Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Михаил Калашников почина на 94г.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Nick написа Виж мнение
    Видно е, че разбираш от Глок толкова, колкото от АК... искам да кажа - много! Желая да ме осведомиш за Глок и "карантийте" му (касапската терминология не я владея на твоето ниво, извинявам се за което). Аз съм прочел има-няма няколкостотин страници от тази монография долу и съм пострелял с него, но сигурно не мога да се меря с теб. Така че плийз, поучи ме мен, неукия!
    Мисля че се отклоняваме от заглавието на темата!
    Моля модератора да премести спора в някоя друга тема !

    Comment


      #17
      Заден ход? Отклоняваме се - а кой се изрепчи да пише за Глок и "карантйте" му и как съм бил неграмотен?
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #18
        Нещо някой бъркат в оценките си. Оръжията си имат имена и някакви подробности не бива да умаловажават заслугите на създателите им.
        Няма конструктор, който от нулата да е създал всичко. Чертеж, стругарски и фрезистки неща, а да си отлее сам метала нужно ли е, че да бъде на 100 процента признат ?
        АК си е на Калашников, също толкова колкото МиГ-овете са на Микоян, но това по никакъв начин няма да промени позицията на името му в историята на оръжията.

        Comment


          #19
          Щом е получил Сталинска премия като безпартиен старши сержант, едва ли заслугите му по проекта са били малки.

          Comment


            #20
            Сун Дзъ написа Виж мнение
            АК си е на Калашников, също толкова колкото МиГ-овете са на Микоян, но това по никакъв начин няма да промени позицията на името му в историята на оръжията.
            Е, аз какво казвам? Само че използвах Мосин, вместо Микоян, все то.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #21
              Сун Дзъ написа Виж мнение
              Нещо някой бъркат в оценките си. Оръжията си имат имена и някакви подробности не бива да умаловажават заслугите на създателите им.
              Няма конструктор, който от нулата да е създал всичко. Чертеж, стругарски и фрезистки неща, а да си отлее сам метала нужно ли е, че да бъде на 100 процента признат ?
              АК си е на Калашников, също толкова колкото МиГ-овете са на Микоян, но това по никакъв начин няма да промени позицията на името му в историята на оръжията.
              Според мен е точно така. Но аз не бих използвал сравнението с изстребител, в който само в двигателят има към-то 17 000 отделни детайла.
              Нека Ник ме поправи ако греша, но доколкото съм чел заслугата на КБ е в създаването на технологията на производството му(изключително важно и умопомрачително сложно, една фреза е далеч по-сложна от това което произвежда), патрона(това около което се създава оръжието), материалите(не по-малко важно), но общият дизайн си е на Михаил Калашников(бог да го прости), а дизайна е гениален.
              Last edited by Amazon; 28-12-2013, 02:44. Причина: Правописни грешки дори повече от обикновено
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #22
                Деликатна и спорна тема... Мнозина мислят, че МТК е избран като най-малко неудобен сред тогавашните водещи конструктори. Различните ешелони на властта са имали различни фаворити и това е довело до продължителни спорове чия конструкция да бъде избрана. Едва ли ще узнаем някога истината, но е малко трудно да се повярва, че не особено образован в техническо отношение човек би конструирал това, което конструктори с голям опит не са могли. Решенията при АК идват от две конструкторски бюра или поне някои руснаци пишат така (например, Малимон).

                Както и да е, има материали по въпроса, който се интересува, да чете. Смехориите за "западните СNN и BBC" ги пренебрегвам, това е ЕЖКС (една жена казала на съседката).

                Никой тук не отрича заслугите на МТК, най-малко аз. Обаче сравнението ми с Мосин (който бил е млад и не особено опитен капитан по време на конкурса за магазинна пушка) според мен е подходящо. Проблемът е, че малцина са запознати с историята на създаването на трилинейната пушка, така че мога да бъда разбран криво.

