Прочетох статията на remtek.com, тя е много положителна за оръжието, дори завършва с "не може да се отрече, че безгилзовите боеприпаси са жизнеспособна система". Така че явно нейният автор, а и немските и американските оценяващи, не споделят твоето мнение, че системата е проблематична.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие
Collapse
X
-
Гост
От адресите по-горе, може да видите следната схема:
Горният разрез е на изцяло безгилзов патрон - за него се произнесох вече. Долния разрез е на частично безгилзов боеприпас. Използва се само металното дъно на гилзата, за поместване на капсул-възпламенителя, по-добра обтурация и екстракция на боеприпаса. Това е напълно приложим вариянт! Най-вероятно в тази посока ще се развиват боеприпасите за в бъдеще. Изолацията на откритата част от патрона може да стане или чрез лакиране, или чрез пластмасова облицовка, която може да бъде неизгаряща, частично изгаряща, напълно изгаряща. С това съм съгласен, да!
Comment
-
bsb написаПрочетох статията на remtek.com, тя е много положителна за оръжието, дори завършва с "не може да се отрече, че безгилзовите боеприпаси са жизнеспособна система". Така че явно нейният автор, а и немските и американските оценяващи, не споделят твоето мнение, че системата е проблематична.
AYB написаИзолацията на откритата част от патрона може да стане или чрез лакиране, или чрез пластмасова облицовка, която може да бъде неизгаряща, честично изгаряща, напълно изгаряща. С това съм съгласен, да!"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Гост
С оглед на покачващите се цени на нефта въобще не съм сигурен, че замяната на медна гилза с пластмасова и нерециклираща се гилза ще е икономически изгодно
"Какви са икономическите изгоди от използването на пластмасови изгарящи гилзи, се вижда от следния пример. Месингова гилза на 105 mm изстрел тежи 6,5 kg и струва 13,5 долара, а изгарящата гилза за същия изстрел тежи 1,67 kg и струва 4,25 долара".
Comment
-
"Какви са икономическите изгоди от използването на пластмасови изгарящи гилзи, се вижда от следния пример. Месингова гилза на 105 mm изстрел тежи 6,5 kg и струва 13,5 долара, а изгарящата гилза за същия изстрел тежи 1,67 kg и струва 4,25 долара"."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Гост
Военните ще си закупят няколко милиона барела петрол специално за боеприпасите и то на най-ниски цени, не се притеснявай за това! :lol:
Comment
-
Да, те "военните" си купуват нефт така, отделно, със собствени си пари, че и си определят специални цени за себе си... айде стига - явно никой няма конкретни данни ("цена на гилзата"? Къде, кога, за кого, купена/произведена от кого?). Но щом смяташ че въпросът е маловажен, можеш да пишеш на НАТО да преразгледат решението си за отказ от Г-11. Може и да ги убедиш.Last edited by Dinain; 12-10-2006, 03:03."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Гост
Говориме за бъдеще време. Поне през първата половина на XXI век може да бъдеш сигурен, че металтата гилза ще се задържи изцяло в употреба. Въпроса със замяната и сега не стои на дневен ред.
Comment
-
Значи излиза че сега повтаряш моите думи
А за бъдещето и аз говорех - дадох ти пример как цената на петрола скочи около 3 пъти за някакви си 4 години. След 10 години имаш ли представа колко ще е? Аз нямам, може да е $60, може да е $600 на варел. А пластмасата се прави от петрол, естествено. По въпроса за "сигурното" - сещам за две неща: първо, навремето разглеждах едни илюстрации от 1899 г., представящи живота на европейците през идващия 20-и век, както те са си го представяли. Имаше картинка на джентълмен и лейди, играещи федербал, докато раници с перки ги държаха във въздуха. Та такова чудо 107 години по-късно все още няма - и скоро няма да има
Другото са разните фантастични филми още от 50-те насам, представящи как "след 30 години" ще летим с коли на работа, ще ходим на почивка на Луната и ще имаме колонии на Марс"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
AYB написаЩе цитирам текст от мой учебник по бойни припаси. Примера е даден за артилерийска гилза, но можем спокойно да предположим, че съотношението ще се запази и при патронните гилзи:
"Какви са икономическите изгоди от използването на пластмасови изгарящи гилзи, се вижда от следния пример. Месингова гилза на 105 mm изстрел тежи 6,5 kg и струва 13,5 долара, а изгарящата гилза за същия изстрел тежи 1,67 kg и струва 4,25 долара".Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Comment
-
[QUOTE=AYB]Това вече не е вярно! Както вече казах положението на цевта не се променя докато куршума се движи по нея, това става след като той е излетял от цевта. Известно пренебрежимо малко изменение на първоначалната ос на симетрия, има при принципа "плаваща цев", но това практически не оказва влияние върху балистиката на куршума. А постигането на балистичната крива при полета на куршума се постига, чрез настройка на мерника. [QUOTE]
След такова убеждаване започнах до си мисля , че съм забравил теорията на балистиката, пък уж имах шестица. Вярно че беще отдавна ама чак пък толкоз......
Я - в учебниците и на АМВР и на МО пишело същото дето го казах ?????
Comment
-
Гост
Какво точно оспорваш от мойте думи, не разбирам?! Тези материали и аз ги имам и то в доста по-задълбочен вид. Чел съм ги, запознат съм в общи линии с нещата. Всичко което пише е напълно вярно, но каква връзка има с казаното от мен в по-горните постове?
Comment
-
ами погледни втория си цитат от поста си от вчера, 03:11. Това са моите думи които напълно се покриват от учебниците , а ти започваш с......Това вече не е вярно!..........е разбира се е възможна и грешка при цитирането. А колкото до това дали куршума е напуснал дулния срез в момента когато затвора тръгва назад си напълно прав. Напуснал го е вече!Last edited by uzi71; 13-10-2006, 20:53.
Comment
-
Гост
Спорът беше единственно за това дали цевта се снижава надолу докато куршумът се движи по нея и аз казвам, че не се накланя. Я погледни анимациите. Постарах се като ги правех да синхронизирам движенията на затворите, цевите и куршумите.
Comment
Comment