Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Калашников или Щурмгевер 44

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    така наречените клетъчни или разсейващи се бойни припаси
    Това са различни неща - ако под "клетъчни" се има предвид "cluster". Разсейващите се боеприпаси са просто развития на шрапнелите, придава им се аеродинамична форма (като стрела или нещо подобно), за да се придаде по-висока точност... от друга страна такива муниции имат много ниска пробивност и нямат indirect damage като cluster-мунициите. Тоест ако залегнеш зад някой камък, почти сигурно ще си ОК.



    ПП Само че това няма нищо общо с Щурмгевер-а...
    Last edited by Dinain; 03-01-2007, 13:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Е касетъчните боеприпаси са друга работа. Там всеки елемент представлява умалена бойна част. Има си корпус, със или без готови осколки, взривно вещество, детонатор, оперение, или парашут и т.н.

      Ето две интересни клипчета за Щурмгевер 44, ако не сте ги гледали вече де...


      Last edited by ; 03-01-2007, 13:25. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        AYB написа
        Не е вярно, че готовите поразяващи елементи (стреловидни, куршумообразни с оперение, сачмени и т.н.) се просто "изсипват" от летателните средства! ...
        Дръж се сполучливо, брато, как така не е вярно? Вземи се разтърси из Нета с фразата Lazy Dog, пък после обяснявай кое е вярно и кое не.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Дай повече инфо за тези поразяващи елементи, моля! Маса, размери, скорост и височина на полета на летателния апарат, как точно се "изсипват", пък тогава ще спориме...

          Comment


            Е нали ти каза човека да поровиш в нета, аз за нама и минута намерих това:


            Даже ти пише скоростта при удар 400 мили в час.
            Last edited by Gaden Gogi; 03-01-2007, 17:33. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

            Comment


              Gaden Gogi написа
              Е нали ти каза човека да поровиш в нета, аз за нама и минута намерих това:


              Даже ти пише скоростта при удар 400 мили в час.
              Което при маса на стрелата от 19 гр дава 2641 джаула терминална енергия. Патрон обр.43 (7,62х39) има дулна енергия от около 1950 джаула за сравнение. Мисля, че поразяващата способност на устройството е извън съмнение сега, да?
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                (Модераторът трябва да отвори нова тема, много моля)

                От сайта на Гоги:
                They would supposedly contain more energy upon impact than a 50 caliber shot.
                Така, нещо не ми се връзва. Дадени са размерите и теглото на стрелите и се твърди че удряли земята с 400 мили/ч, по-силно от 12,7 мм куршум. Предполагам че е възможно, но от каква височина трябва да се хвърлят, за да развият такава скорост - (пак предполагам) поне няколко-стотин метра. Е, каква точност (групираност) ще има нещо, изсипано с кофа (или контейнер под крилото) от хеликоптер на няколко-стотин метра височина, летящ с "висока скорост"??? Да не говорим че се влияе много от вятъра.
                Ако може някой да обясни, защото аз не мога да си представя каква ефективност ще има това нещо.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Хм,
                  признавам си, че съм забравил формулите от средното училище, но ако са падали от няколкостотин метра и са достигали 400 мили...
                  ...градушките биха ни избили поголовно досега.
                  Ще направя сметките си след наколко часа
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    може и да не съм прав, ма ми се върти в главата, че колкото и да се ускоряват, максимумът е май между 200 и 300 км/ч

                    Comment


                      Dinain написа
                      ... Е, каква точност (групираност) ще има нещо, изсипано с кофа (или контейнер под крилото) от хеликоптер на няколко-стотин метра височина, летящ с "висока скорост"??? Да не говорим че се влияе много от вятъра...
                      Стига с тази "точност" и "групираност". Беше писано вече, че това е превантивен обстрел на предполагаеми цели. Разсейването е нужно, а не е недостатък.

                      Изчисленията ми са основани на данните от сайта m = 19 g, V = 400 mph = 178 m/sec Дали това е била крайната скорост, не знам. При определяне на скоростта на обекта, обаче, трябва да се има предвид и скоростта на носителя му, която в случай на самолет не ще да е малка. В случай, че са пускани от кулата в Пиза крайната скорост ще бъде значително по-ниска, естествено.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Изсипвани са от контейнери, носени от хеликоптери и самолети. По-късно забранени като "нехуманни" (къде по-хуманно е да бъдеш изкормен от назъбено парче снаряд...)

                        Така, 400 мили в час са приблизително 720 km/h. Ако действително е вярно написаното, то излиза, че тези бойни елементи са "изсипвани" поне с 900-1000 km/h и то от малка височина. Иначе в следствие на аеродинамичните сили действащи на елементите, те ще загубят бързо скорост и енергия. Е на мен не ми е известен хиликоптер, който лети с такива скорости. Ако е самолет, това може да го направи само изстребител-щурмовик, както вече казах.

                        Comment


                          ValBo написа
                          Хм,
                          признавам си, че съм забравил формулите от средното училище, но ако са падали от няколкостотин метра и са достигали 400 мили...
                          ...градушките биха ни избили поголовно досега.
                          Ще направя сметките си след наколко часа
                          Определено си ги забравил, още повече, че такива неща не се учат в средното училище. При изчисление на установената скорост на свободно падащ обект ти е нужна доста информация, включително т.нар. балистичен коефициент, който е толкова различен при града и стрелата, че прави сравнението ти абсолютно неправомерно. Умозрителни съждения от рода "Хм, чини ми се, че..." не важат във физиката.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Е за определяне на балистични коефициенти, калкулатора за сваляне, който дадох по-рано върши такава добра работа, че...

                            Comment


                              AYB написа
                              Така, 400 мили в час са приблизително 720 km/h. Ако действително е вярно написаното, то излиза, че тези бойни елементи са "изсипвани" поне с 900-1000 km/h и то от малка височина. Иначе в следствие на аеродинамичните сили действащи на елементите, те ще загубят бързо скорост и енергия. Е на мен не ми е известен хиликоптер, който лети с такива скорости. Ако е самолет, това може да го направи само изстребител-щурмовик, както вече казах.
                              Цитираните 400 мили/час се отнасят до крайната скорост, не началната. Освен това фразата е "достигат 400 м/ч", което означава, че това е горна граница, което пък означава, че по-ниски скорости също са наблюдавани. И накрая, отнеси съмненията си към авторите на сайта, защото аз не мога да коментирам достоверността й без факти.

                              Темата се деформира леко. Аз само показах едно от балистичните поразяващи средства без коментар относно "ефективност", каквото и да влага всеки в това определение. На мен лично тази "самолетна стрела" ми е интересна, а който се съмнява в нея, живи и здрави! Не е нужно всите да сме на едно мнение.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Nick, няма нужда да приемаш въпросите ми като лична обида, още повече че не бяха отправени точно към теб. Говоря за ефективността на оръжието и разсейката му е основен фактор за това. Превантивни цели, няма проблеми, но ако пада една стрела на всеки 10 метра, каква е файдата?
                                Това, което не мога да си обясня е именно разсейката на една кофа стрели, изсипани от 500 метра височина (примерно) от движещ се хеликоптер. Оставям "точността" на снопа настрана. Понеже в сайта е написано "devastating effect", затова питам.

                                Както на мен ми изглежда, стрелите ще са ефективни или от бързо движещ се самолет/малка височина или от "неподвижен" хеликоптер/голяма височина.
                                Last edited by Dinain; 03-01-2007, 19:11. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X