Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Финанциална тесла !

    Comment


      Todor Pavlov написа Виж мнение
      Финанциална тесла !
      Икономията е майка на мизерията, всички знаем.
      По-добре финансова тесла, отколко да се купува най-евтиното, щото просто е най-евтино.
      А оръжието е добро по мнение на хора, боравели преди това с Драгунов:
      "пушката не рита въобще...осигурява се много добра групираност...отличната оптика гарантира улучване на целта на 800 метра...пикатинито (релсата) дава възможност за монтиране на нощен мерник...пълнителят е за 20 патрона" и др.

      Comment


        Разправяхте са нящо за пушки в "Под прикритие " ?
        Attached Files

        Comment


          uzi71 от темата Майтапи
          Не знам какво според теб е нормално, но според мен такова накичване на оръжието е само за рекламни снимки, но не и за реално използване. Уверявам те, че никой с достатъчно мозък няма да влезе в бой с излишни неща по оръжието и снаряжението - стърчащи и висящи кабели, излишни джобове по жилетката и т.н. и т.н. не си спомням някой да е ползвал реално в акция. Виж за рекламни снимки - тогава да - накичваш всичко възможно.
          Честно казано - не знам, нямам никакъв реален боен опит. Но мога да те уверя, че всички на показаните снимки, с изключение на германеца, са хора с мноооого боен опит, и на снимките няма нещо, което те да не ползват в реална бойна ситуация. Само снимката с германеца е показна. Другите са от местата на бойни действия или от учения. (човекът от SEALs на първата снимка е загинал в бой)

          И за да не съм голословен - малко реални действия, забележи какво е окачено на автомата.

          Comment


            Според мен смешното идва от това, че "Галил" няма предвидени такива джаджи (от друго поколение е) и импровизираното им накичване прави цялата конструкция да изглежда като нещо от Aliens



            Поне аз затова се сетих, когато видях снимката.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Нищо не пречи да бъде увеличена функционалността на Галил чрез разните му там неща, с които се кичат всички съвременни автомати

              Comment


                А аз просто изказах мнението си и не съм имал желание да пораждам какъвто и да било спор.

                Comment


                  некои проблеми със SIG 556R

                  Comment


                    Comment


                      Младежът беше много смешен като отстраняваше засечката без да сваля пълнителя.

                      Comment


                        кало написа Виж мнение
                        некои проблеми със SIG 556R
                        Че кой ги е карал да се опитват да правят калашник. Бях срещал и друго клипче освен тези две. Там направо късаше гилзите. Тук повече стрелят с руски патрони със стоманена гилза и за това сигурно нямаше скъсани.

                        Младежът беше много смешен като отстраняваше засечката без да сваля пълнителя.
                        Направо тръпки ме побиха като го гледах. Все очаквах да си пръсне главата или да похарчи оператора. Особено както размахваше цевта на заредено оръжие във всички посоки.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Подозирам, че е от тоя тип младежи, дето имат по няколко пъти повече изстреляни патрони от професионалистите у нас... та да не му берем грижата. Не мога да повярвам обаче, че това нещо дава толкова засечки. Надявам се бойния вариант да е е така. Интересно е и дали засечките са само при 7,62х39 версията или и при другите...

                          Comment


                            кало написа Виж мнение
                            Подозирам, че е от тоя тип младежи, дето имат по няколко пъти повече изстреляни патрони от професионалистите у нас... та да не му берем грижата.
                            Не знам по кои признаци подозираш..

                            "Държи го все едно..." (в казармата има един лаф)

                            Comment


                              кало написа Виж мнение
                              Подозирам, че е от тоя тип младежи, дето имат по няколко пъти повече изстреляни патрони от професионалистите у нас... та да не му берем грижата. Не мога да повярвам обаче, че това нещо дава толкова засечки. Надявам се бойния вариант да е е така. Интересно е и дали засечките са само при 7,62х39 версията или и при другите...
                              Броят изстреляни патрони не замества гънките на мозъка. Този специално със сигурност не е бил професионалист а и да е бил много бързо са го изхвърлили. А иначе че американците изтрелват повече патрони годишно от редник от ВСВ е факт, те за това са и толкова добри стрелци. 80 милиона собственици на оръжие си е 80 милиона наборна армия, която за разлика от повечето наборни армии могат да стрелят точно.

                              кало написа Виж мнение
                              Не мога да повярвам обаче, че това нещо дава толкова засечки. Надявам се бойния вариант да е е така. Интересно е и дали засечките са само при 7,62х39 версията или и при другите...
                              Има боен вариант на зига под 7,62х39? Чел съм само за цивилният пазар. На коя армия или специални части се надават да го продадат това недодялано животно?
                              Last edited by Amazon; 30-03-2013, 19:00.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                ОТ
                                Винаги съм се чудел защо патроните се пакетират масово в кутии по 20, при положение че масово автоматите са с пълнители по 30? За пистолетни патрони как да е, но пушечните? Ако някой знае, да сподели.

                                Малко като въпроса на шаолинския монах защо кремвиршите са 8 в пакет, а питките - по 6, ама съм забравил философския отговор вече.
                                /ОТ
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X