си защитя твърдението че револвера е по-надеждното оръжие за самозащита.
                    За никаква ефикасна самозащита не може да става дума без правилна стрелкова подготовка и поддържане на оръжието.
                    СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                    Comment


                      Оръжията са предназначени да се поддържат. Никой не може да очаква оръжие да работи след като не пипано 5-10 години.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа
                        Това е наистина изсмукан от пръстите плюс за револвера. Все едно да даваш предимство на телевизорите "Опера" пред "Panasonic", защото първия да речем издържа на удар от мълния по антената
                        Ей! това наистина е изсмукано от пръстите заяждане. :tup:
                        Отговори ми на следните въпроси:
                        С кое оръжие (револвер/пистолет) ще възпроизведеш по бързо изстрел?
                        При евентуална засечка на патрон с кое оръжие (револвер/пистолет)ще отстраниш по-бързо засечката?
                        Кое оръжие (револвер/пистолет) е по чуствително към мръсотия?
                        Кое оръжие (револвер/пистолет) от стандартните модели е с по-мощен боеприпас?
                        Кое според теб оръжие (револвер/пистолет) е по надежно при самозащита?

                        Стич написа
                        За никаква ефикасна самозащита не може да става дума без правилна стрелкова подготовка и поддържане на оръжието.
                        А ти с твойта стрелкова подготовка ме кефиш :mhehe:
                        Когато доидат да ти гепат портофеила не те замерят с камани отдалече ами те попритиснат някаде с опряно ножче я в шкембето, я в гръкляна тогава стрелбата е от упор.
                        Когато има самозащита то тя е инстинктивна, а разстоянията до няколко метра.За да не стават обърквации говориме за човек от средната класа,(не бивш ТЮЛЕН) човек с минимална "стрелкова и строева подготовка"
                        Last edited by Политкомиссар; 30-12-2006, 03:29. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment


                          Политкомиссар написа
                          Ми да ти кажа стрлял съм с патрони производство 42-43 г. един господ знае къде са били съхранявани и в колко джоба са се въргаляли докато стигнат до мен,
                          и нито един не даде засечка..
                          Определено са били съхранявани на сухо място. Това са изолирани случаи. Дядото се върнал от фронта с Манлихера или Парабелум - трофейни. Съответно понеже бил прибран човечец имал и шепа патрони за тях. Прибрал си той пушчицата на сухо местенце обаче дошли комунягите на власт - понеже дядото бил ербап чиляк и не се оплашил като съседа Матейко, който чумата да го тръшне хвърлил в кенефа два Парабела, четири бухалки и две газени тенекии с патрони- си скрил пушчицата увита в черги на сухо между двете греди на тавана, а патроните прилежно смазани в тенекиена кутия..........
                          Минали години дядото остарял, комунягите сдали властта на себеподобните си, контролът върху оружието понамалял. Дядото се сетил за вярната манли`ерка качил се на тава търсил, търсил и я намерил.С треперещи ръце размотал чергата и о чудо, тя била почити като новичка, само лека миша ръждица покривала, магазина, цевната кутия и затвора. Патроните били и те като нови. Вярно, че гъшата лой в която били потопени се е била спекла, но след обилно измиване с нафта те светнали отново. Същата процедура претърпяла и пушчицата и тя лъснала. Затупкало сърцето на дядото и той не издържал. Взел пачката с патроните махнал 4 и с останалият един патрон заредил пушката. Навън било тъмно, за голям негов късмет, точно преди няколко минути внуците на Матейко-чумата да го тръшне мискининът, два парабела и четири бухалки хвърли той преди 45 годиин в кенефа- бяха грмънлаи няколко пиратки от онези големите дето струват 5 лева едната. Звуците им още отекваха из селото, когато едно съвсем безобидно изгърмяване, не успя да прекъсне разговорът на баба Матеица с нейната вярна дружка баба Параскева, които седяха отвън на седянката и обсъждаха дали тази кодина ще има 13-та пенсия. След изстрела баба Матейца промърмора през носа си-ей тези мойте двамата пак плашат котките...............
                          Та така драги ми. Патроните които си намерил определено са били съхранявани и то доста добре.
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            Политкомиссар написа
                            ...Ми да ти кажа стрлял съм с патрони производство 42-43 г. един господ знае къде са били съхранявани и в колко джоба са се въргаляли докато стигнат до мен, и нито един не даде засечка...
                            Ми да ти кажа, че аз най-редовно стрелям с български и австрийски патрони производство 1938-1941, щото по-нови за Манлихер М.95 няма. Обаче тези патрони са съхранявани в херметични цинкови кутии, съдържащи 250 патрона всяка. Ключовата фраза тук е "правилно съхранение", а не "възраст". Стрелял съм и с турски боклуци 7,92х57 от 1944, със сръбски "пушчани метак 7,92" от 50-те, пакистански 0.303 от 50-те и 60-те, сирийски 7,5 MAS, френски 8х50 Лебел и какви ли още не. Тези патрони макар и по-нови от Манлихеровите, поради явно по-лошото им съхраняване даваха много откази. Първи "умират" капсулите и зарядът или не се възпламенява, или го прави със закъснение. А турските бяха направо опасни - били са държани на горещо, барутът променя характеристиките си при високи температури и налягането в патронника скача над нормалното. С правилно съхранявани американски, английски, аржентински и други патрони нямам никакви проблеми.