                "Ребята, давайте жить дружно!" (кот Леопольд)
                "Why can't we all just get along?" (Rodney King)
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #23
                  Като се спомена за общия дизайн на АК - бих казал, че поразително прилича на МР 44, а доколкото разбирам и доста фундаментални неща в конструкцията. Естествено всяко ново постижение стъпва върху предишните такива, но това не намалява заслугата на М.Калашников и разбира се останалите конструктори. Просто изходната база на АК и твърде добра. За пример - попадна ми един електромер произведен в Берлин през 1942г, който в 1998г., като отвориха в лабораторията техникът каза че "свети като слънце" и беше напълно годен да работи като междинен доста време. Само дето беше с малка мощност. Обаче мисля, че има и някакъв пропаганден момент около историята за създаването на АК.
                  "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                  Comment


                    #24
                    бих казал, че поразително прилича на МР 44, а доколкото разбирам и доста фундаментални неща в конструкцията.
                    Да, едно към едно са - и двете имат цев, приклад, спусков механизъм. Това сочи, че несъмнено АК е изкопиран от StG44...

                    Иначе, да продължа със сравненията - АК е толкова на МТК, колкото М16 - на Стоунър.

                    Comment


                      #25
                      Оставете човека да почива в мир!
                      Темата е за него, не за автомата му
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        #26
                        Amazon написа Виж мнение
                        Според мен е точно така. Но аз не бих използвал сравнението с изстребител, в който само в двигателят има към-то 17 000 отделни детайла.
                        Нека Ник ме поправи ако греша, но доколкото съм чел заслугата на КБ е в създаването на технологията на производството му(изключително важно и умопомрачително сложно, една фреза е далеч по-сложна от това което произвежда), патрона(това около което се създава оръжието), материалите(не по-малко важно), но общият дизайн си е на Михаил Калашников(бог да го прости), а дизайна е гениален.
                        7.62 обр. 1943 просто си е бил единственото промежутъчно нещо в наличност към момента пък и вече се е ползвал в РПД и в СКС от известно време(1945). Иначе сталинските премии както и Кухулин правилно е написал не са се раздали току тъй еле пък на обикновен танкист, та Михаил Тимофеевич със сигурност е имал сериозна роля в конструирането. Всъщност особено в областта на конструирането на оръжейни системи се е раздавала за изключителни неща от сорта на ФАБ-5000 (с една бомба са затрили гарата в окупирания Орел преди създателите и да получат премията)

                        П.с Не се ебавайте с Глок! Пищовчето е уникално добро, супер непретенциозно откъм чистене и патрони(моята 17ка ги яде всякакви, включително такива на които SP-01 и други спортни пищови се мръщят) и супер удобно за всичко за което се сетиш, кеф ти носене, кеф ти спорт
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #27
                          Според мен на почитателите на Глок трябва да се забрани с декрет да пишат за оръжие.

                          (надявам се, че сложих достатъчно емотикони)
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #28
                            Е можеше да добавиш още няколко сега пък, що такава стиснатост Иначе верно, бачкаторски пистолет е, не е STIска реплика на 1911(такова съм държал веднъж, даже космите в носа ми се разтрепераха от кеф), Танфолио или SP-01, но пък като гледам другарчетата с Шадоу като захванат едно сменяне на пружини, едни гласеници, една чудесия, а мойто чудо(верно SETово е) взима каквото му дадеш като боеприпаси и започва да стреля(бяхме уцелили уникално дървена партида патрони - фабрични, та нямаше кого да псуваме) и се убеждавам в правилността на избора си. Живот и здраве скоро време и едно АК, даже и тунинга съм му намислил
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #29
                              кало написа Виж мнение
                              Да, едно към едно са - и двете имат цев, приклад, спусков механизъм. Това сочи, че несъмнено АК е изкопиран от StG44...

                              Иначе, да продължа със сравненията - АК е толкова на МТК, колкото М16 - на Стоунър.
                              Моля, моля - никъде не говоря за изкопиране, а за някои напълно обясними сходства, за основа върху която се стъпва. Имаше такава тема във форума - " Калашник шмайзеров" , където доста се писа за това. Мисълта ми беше, че има някаква митологизация около създаването на АК. Което обаче може и да не е така.
                              "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                              Comment


                                #30
                                Sailor_Malan написа Виж мнение
                                Живот и здраве скоро време и едно АК, даже и тунинга съм му намислил
                                АК е задължителен! Всеки негов клон става за целта, но поне един трябва да присъства във всяка колекция (наред с другите класики).
                                Attached Files
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X