Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение и избор на щатен автомат

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    абе, няма база за сравнение, балистика му е майката...
    Не ме разбра - питах дали мерникът и мушката на въпросната играчка са точни копия на оригинала. Идеята е теста за фокусиране, трениране на мозъка да концентрира вниманието върху единия образ и т.н.
    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

    Comment


      че са точни копия, точни са. ама при реална стрелба - нещата стоят малко по-различно

      имам опит с АК няколко вида, плюс още няколко вида, но при всички, които съм пробвал, съм стрелял с едно око.

      Със сигурност, при М4 при диоптричен прицел за стрелба над 300 ярда (малкия кръг) с две очи изобщо не става. При АК май почти не ми се случвало да стрелям с мерник, различен от П или 3, което е едно и също - а там си трябва примижаване с едното око задължително. Но няма никакъв проблем в това.
      Last edited by кало; 16-12-2012, 00:50.

      Comment


        кало написа Виж мнение
        хвърлял съм, пък ти от майтап не разбираш
        Некъде ми се е затрило чувството за хумор тия дни.
        А наистина нямам идея, защо в училището в Търново са учили едно а в бригадите в Карлово и Пещера друго. Предполагам че сме служили приблизително по едно и също време.
        Аз лично, като си стрелям с еърсофт пистолета в повечето случаи си затварям едното око. Ако стрелям с лъка се прицелвам и с двете. А на стрелбището, с истинско оръжие, като ми замирише на барут, сработва наученото в армията и стрелям и с двете очи отворени.
        Гледам по разни предавания като "Top Shot" спецовете от всички родове войски на американската армия, стрелят с двете очи отворени на всякакви дистанции и с всякакви мерни прибори.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          кало написа Виж мнение
          че са точни копия, точни са. ама при реална стрелба - нещата стоят малко по-различно

          имам опит с АК няколко вида, плюс още няколко вида, но при всички, които съм пробвал, съм стрелял с едно око.

          Със сигурност, при М4 при диоптричен прицел за стрелба над 300 ярда (малкия кръг) с две очи изобщо не става. При АК май почти не ми се случвало да стрелям с мерник, различен от П или 3, което е едно и също - а там си трябва примижаване с едното око задължително. Но няма никакъв проблем в това.


          Amazon написа Виж мнение
          Некъде ми се е затрило чувството за хумор тия дни.
          А наистина нямам идея, защо в училището в Търново са учили едно а в бригадите в Карлово и Пещера друго. Предполагам че сме служили приблизително по едно и също време.
          Аз лично, като си стрелям с еърсофт пистолета в повечето случаи си затварям едното око. Ако стрелям с лъка се прицелвам и с двете. А на стрелбището, с истинско оръжие, като ми замирише на барут, сработва наученото в армията и стрелям и с двете очи отворени.
          Гледам по разни предавания като "Top Shot" спецовете от всички родове войски на американската армия, стрелят с двете очи отворени на всякакви дистанции и с всякакви мерни прибори.
          Пичове ... да ви кажа отдавна ми е все тая дали стрелям с едно отворено или с двете дали с лява ръка или с дясна ръка само мога да ви кажа , че с лява ръка съм малко по бавен от колкото с дясна прри стрелба, но точността е еднаква.

          П.П. Вчера две прасета се простиха с живота си в гората, като и двете ги цъфнах основата на врата.
          Last edited by tconiotconev; 16-12-2012, 23:04. Причина: правописна грешка

          Comment


            Лелеее, аз съм бил много изостанал, че и всички които познавам, защото продължавам да водя прицелната стрелба със затворено ляво око. То не че е възможно да се води прицелна стрелба с механични мерни прибори по друг начин.... ама по форумите може да пише и друго.
            Сега сериозно: На средни и големи дистанции прицелната стрелба е с едно око. С две очи се стреля на близки дистанции /инстинктивна стрелба/, най вече прочистване на помещения, бой в гъста гора и т.н. - т.е. места където трябва да контролираш по голямо зрително поле и разстоянията са малки. С бързомер /без значение тубулатор или екран/ основната стрелба /до средни дистанции вкл./ е с две очи. На големи дистанции отново се мижа.
            Мерните прибори - аз не разбрах за какво е спора и какъв проблем има АК там - честно.
            Селектора на стрелбата - ми нашите AR-SF са с двустранен селектор при това много удобен, а те са просто модернизирани АК.

            Comment


              tconiotconev написа Виж мнение

              П.П. Вчера две прасета се простиха с живота си в гората, като и двете ги цъфнах основата на врата.
              То по новините днес съобщиха за някакъв ловец, ходил за прасета и някакъв дядо го гръмнал. Тъй че по-скромно.

              Comment


                Хубава схема на АН-94:

                Click image for larger version

Name:	puska-an-94-cross-section.jpg
Views:	1
Size:	135.2 КБ
ID:	538272
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Click image for larger version

Name:	IMG0010A.jpg
Views:	1
Size:	77.5 КБ
ID:	546065Click image for larger version

Name:	IMG0010A.jpg
Views:	1
Size:	77.5 КБ
ID:	546065

                  ето снимка на АК за 7,62 НАТО

                  Comment

                  Working...
                  X