Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Калашников или Щурмгевер 44

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа
    ...нека кашиците копат.
    А окопа на оръдието кой го копаеше!?;-)
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      Абе това раздел "Армейско въоръжение" ли е, или раздел "Спомени от казармата"...
      Пишете по същество!

      Comment


        Що ли си мисля, че е по добре един път да пипнеш оръжие, отколкото 10 пъти да прочетеш за него!
        А тук все по-често чета замервания с данни от интернет, вместо подплатени с опит изкавания...
        Сънят е слаб заместител на кофеина!

        Comment


          ValBo написа
          А окопа на оръдието кой го копаеше!?;-)
          Аз бях зенитчик, номер на КОМ той и монтажник на Оса, нищо не се копае там.

          иначе по темата: на едни стрелби на 2-3 човек аот батареята им засече "единственният и неповторимият"
          Last edited by Gaden Gogi; 01-03-2007, 13:09. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            Гоги, имаше практика да се кара службата с едни и същи автомати, отдавна амортизирани, а някои и на границата на разпадането. А реално оръжията с които би трябвало да влезете в бойни действия са били в оръжейния склад.

            Това беше най-разпостранено при така наречения "втори ешалон" войници - ЗРВ, РЛС, охере роти и пр
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Не знам, при мен беше следоното - в Учебния център се използваха точно такива почти разпаднали се автомати ( щампованите дати на производство бяха в рамките на 1958-1965 г. на тези, които видях). След това в "бойното" поделение се зачисляваха нови автомати, които определено бяха нови - вадеха ги от оръжеен склад и бяха целите в смазка, та се налагаше дълго да се чистят от нея (а и вече бяха 5,45 мм, а не 7,62 мм, какот в учебния център). Аз бях свързочник, така че точно в спомагателен род войски.

              Comment


                така е, мойто пушкало беше от 67-ми, ли 69-та ли, зверски изпочукано, ма мерните му прибори си бяха настроени добре и се справяше добре на 300 метра дори.

                Интересно, най-често съм попадал на АК, АКС, но в 9-та имаше и бая АКМ и АКМС. Някой дали знае кво е количеството на едните и на другите в нашата армия?

                Comment


                  Моят в Плевен беше 67-ми набор, но на единична (ако и упражнението да бееш на автомат) бутнах на половината батарея мишените, но автоматична скръбна работа, като се усвои да се пускат по 2-3 куршува се трайване, но по моему освен свадбарски или много от близо автоматичнат ане стува, предполагам с 5,45 е друго положението, но нямам опит.

                  Comment


                    На нас ни се числяха по ДВА автомата на човек, един 7,62, сгъваем приклад, за всекидневна / разбирай една стреба за цялата служба и пет караула/ употреба и един 5,45 но скъсеният вариант, с който на тази единствена стрелба с патроните с изместен център не се улучваше кой знае колко добре,
                    "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

                    Comment


                      В крайна сметка...

                      В крайна сметка не разбрах какво е "патентовал" Калашников? Има ли някой желание да разясни защо руснаците вдигат шум за новите разработки на АРСЕНАЛ, например, направени на база конструкцията на АК? Кое всъщност е "патента" Калашников? :vsad: :tdown
                      "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                      Comment


                        Има патент! Ето от този линк можете да го видите: http://kalashnikov.guns.ru/patent.html

                        Comment


                          TNX!!!

                          :tongue5:
                          "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                          Comment


                            [QUOTE=gollum]Не знам, при мен беше следоното - в Учебния център се използваха точно такива почти разпаднали се автомати ( щампованите дати на производство бяха в рамките на 1958-1965 г.

                            Можеш ли да се закълнеш за това ?

                            Comment


                              Можеш ли да се закълнеш за това ?
                              Ами не знам какво ще помогне заклеването, но ако държиш, да, мога. На моят автомат бе щамповано 1964 г. Но имаше и по-стари.

                              Comment


                                Я скивайте това интересно френско оръжие. После може да коментираме:












                                Comment

                                Working...
                                X