Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Калашников или Щурмгевер 44

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Хм, то пък една психология тук...
    Питай дядо си как е било по време на неговата младост и ще се наслушаш на "лични легенди" как всичко е било по-добре. Страх ме е само, че някой ден и аз ще ги приказвам такива на внучетата, горките....
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #47
      Ами не знам, не мисля че прекаляват. Особено пък в този случай . Всеки от нас може да потвърди този ефект, особено ако му се е случвало да си припомня с познати и приятели някое събитие, което е достатъчно отдалечено във времето и всички са присъствали. Веднага се забелязва ефектът на различните спомени, при това често разлики стигащи до явно противоречие. И никой не лъже, просто съзнанието ни има тази функция да преработва и променя спомените ни с времето, превръщайки ги в нещо различно от просто документиране на отминало събитие. Още по-силно този ефект се наблядава с детските спомени или пък със спомените от юношеството когато човек вече е минал 30-те.
      Няма защо да обвиняваш психологията в този случай - човек винаги с времето си съставя по-удобна и приемлива за него си версия на миналото, като този процес е по същество несъзнателен (т.е. личността рядко съзнателно го извършва и съзнава, че го е сторила). С времето личната версия изглежда все по-убедителна и вярна.

      Comment


        #48
        Аз съм човек, който в голяма степен залага на духовните неща в живота. Този прекален рационализъм, прагматизъм и "даване на акъл", как трябвало да е, мисля, че ни лишава от възможността да се наслаждаваме на живота, такъв какъвто е; добър или лош, това са подробности. Мисля, че съвършенни хора няма на света и Слава Богу, защото те ще бъдат със сигурност скучни и безинтересни като личности.

        Comment


          #49
          Мисля че бъркаш психологията като наука с разни популярни книжки за изкарване на парици. Както и да е, не това е темата тук.

          Comment


            #50
            AYB, с този аватар страшно приличаш на Пламен Старбов, объркващо е...

            Ако ще си разказваме вицове за Калашников, може да се спомене екскурзията му до САЩ, където сравнявал вилата, яхтата и самолета на Юджийн Стоунър със своята панелка и пенсия от няколко стотин рубли Или почивката с дъщеря си, когато модифицирал пръскачката в двора на хотела, защото решил че полива тревата неефективно...

            Между другото, днес доколкото знам Калашников живее именно в САЩ където все още проектира оръжия (ловни пушки вече).


            :1087: :wo-oh: :argh:
            Last edited by Dinain; 18-09-2006, 13:53.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #51
              Към Sailor_Malan и кало - спорът наистина се изражда в заяждане, затова нека спре дотук.
              Форумен Правилник

              Comment


                #52
                М. Калашников си живее в Русия и от години насам получава бая пари...

                Comment


                  #53
                  AYB, с този аватар страшно приличаш на Пламен Старбов, объркващо е...
                  На кой приличам? Това име нищо не ми говори. Ако и друг потребител е сложил тази картинка тук във форума, ще я махна. Проблем няма. :sm186:

                  Comment


                    #54
                    Малиии, тоз маймун на картинката на Динайн ако знае колко му струва пушката! И от къде ли и и намира патрони - не си спомням който и да е в Близкия изток някога да е ползвал кал. 7.92 мм
                    Last edited by Thorn; 18-09-2006, 16:15. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      #55
                      Torn, че тя снимката си е монтаж, достатъчно очевиден при това (монтиран е StG-44, вижда се най-вече по светлината и донякъде по мащаба).

                      Comment


                        #56
                        Thorn написа
                        ... И от къде ли и и намира патрони - не си спомням който и да е в Близкия изток някога да е ползвал кал. 7.92 мм
                        Т.е. как никой не е ползувал 7,92? Всички са го ползували, Израел също. Показвах някои неща от колекцията си на познат израелец. Като зърна чешкия ми Маузер VZ-24 подскочи и радостно извика "Чеха, чеха". Оказа се, че е служил навремето именно с VZ-24, известен като "чеха" и дълго си игра с него.

                        Ако пък имаш предвид 7,92х33, то и Чехия, и ГДР произвеждат Kurzpatrone до към края на 50-те, поне с такива дати съм виждал. Чехия е един от основните доставчици на оръжие в този район. По-големите количества 7,92х33, които могат да се намерят тук, се внасят от Сирия и Египет, поне така ми казаха дилърите.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #57
                          Страните от бивша Югославия, както и Германия, както и много африкански държави все още имат на въоръжение MG42, което си е 7.92мм. Но едва ли картечницата стреля с пушечния патрон?

                          Nick, твоя познат трябва да е служил доста отдавна, защото тези пушки са били на въоръжение в армията до към края на 50-те години. Ако ти се отдаде, питай го дали му се е паднала крива мушка. Голяма част от партидите били произведени по време на войната (тоест предназначени за Вермахта) и чехите им изкривявали мерниците. Или може би ставаше дума за К98? Не помня вече... К98 се използва и до днес като снайперско оръжие в някои полицейски части.

                          Хм, Голъм, сигурен ли си за монтажа?




                          Last edited by Dinain; 19-09-2006, 12:29. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            #58
                            последната снимка май е фейк...

                            Comment


                              #59
                              Интересно ми е при купищата английско и американско, а после и руско оръжие за какво са им били на арабите маузери. А иначе не мога да се сетя нещо друго, което стреля с "курц". За какво им е бил на египтяните, че и да го произвеждат.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                #60
                                Кало написа
                                последната снимка май е фейк...
                                Абе все фейкове ви се привиждат, защо така? Пише си "американски войник с трофеен Stg44"...
                                Ама интересната картинка не ми излиза... ще пробвам с линк. Интересно ми е какво е това назъбено пушкало отзад?!
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X