Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Nick написа
    Вдявам - ама точното име според Колт е Командер!
    Да ама на блока на пистолета пише "Government MKIV Series 70 9мм Luger. Обещах снимка и ако на нея не личи, ще отида при новия собственик и ще ти го снимам по-ясно.

    Comment


      #62
      Абе много богат опит имате с оръжията....много модели, много нещо....Чета в постовете коментари за стрелби с оръжия, които аз съм виждал само на снимка. Къде трупате този опит ако не е тайна, професионално ли сте ангажирани с употребата на стрелково оръжие или....

      Comment


        #63
        Към uzi71 - приятелю, не бях прав да се заяждам, приеми моите извинения. Беше дребнаво от моя страна, sorry!

        Към AYB - моят опит не е професионален. Идва от 15 г. колекциониране и стрелба както с мои, така и с оръжия на приятели и познати. Оръжията, които само съм държал, не ги броя за опит. Разнообразието на оръжия тук, в САЩ, е голямо, съответно "опитът" е по-голям отколкото да речем в България. Стрелбищата тук са или клубни, или комерсиални. Последните са закрити и могат да се ползуват целогодишно. Аз ходя в такива, когато времето не позволява използуването на стрелбището на нашия клуб. Лошото при тях (закритите) е, че не допускат куршуми със стоманена сърцевина поради опасност от рикошет. Почти всички патрони военно производство са такива, и поради достъпната им цена използувам предимно военни. Само в оръжия с редки боеприпаси (напр. Щаер 1912, Наган 1895, Астра 400) използувам нови патрони, защото военните патрони са колекционерски или въобще не се намират.
        Last edited by Nick; 06-10-2006, 22:13.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #64
          Nick, благодаря ти за информацията! Тука при нас май няма много такива клубове, не знам....

          Comment


            #65
            AYB, колекционирането на оръжия е скъпо хоби, а редовното гърмене по стрелбища - още повече. В България все още малко хора могат да си позволят такива глезотии.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #66
              Темата тъй и тъй се измести, така че - направило ми е впечатление, че във форума за оръжие на dir.bg хората пишат сравнително активно, а най-вече ходят и стрелят, правят и пускат снимки. Въобще вероятно би било интересно за онези, които искат не само да четат за леко оръжие, но и да се позанимават с него. Самият форум е http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=oryviq . Понеже аз не съм чак такъв ентусиаст, поглеждам споменатия форум един-два пъти годишно.

              Comment


                #67
                Sailor_Malon сподели - "Прословутите качества" на Макаров какви са? Щото от моя много скромен опит с пистолетите(ПМ, ТТ, Jerico, Glock 17, Browning NP, Valter PPK, M1911A1(любимо оръжие, все едно си въоръжен с гаубица) и още едно, две нещица) ПМ е абсолютно в дъното на класацията. Бих казал даже, че е абсолютното дъно и по-надолу няма накъде.
                Мисля си за наистина краткия ти опит. Разговора беше за компромис между точност, групираност и надеждност. Ако някой твърди, че Макаров е ненадежден - опита му е нищожен и трябва да попрочете писаното от опитни.
                Ако желае някой имам доста материали в поткрепа на думите си въпреки, че не съм му фен, но за това си имам мои обяснения.
                Искам да споделя и мнение за ТТ - да стар, немодерен и т.н. Нека не забравяме кога е използуван и за какво - това е индивидуалното късоцевно оръжие на офицера и механик водача по време на великата отечественна. Неговото огромно предимство е същия боеприпас като на картечните пистолети Судаев и Шпагин. Снабдяването с еднотипни боеприпаси по време на война е изключително предимство - немците са правели същото, но с 9х19.
                Това е причината след снемане от въоръжение на картечните пистолети 7, 62 х25 да намалее интереса към ТТ. Този боеприпас обаче според мен е и доста добър защото масовоизползуваните армейски бронежилетки в света не му противодействуват надеждно.
                И последно засичането на ТТ сега основно се дължи на стари боеприпаси - последната партида от Казанлък примерно е от 60 те години на миналия век.

