Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Че е избран заради боеприпаса е ясно. Но използването на 7.62х39 в никакъв случай не обезмисля AR концепцията за 7.62. Особено за специални подразделения където групираността и точноста са основен фактор. Промеждутъчният боеприпас не се изчерпва с 5.45х39 или 5.56х45. Дори не започва от там. 7.62х39 си е точно прдеставител на концепцията за междинен боеприпас. И всички големи производители имат оръжията си пригодени и за него.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Че е избран заради боеприпаса е ясно. Но използването на 7.62х39 в никакъв случай не обезмисля AR концепцията за 7.62. Особено за специални подразделения където групираността и точноста са основен фактор. Промеждутъчният боеприпас не се изчерпва с 5.45х39 или 5.56х45. Дори не започва от там. 7.62х39 си е точно прдеставител на концепцията за междинен боеприпас. И всички големи производители имат оръжията си пригодени и за него.
      Ммм, не съм съгласен за 7.62х39 - да, междинен е, да, с лопати да го ринеш у нас, но толкоз. Кои са тези неруски съвременни производители на автомати, които ги произвеждат под него? И кои всъщност са тези автомати? И за каква групираност може да става дума ако го сравняваш с 5.45х39 и то на такива дистанции?

      П.С. На мен ми се губи концепцията да използваш това оръжие, под този боеприпас, в тази ситуация...визирам конкретно в сериалчето, хихи.
      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

      Comment


        Зададох в един полицейски форум и въпроса обмисляно ли да се закупи нещо, ползващо 6,8 Грендел, например. Щом и без това се насочват към по-големите калибри.
        Също така е интересно дали изобщо е разглеждан 5,56 или направо са се насочили към 7,62.
        Uzi71, още един въпрос. Имаш ли идея какво мислят СОБТ за участието им в телевизията? Забавно ли им е, по-трудно ли е от обикновените тренировки?
        С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

        Comment


          Стандартните калибри в МВР са .50ВМG, .308W, 7.62х54R, 7.62х39, 9х19, 9х18 и К12 /като 7.62х54R и 9х18 са на "доизживяване"/, затова всички нови оръжия са в тези калибри. Естествено разглеждани са и други калибри, но сигурно няма да бъдат приети. Не гледам сериали и не съм питал за участието в тях. Все още нямам впечатления и от новите автомати.

          Comment


            Мерси за информацията.
            С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

            Comment


              uzi71 написа Виж мнение
              Стандартните калибри в МВР са .50ВМG, .308W, 7.62х54R, 7.62х39, 9х19, 9х18 и К12 /като 7.62х54R и 9х18 са на "доизживяване"/, затова всички нови оръжия са в тези калибри. Естествено разглеждани са и други калибри, но сигурно няма да бъдат приети. Не гледам сериали и не съм питал за участието в тях. Все още нямам впечатления и от новите автомати.
              Съдейки по калибрите струва ми се ръководството на МВР заслужава адмирации за качествения избор на оръжия, за разлика от МО, където .338 LM и 7.62х51 се настаниха с две от най-големите възможни тесли на пазара. А може ли да питам какво се ползва у нас в .50 BMG или е секретно?
              Кои са тези неруски съвременни производители на автомати, които ги произвеждат под него?
              Sig Sauer примерно
              плюс още няколко фирми производители на AR15 деривати започвайки с Колт
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Какво са закупили МО в споменатите калибри, че не съм наясно?
                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                Comment


                  МSG 91 на НК

                  и Blaser R93 LRS2
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    beri_cd написа Виж мнение
                    И за каква групираност може да става дума ако го сравняваш с 5.45х39 и то на такива дистанции?
                    Имаш ли информация, че разликата в групираността е значителна? Защото разните експерти твърдят че AR чамбериран() под 6.8 Special имал абсолютно същата групираност като тези под 5.56х45.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Имаш ли информация, че разликата в групираността е значителна? Защото разните експерти твърдят че AR чамбериран() под 6.8 Special имал абсолютно същата групираност като тези под 5.56х45.
                      Именно, това исках да кажа, може би не съм се изразил правилно. Разликите в групираността (колкото и условно да е това изказване) на 7.62х39, 5.45х39 и 5.56х45 на дистанции от по 50-100м са толкова малки, че ми се струват пренебрежими при избор на полицейско оръжие. Но пък има икономическа логика да не е 5.56, за което не се бях замислил...
                      А като говорим за дистанции - има ли друга логика освен "филмова" в епизода момчетата да са с въпросните, сравнително дълги щатски АР-подобни автомати, а не картечен пистолет? Все пак дистанциите са минимални.

