Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Михаил Калашников почина на 94г.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Nick все още с такива манлихери, освен и с АК се правеха обучения и стрелби по време на НВО през 1976г. в лагера в Каран Върбовка. Първо се стреляше с пушката, като патроните се зареждаха отгоре един по един, после с АК. Охраната на КЕЧ/ краските елитни части/ също беше с такива. Също и когато след избухването на демокрацията МВР престана да охранява военните заводи, част от съкратените работници и служители станаха охранители - само че с къси манлихери. Иначе колко съм стрелял не съм си поставял за цел да помня, пък и по онова време повече ни интересуваше бройката на кИфтета.
    "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Тема за АК е благодатна и забавна винаги
      Щот сички разбират от Калашников, затуй. Оно сто мильона от них са направиле, даже двеста...
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        pehotinec написа Виж мнение
        .. патроните се зареждаха отгоре един по един...
        Сигурен ли си? Без пачка "един по един" не става в Манлихер. Без пачка може да се зареди само един патрон.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Не знам колко са ни обучили, нямам претенции, пък и не съм искал да ставам войник. Изобщо!
          "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

          Comment


            pehotinec написа Виж мнение
            ...
            Последно?
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              Какво?
              "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

              Comment


                Не знам колко са направили, но все пак конструкцията е на 70 години. Сигурно навремето е била голяма иновация, но това е в миналото. Към днешна дата легендата вече се е сдобила със собствен живот. Колко може да се изтисква един лимон?

                Бъдещето сигурно е в bullpup конструкциите.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  uzi71 написа Виж мнение
                  Ресурса на АК - незнам, обаче сигурно е повече от 10000, иначе нашите трябваше да са непрекъснато на ремонт.
                  Без претенции да съм абсолютно точен откривам, че заводската гаранция на хромирана кована арсеналска цев е била 15 000 истрела. И ако легендите, че Казанлъшките оръжия са по-добри от руските са верни, то това е горе долу тавана за автоматично оръжие. Някой казват, че същата цев, монтирана на пушка ще издържи двойно.

                  Comment


                    Сун Дзъ написа Виж мнение
                    Някой казват, че същата цев, монтирана на пушка ще издържи двойно.
                    Защо?
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Защото нагряването от автоматичната стрелба влияело зле на покритието на цевта. Когато оръжието имало време да се охлажда по-дълго между два изстрела се повишавал ресурса.

                      Comment


                        Angelmr написа Виж мнение
                        Преди време четох статия според която двата калибъра са еднакво неоптимални. И че далеч по-добър компромис между балистика и поразяващ ефект се постига някъде около 6.5мм. До колко е вярно не знам със сигурност.
                        ОТ:
                        6.5 Grendel твърдят, че е добър патрон. Новата мода и набеден като оптимален(без кавички) е 6.8 Special създаден в САЩ от оръжейници и войници от специалните части. Има и варианти на AR-15 под патрона, като авроматичен вариант с газово бутало е на въоръжение в Чехия. Доста хвалби съм срещал за патрона, като нещо съчетаващо голямата начална скорост на 5.65 и запазващо по-дълго енергията като 7.62. Плюс добра пробивност. Оръжията под този патрон базирани на М-4, или М-4 с елементи от АК(газово бутало в плътен блок до цевта) се твърди, че имат същата групираност като М-4 под 5.56.
                        Факта защо патрона не е приет масово вече го бяхме обсъждали ако не се лъжа. Най-важният фактор е чудовищните складови наличности от 5.65 и 5.45 и съответстващите оръжия базирани на М-16, АК, или масовите белгийски, немски, френски и английски оръжия.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Сун Дзъ написа Виж мнение
                          Защото нагряването от автоматичната стрелба влияело зле на покритието на цевта. Когато оръжието имало време да се охлажда по-дълго между два изстрела се повишавал ресурса.
                          Трудно ще е да се каже, не мисля, че ресурсът при СКС е по-висок. Доколкото знам износването става в района пред патронника (throat erosion по американската и английската терминология) и е най-вече от прогаряне, не толкова абразивно.

                          Хромираната цев при пушките е кажи-речи вечна, имайки предвид продължителността на фронтовия живот (месеци). Имам Арисаки от 1939 г., чиито цеви светят като огледало, въпреки, че са видели жестока служба.
                          Last edited by Nick; 04-01-2014, 22:37.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            Тема за АК е благодатна и забавна винаги
                            По вечната тема за руската техника и много сериозното й обсъждане, си спомних за тази сцена (мале, кога минаха 15 години?!)
                            Този идиот ми е един от любимите актьори. Роден е за тази работа. А в клипа са отрязали най хумористичната част. Когато капитана казва с неверие: "Тя го поправи!", или нещо подобно
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Сун Дзъ написа Виж мнение
                              Без претенции да съм абсолютно точен откривам, че заводската гаранция на хромирана кована арсеналска цев е била 15 000 истрела. И ако легендите, че Казанлъшките оръжия са по-добри от руските са верни, то това е горе долу тавана за автоматично оръжие. Някой казват, че същата цев, монтирана на пушка ще издържи двойно.
                              Не са точно легенди. За разлика от руските, нашите цеви са ковани и затова издържат повече. То затова и АК на завод 10 се търсеха повече. Има нещо верно за цевите. Затова на 23 мм гарги ги сменяха постоянно, да има време едните да се охлаждат.
                              http://www.bukvite.com

                              Comment


                                bukvite написа Виж мнение
                                Не са точно легенди. За разлика от руските, нашите цеви са ковани и затова издържат повече.
                                Не съм специалист, но няма цев по света която да не е "кована". Никой не прави оръжия от отливки.
                                Въпросът е дали у нас има по-удачна технология, дали е патентована българска разработка и до колко в сравнение е по-добра.
                                Има го и момента (за ужас на русофилите ) че в Русия / СССР качеството на всичко е ниско.

                                Comment

                                Working...
                                X