                Comment


                  #68
                  miraco написа
                  Sailor_Malon сподели - "Прословутите качества" на Макаров какви са? Щото от моя много скромен опит с пистолетите(ПМ, ТТ, Jerico, Glock 17, Browning NP, Valter PPK, M1911A1(любимо оръжие, все едно си въоръжен с гаубица) и още едно, две нещица) ПМ е абсолютно в дъното на класацията. Бих казал даже, че е абсолютното дъно и по-надолу няма накъде.
                  Мисля си за наистина краткия ти опит. Разговора беше за компромис между точност, групираност и надеждност. Ако някой твърди, че Макаров е ненадежден - опита му е нищожен и трябва да попрочете писаното от опитни.
                  Ако желае някой имам доста материали в поткрепа на думите си въпреки, че не съм му фен, но за това си имам мои обяснения.
                  Искам да споделя и мнение за ТТ - да стар, немодерен и т.н. Нека не забравяме кога е използуван и за какво - това е индивидуалното късоцевно оръжие на офицера и механик водача по време на великата отечественна. Неговото огромно предимство е същия боеприпас като на картечните пистолети Судаев и Шпагин. Снабдяването с еднотипни боеприпаси по време на война е изключително предимство - немците са правели същото, но с 9х19.
                  Това е причината след снемане от въоръжение на картечните пистолети 7, 62 х25 да намалее интереса към ТТ. Този боеприпас обаче според мен е и доста добър защото масовоизползуваните армейски бронежилетки в света не му противодействуват надеждно.
                  И последно засичането на ТТ сега основно се дължи на стари боеприпаси - последната партида от Казанлък примерно е от 60 те години на миналия век.
                  **** А по-културно може ли? - модератор ****
                  По повод спора за 9х19 Колт, като се зачетох в писанията на колегите се сетих, че няма как да е произвеждан само за проба - аз поне съм го виждал в каталога на фирмата
                  AYB по повод опита с оръжията - иде от различни места, и от армията и от стрелбища. Примерно Р-38 имаше в стрелбището, което се намираше по дома "Лиляна Димитрова"(или както се казва сега въпросното място - срещу Първа английска). РРК има един приятел(много съжали когато ходихме да го пробваме на стрелбище щото му изпукахме всички патрони, които си беше купил и си купихме и малко от стрелбището , оръжието е малко, удобно и много точно, удоволсвтие е да се стреля с него). Глока също съм го пробвал на стрелбище. В армията имах тесла(ПМ). Сега нямам нищо щото съм на административна работа и не ми трябва. Оперативните колеги по границата(аз съм митнически служител) общо взето си купуват каквото им е на сърце.
                  Впрочем любопитно ми е какво е да се постреля с S&W Модел 27 примерно или с друг .357 револвер. Някой тук попадал ли е на такова оръжие?
                  Last edited by модератор; 07-10-2006, 14:32.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #69
                    За Nick - благодаря за извинението и аз не трябваше да се връзвам , обаче този пистолет го ползвах няколко години и би трябвало да си го познавам , освен това ми стана любимец.
                    За AYB - професията ми налага да се занимавам с оръжия най вече като експлоатация , освен това са ми и хоби.
                    За Sailor Malan - стрелял съм с револвери .357 Магнум / Смит 686 с 4" цев , Астри с 2" и 5" цеви и Таурус с 4" цев /. Впечатлението ми е че всичките с изключение на 2"-та астра са добри и балансирани оръжия , но аз все пак предпочитам авт.пистолети. Причините са доста и могат да се разгледат в отделна тема. Относно кал.357 М мога да кажа, че това е много мощен и точен боеприпас с поносим откат и непоносим звук особено в затворено помещение и според мен по-мощните от него са вече непрактични за късоцевно оръжие.
                    Last edited by uzi71; 07-10-2006, 19:40.

                    Comment


                      #70
                      Е моят стаж по стрелкова подготовка е далеч по-скромен. В казармата бях стрелбищар (служех на стрелбището) ама какво от това - бедна армия... Военните пестяха патроните "та знаели се" :mhehe: , за нас все не оставаха. Стрелях иначе де, на няколко пъти с Макаров, АП, Валтер 7.65 и това е.... Имаше иначе и Стечкин, и ТТ, а един от офицерите носеше и ПСМ, но не ми дадоха да ги пробвам. Отделно съм стрелял с Астра 9 mm Para. и Марголин. Е и с няколко модела газови пистолети, но това не го броя.

