Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български патрони

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Български патрони

    .
    Last edited by ; 22-03-2006, 07:10.

    #2
    Добре дошъл при Нас!
    На 30 април си идвам в България и ще направя снимка на клеймата на моите манлихерови български патрони.Аз имам няколко произведени преди 1900 година-точната година ще те излъжа, мисля че беше 1895 или 6 с клеймо Софийски Арсенал
    Също така притежавам и австрийски от 1890 на Георг Рот произведени януари месец-т.е. първата Българска поръчка за Манлихерови патрони.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      А онзи дето съм ти показвал, със стоманената риза, той от тази поръчка ли беше?
      На нож!

      Comment


        #4
        :sm100: За българските патрони написа много хубава книжка англичанина Джон Мънари. Доскоро беше управител на Мобиком, а сега е някъде из Македония. Той е голям колекционер на патрони и събира предимно учебни патрони от всякъде. Нашите мошеници му набутаха на пазара в Търново един ловен патрон система Лефоше. Няма да се очудя ако го публикува като уникат. Но за пари нашенецът ще направи фалшиво копие и на майка си.
        Пускам една снимка от въпросната книга :nworthy:
        Attached Files
        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

        Comment


          #5
          .
          Last edited by ; 22-03-2006, 07:10.

          Comment


            #6
            На мен лично Джон ми подари книгата си-дадох му два "О" патрона за турски Маузер и човекът ми я даде.Книжката не е лоша, но има доста пропуски-той е направил тази книжка на база неговата лична колекция или по-точно това което е бил събрал до него момент.След това доста интересни неща се появиха, но не трябва да се отрича, че англичанин направи изследване за Българските патрони първи и единствен, ние се чудехме как да му продаваме ментета по 10 лева и нагоре-ох нямам думи като се сетя колко пъти сме го лъгали човека, но покрай ментетата и хубави неща отнесе.Спомням си, че през 99-та купи Сръбски Маузер Кока Милованович -карабина, Уинечестер М95 за руската армия-двете пушки ги лапна за 900 лева.Ех славни спомени бяха ей!
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              .
              Last edited by ; 22-03-2006, 07:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                #8
                Книгата ще трябва да почакаш-ще ти я сканирам, но в момента съм с ново ПС и нещо съм объркал скенера.
                Този патрон е от Калашников с някакъв халостен от другата му страна-ама защо са свързани-това не мога да разбера.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  Оправих скенера скоро ще имаш книгата.Просто самата процедура по сканирането на страниците трае доста.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    .
                    Last edited by ; 22-03-2006, 07:11.

                    Comment


                      #11
                      .
                      Last edited by ; 22-03-2006, 07:11.

                      Comment


                        #12
                        Всичко написано до тук го подкрепям.ще добавя само, че видях в един приятел патрон куриоз.Куршумът е "S", но гилзата е за "О" патрон.Произведен е в Казанлък през 1926 година. Отначало си помислих, че е менте, но после се сетих, че може би е за картечниците ни.
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #13
                          Вало, провери си имейла-пратих ти книгата на Мънри сканирана.
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #14
                            .
                            Last edited by ; 22-03-2006, 07:12.

                            Comment


                              #15
                              Вало, и аз си мислех като теб, но ми попадна навремето статия за австрийските патрони през ПСВ и там беше описана разновидност на стандартният Манлихеров патрон с "S" куршум.Според авторите на статията тези патрони са се използвали в авиацията.
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X