                            Та обратно на темата - "ползването" на оръжието не означава стреляне по човеци (или котки); съхранението и периодичното опресняване на боеприпасите е задължително. Откъде мислиш, че идват т.нар. "военни излишъци" от патрони на ниски цени?

                            Глей тук как бат' Кольо си съхранява патроните - всичките в кутии с гумени уплътнения на капаците:

                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Такааааааа, вижте професионалиста какво прави и как си съхранява боеприпасите и вече престанете да пишете врели-некипели.
                              Аз също съм стрелял с калпави боеприпаси - 8Х56R Манлихер, производство на Чепел през 1943 година със стоманена гилза. Зареждам аз патрона стрелям и се чува едно глухо щрак. Продължавам да си държа пушката насочена към мишенната и си мисля що не гръмна.Тъкмо посягам към затвора да презареждам - тя гръмна вяло.Ако бях избързал с няколко секунди щях да съм на оня свят. Веднага свалих пачката с останалите четири патрона и ги разкернирах.вътре барута беше на малки бучици слепен.Оказа се , че патроните са били държани на влага, барутя се овлажнил и се получило бавно горене.
                              От тогава, когато патронът ми откаже, минимум 3 минути чакам преди да презаредя. В интерес на истината същият проблем го имах и с ТТ- патроните бяха произведени през 1951 година.Явно съм късметлия на калпави патрони.
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                Parabellum написа
                                Такааааааа, вижте професионалиста какво прави и как си съхранява боеприпасите и вече престанете да пишете врели-некипели.
                                Аз също съм стрелял с калпави боеприпаси - 8Х56R Манлихер, производство на Чепел през 1943 година със стоманена гилза. Зареждам аз патрона стрелям и се чува едно глухо щрак. Продължавам да си държа пушката насочена към мишенната и си мисля що не гръмна.Тъкмо посягам към затвора да презареждам - тя гръмна вяло.Ако бях избързал с няколко секунди щях да съм на оня свят. Веднага свалих пачката с останалите четири патрона и ги разкернирах.вътре барута беше на малки бучици слепен.Оказа се , че патроните са били държани на влага, барутя се овлажнил и се получило бавно горене.
                                От тогава, когато патронът ми откаже, минимум 3 минути чакам преди да презаредя. В интерес на истината същият проблем го имах и с ТТ- патроните бяха произведени през 1951 година.Явно съм късметлия на калпави патрони.
                                Не си късметлия Същото ми се е случавало и на мен с патрони за ТТ.

                                Политкомиссар написа

                                А ти с твойта стрелкова подготовка ме кефиш :mhehe:
                                Когато доидат да ти гепат портофеила не те замерят с камани отдалече ами те попритиснат някаде с опряно ножче я в шкембето, я в гръкляна тогава стрелбата е от упор.
                                Когато има самозащита то тя е инстинктивна, а разстоянията до няколко метра.За да не стават обърквации говориме за човек от средната класа,(не бивш ТЮЛЕН) човек с минимална "стрелкова и строева подготовка"
                                Товарищ комисар,с минимална стрелкова подготовка си просто носител на оръжие, а не въоръжен човек.Без тренировки/с оръжие или не/ никаква самозащита няма да се получи,а още по-малко -инстинктивна.Най-много да се получи инстинктивно наси....не :mhehe:
                                Last edited by Стич; 30-12-2006, 11:06. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                                Comment

                                Working...
                                X