                      Comment


                        #71
                        Миналия месец пробвах АП /около 30 патрона/ даде ми 4 засечки - един подаден накриво и 3 недоизхвърлени гилзи. Общо взето е дръвце , но ме изненада с отлична групираност на попаденията. ПСМ имам и в момента и не го харесвам много , обаче е страшно удобен за скрито носене. Марголин е много добър, но българските патрони често не гърмят от първия път , а от старите руски V-патрони се случва да се разглоби при изтрел /барута в тях често не гори а детонира/. Перфектни за него са патроните на Блазер. Стечкин е чудесен пистолет с превъзходна точност, но не е удобен за бърза /инстинктивна/ стрелба поради дългия ход на спусъка. Освен това ако не е с монтиран приклад не е практично да се стреля на картечна. От Валтерите съм стрелял само с Р-22 - красив, удобен но с много твърд спусък. Мечтая си да пробвам Р-99, Р-88 и Р-1, но и това ще стане.

                        Comment


                          #72
                          не съм пробвал нещо, което навсякъде се хвали като може би най-доброто - SIG-Sauer P229. американските спецслужби са главно с него, както и частично нашата НСО, за други - не знам. някой пробвал ли го е? мнение?

                          Comment


                            #73
                            И аз не съм го пробвал , но съм разговарял с колеги , които твърдят че е много капризен към боеприпасите и за това предпочитат Берета 92

                            Comment


                              #74
                              Пазарът тук е пълен с унгарски пистолети, най-различни модели от FEG, както и споменатият по-горе АП. Но той се продава тук не в оригиналния 7,65 мм, а в 9 мм Макаров. В резултат откатът му е много неприятен, което винаги ме е учудвало, защото 9 Макаров е съвсем поносим в ПМ. Освен това, спусъкът му не е толкова плавен като на Макаров.

                              Моят ТТ досега не ми е засичал. Стрелял съм с български, полски, румънски и китайски военни патрони, но най-вече със Sellier & Bellot, които се намират постоянно. Единственото, което не харесвам на ТТ е късата дръжка, която направо се забива в дланта. С нетърпение чакам някой дилър да внесе югославския му вариант, които вмества един патрон повече и има по-дълга дръжка.

                              Другия ми пистолет в кал. 7,62х25 е чешкият CZ-52. Единствената причина да го купя беше интересният му механизъм на заключване - с ролки като при МГ-42. Като оръжие въобще не ми харесва - голям, неергономичен, ужасен спусък, ненадежден предпазител (има много случаи, когато при задйстване на предпазителя чукчето удря иглата, много неприятна изненада, меко казано). Те на това му казвам тесла!

                              Като цяло 7,62х25 не е подходящ за гражданско оръжие. Има добра дулна енергия, но поради малкия калибър спиращото действие е ниско. Вярно, тук могат да се купят 7,62х25 с мек връх, но аз не съм взимал от тях, защото не държа оръжие с единично действие за самоотбрана, нито пък бих носил такова, ако нашият щат разрешаваше носене на оръжие. (Бележка - тук "носене" и "притежаване" на оръжие са съвсем различни категории и изискват различни разрешения.)

                              Запознати ли сте с вътрешностите на ЧЗ-52? Ако искате, ще го разглобя и ще сложа снимки. Понеже bsb подхвърли, че много думи изписваме, а малко оръжие показваме, приемам критиката и ще покажа някои от играчките си.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                #75
                                За АП-то мога да потвърдя, че засичаше често. Вярно, че е "дръвце". Аз с него съм изстрелял само 6 патрона, не ми засече нито веднъж, но на стрелбите, които се провеждаха на стрелбището съм бил свидетел на негови засечки на няколко пъти. Иначе е удобно оръжие, лек, стреля сравнително точно, заради маломощния патрон отката е слаб, но като цяло не го харесвам. Абе унгарска му работа! :mhehe:
                                За Макаров обаче мога да потвърдя, че не съм видял да засече! Изстреляха се доста патрони дакато служех, но негова засечка не съм видял. Вярно, не е много точен, заради свободния затвор отката му е рязък и неприятен, има и едно характерно подскачане нагоре заради лошия баланс, но е доста надежден. А Марголин е "номер едно" ако говориме за точност.

                                Comment

                                Working...
                                X