                      Sailor_Malan написа Виж мнение
                      Sig Sauer примерно плюс още няколко фирми производители на AR15 деривати започвайки с Колт
                      Кои са тези автомати, които се произвеждат от СИГ и Колт под 7.62х39? И има ли ги на въоръжение изобщо някъде...на гражданския пазар иначе всичко се предлага.
                      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                      Comment


                        По-голямо пушкало - изглеждат по-страшни
                        С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                        Comment


                          beri_cd написа Виж мнение
                          Ммм, не съм съгласен за 7.62х39 - да, междинен е, да, с лопати да го ринеш у нас, но толкоз. Кои са тези неруски съвременни производители на автомати, които ги произвеждат под него? И кои всъщност са тези автомати? И за каква групираност може да става дума ако го сравняваш с 5.45х39 и то на такива дистанции?

                          П.С. На мен ми се губи концепцията да използваш това оръжие, под този боеприпас, в тази ситуация...визирам конкретно в сериалчето, хихи.
                          Всъщност 7.62х39 е много добър за полицията; Там спецотрядите тренират да стрелят основно на единична и малко по-голямата енергия на боеприпаса няма този разсейващ ефект, който се получава при автоматичен режима на стрелба (важен за армията). Освен това полицията използва специални боеприпаси, забранени за армейска употреба и с тях стопиращия ефект на 7.62х39 е по-добър от този на 5,45 и 5,56; Като прибавиш, че при полицейски акции вероятната дистанция за стрелба е минимална, то боеприпаса наистина е добър за полицейски цели.

                          Comment


                            DDD написа Виж мнение
                            Всъщност 7.62х39 е много добър за полицията; Там спецотрядите тренират да стрелят основно на единична и малко по-голямата енергия на боеприпаса няма този разсейващ ефект, който се получава при автоматичен режима на стрелба (важен за армията). Освен това полицията използва специални боеприпаси, забранени за армейска употреба и с тях стопиращия ефект на 7.62х39 е по-добър от този на 5,45 и 5,56; Като прибавиш, че при полицейски акции вероятната дистанция за стрелба е минимална, то боеприпаса наистина е добър за полицейски цели.
                            Предвид, че 5.45 и 5.56 ги няма в БГ полицията...май е по-логичният отговор това.
                            Това за стоп ефектна....ммм, не мисля. Не знам кое разбираш под специални боеприпаси, но класическите FMJ 7.62 имат далеч по-малък стоп ефект и започват да отдават енергията си едва след 30см проникване в еквивалент на човешка тъкан, докато при 5.56 и 5.45 това става много по-рано, след 10см. Това са условни неща, де, зависят от много фактори, боеприпаси бол.

                            По-цял свят хората, за такъв тип операция (като в епизода), използват картечни пистолети под 9х19, ако са им налични. И има много причини затова. Най-малкото пробивността на 7.62 през стени е нежелан ефект в случая. Дължината на оръжието, конкретната АР-15-ка, сравнена с тази на кой да е картечен пистолет, също е минус. Май колегата Hartman е прав - използвани са тези оръжия в сериала, за да са по-страшни, реално едва ли биха ги предпочели в конкретния случай.
                            http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                            Comment


                              beri_cd написа Виж мнение
                              ....ммм, не мисля. Не знам кое разбираш под специални боеприпаси, но класическите FMJ 7.62 имат далеч по-малък стоп ефект и започват да отдават енергията си едва след 30см проникване в еквивалент на човешка тъкан, докато при 5.56 и 5.45 това става много по-рано, след 10см. Това са условни неща, де, зависят от много фактори, боеприпаси бол.
                              По-цял свят хората, за такъв тип операция (като в епизода), използват картечни пистолети под 9х19, ако са им налични. И има много причини затова..............
                              Това което пишеш е така за армейските боеприпаси 7.62х39; Те са правени да пробиват; Виж обаче ловните боеприпаси 7.62х39 произвеждани от Арсенал, FMJ и HP; Точно те са допуснати за използване от специалните полицейски;
                              Що се отнася за картечните пистолети 9х19, то те също са приети на въоръжение в полицията (имат ХК например); Но и там ги обучават да стрелят на единична; + и автоматите и картечните пистолети са оборудвани с бързомерци. Просто това не се афишира. Спецотрядите на полицията ни са сравнително добре оборудвани и тренирани (ИМХО).

                              Comment

                              Working...
                              X