Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БОРСА

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    БОРСА

    Тази тема е по поръчка на Танкиста от Харков!
    В нея всеки ще пуска обяви. Те ще бъдат за покупко-продажба на милитария и всичко свъзано с историята-книги,снимки, монети, пагони, кортици, щикове и прочие.
    Аз съвсем стриктно ще следя тази тема и всеки опит за спам ще бъде изтриван.
    Тук е мястото всеки да предложи старите си вещи.Това е нашият Антикварен Магазин.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    За Борсата

    Точно за такова нещо мечтаех. Тук да си слагаме нещата, с които искаме да се разделим. Или да си купим или разменим.!
    :sm100: В неделя в Парк-Хотел Москва в София е имало борса на антикварни и други предмети и милитария. Не можах да отида но ще ми съобщят, какво по-интересно се е предлагало.
    :rock: Слагам първото нещо, което имах предвид и което съм пускал на още две места във форума. Камичката е абсолютен оригинал, а произходът и е от семейството на Ботьо Петков от Калофер!!!. Изпълнена е в зверинен стил с високо качество на изработката. Цена по споразумение, но е висока!!! :shrug:
    Attached Files
    Last edited by танкиста от Харков; 01-02-2005, 14:37.
    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

    Comment


      #3
      Една книга за любители на ВСВ

      :fire: Предлагам на разбирачите, една много-качествена книга в 3 тома, по 400 стр., луксозна, голям формат. Книгата е за Втората световна война, на немски език, с много снимки, схеми, карти и пр.салати. Заглавието е: Der Zweite Weltkrieg, издателство: Das Bestе, Stutgard, 1989.
      :nworthy: -цена 150 лева. :shrug:
      Last edited by танкиста от Харков; 01-02-2005, 14:33.
      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

      Comment


        #4
        Нямаш ли начин да сложиш корицата на книгата искам да я видя.

        Comment


          #5
          Копирам тук следното, от Игор:

          Господа !
          Куплю русские награды , вруч¸нные болгарам
          и фотографии награжд¸нных !
          Пишите
          Игорь



          Мои адреса
          sheleg@bk.ru
          и
          davidka@012.net.il

          Comment


            #6
            Хайде малко по темата и от мен. Аз нямам кой знае какво да предложа за размяна или продажба. Повтаря ми се книгата за Българските Кортици на Тодор Предов и нея бих я продал на някого на разумна цена от $10, както и една малка книжка "Меч и Сабя, Оръжия на Ранните Номади 7-10 век" или нещо такова. В нея тезата на автора е леко смешна, а именно че упадъкът на конните народи, които идвали в Европа, се дължал на липсата на качествени остриета за саби: първо авари, после българи и накрая маджари затова загубили в крайна сметка към 10-и век. Но книжката интересна с данните за уку-ууц стоманата, конструкцията на остриетата на сабите от този период, а има накрая и снимки на намерени старинни саби и по-съвременни персийски шамшири с острие от уку-ууц, както и няколко възстановки на киргизки воини от ранното средновековие, които вече колко са достоверни е друга работа. На нея цената и е $7.
            За продажба друго нямам, но имам за размяна един щик за Маузер, немски производство на Weyersberg Kirschbaum & Co Solingen, специално правен за износ за Аржентина 1909 г. Без ножница и без бутон на дръжката, иначе в добре запазено състояние: острието и чирените на дръжката са без дефекти. Към него може да се прибави и параден полицейски байонет немски от ВСВ, произведен в Solingen, отлично запазен с хромирано острие 99% непокътнато, както и дръжка в добро състояние, с функциониращ бутон и дори остатъци от червеното оплътнение в каналчето. Има и ножница, на която 80% от оригиналната черна боя е паднала и е патинирана (но не и грозно ръждива), че дори и част от лопуса. Ще сложа снимки и на двете.
            Двата байонета не са от нещата които основно колекционирам и затова са в тази тема. Обаче не са неща, от които да искам да се отърва и затова не са за продажба толкова, колкото за размяна. При това положение ето какво ме интересува мен: всякакви т. нар. етнографски оръжия, особено ислямски такива. Това ще рече ятагани, овчарски ножове, стари селски ножове, ками, кинжали, шашки и прочее. Също така всякакви хладни оръжия, някога на въоръжение в българската армия: саби, щикове, ножове, кортици. Интересуват ме макар и второстепенно всякакви хладни оръжия и книги за хладни оръжия.
            Това е, който е харесал нещо или пък има нещо да предложи, да пише тук или на лично съобщение.
            Attached Files
            Last edited by TVV; 03-02-2005, 04:22.

            Comment


              #7
              книга

              На вниманието на медиевистите!
              Продавам Medieval Warfare Source Book: Warfare in Western Christedom от Дейвид Никол
              Английска, твърди корици, 320 стр. Има схеми и илюстрации. Много текст! Разглежда въоръжение, тактика, определени кампании итн Ще е много полезна на напредналите в тази област! Книгата е направо нова. Ето и как изглежда

              Цена 25 кинта
              If you believe everything you read, better not read.
              Japanese Proverb

              Comment


                #8
                Взима я, сега ще ти пратя на ЛС телефон да ми звъннеш

                Comment


                  #9
                  TVV ако не успееш да размениш байонетите, кажи една примерна цена

                  Comment


                    #10
                    Ае да въведем като условие всеки който предлага нещо задължително да има снимки на обекта - бил той книга сабя или де да знам.

                    Comment


                      #11
                      Hussar написа
                      TVV ако не успееш да размениш байонетите, кажи една примерна цена
                      Като хипотетични цени, следните биха ме убедили да ги продам вместо да ги разменя. Цените не включват пощенските разходи (опаковането е лесно, кутии и материали ми се намират бол).
                      1. За по-стария маузер, $25
                      2. За парадния байонет, $100

                      Comment


                        #12
                        За Манщайн

                        Книгата за ВСВ е голям формат и не влиза в скенера. Ще направя някакъв опит да я пусна на две части, но трябва да я мъкна километри. Сори, де! :tup:
                        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                        Comment


                          #13
                          Е нищо де. По-нататък.

                          Comment


                            #14
                            Книгата за кортиците е запазена и вече не е за продажба.

                            Comment


                              #15
                              Книги за любители

                              :fire: Предлагам снимки на книгите които имам в излишък и мога да продам:
                              1. Предлаганата вече на две места история на ВСВ на немски език и с отлично полиграфично качество. 3 тома. Така изглежда първия. Цена 150 лв. :nworthy:
                              2. Тази книга е на английски език. Формата и е малко по-голям от А-4. Съдържа 160 стр с текст и много качествени илюстрации. Описва подробно възникването на хералдиката, изследвания по нея, изкуството в хералдиката, хералдичните зверове, кралската хералдика и международната хералдика. Издание на MAGNA BOOKS 1993 г. Цена 100 лв. :nworthy:
                              3.Това е каталог с обяснения, цветни и чернобели снимки на средновековни оръжия и рицарски брони, от музеите в Дрезден на 260 стр. Отпечатана е на немски език и е много качествена. Формата също е малко по-голям от А-4. Цена 100 лв. :nworthy:
                              4.Това е книгата на Кольо Даскалов Ръчното огнестрелно оръжие. Освен голямата по обем информация има много хубави и качествени рисунки на отделните оръжия. Издадена е през 1992 г. Цена 50 лв. :nworthy:
                              Attached Files
                              Last edited by танкиста от Харков; 14-02-2005, 17:23.
                              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                              Comment

                              Working...
                              X