Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моделизъм 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Imperial Friedrich написа
    ами няма ли го на някаква страничка просто да ми покажеш линк?
    ами нали това те питам, страничка на магазин или страничка на фирма производител.

    Comment


      #77
      страничка с бутонче "Purchase"
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #78
        Чакайте сега и аз малко да се проявя в тази тема Това може би е доста гадно джипче, но просто в никой друг модел не съм хвърлял толкова труд. 1/35 на Ревел, дойде в кутия заедно с едзин армейски камион, който има минимални шансове някога да бъде завършен.
        Защи труд? Ами много просто. Ревеловците си бяха спестили адски много труд и аз трябваше да го реализирам вместо тях. Примерно: липсващи части, които добавих - панти и затварячки на капака, чистачки, боен фар /!!!!/, теглич, свястна основа за резервната гума.
        Части, които преработих: дръжките на купето бяха някакви люспи, изрязах ги и сложих "истински". Решетката беше само маркирана - разрязах процепите и сложих "радиатор" отзад. Предното стъкло не се навеждаше напред, та го преправях и него. Гърнето почти наново го правих. Шприглите за гюрука бяха отляти на едно, заедно с купето. Разрязах ге да са си всяка за себе си. А отвратителната пушка в кобур от дясната страна - направо я изшлайфах! Нямаше и дупка за манивела. А гумите как съм ги трил, че да им се махне ръба по външния периметър... И още работи, ама стига подробности, че ще ви уморя от скука. Ето го и самият не кой знае какъв резултат от целия труд:
        На нож!

        Comment


          #79
          Ей Гога страхотен си. Сега виждам кой ще ми прави самолетченцата
          Гога, да те питам някой сайт с картонени моделчета не знаеш ли? Аз питах в Криле, но това което ми дадоха момчетата го имам :roll:
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #80
            kapitan написа
            И още работи, ама стига подробности, че ще ви уморя от скука. Ето го и самият не кой знае какъв резултат от целия труд:
            Защо, въобще не изглежда зле, освен в седалките донякъде, но за това вината едва ли е в теб. Тук където съм сега нямам условия за моделизъм, но ако някой ден се захвана с това отново, ще се радвам моите моделчета да изглеждат така.

            Comment


              #81
              Parabellum написа
              Ей Гога страхотен си. Сега виждам кой ще ми прави самолетченцата
              Гога, да те питам някой сайт с картонени моделчета не знаеш ли? Аз питах в Криле, но това което ми дадоха момчетата го имам :roll:
              Това сигурен ли си че на мен го казваш? май имаш предвид капитана.

              Comment


                #82
                А аз си имам два нови линейни кораба, Крал Гого 5 и Ню джърси, ама и на девата се ошашках като им видвях корпусите, толкова много стържене ще падне, пък и на Гого 133 мм оръдия приличат поне на 406мм и наче са приятни моделчета.

                Comment


                  #83
                  Gaden Gogi написа
                  Parabellum написа
                  Ей Гога страхотен си. Сега виждам кой ще ми прави самолетченцата
                  Гога, да те питам някой сайт с картонени моделчета не знаеш ли? Аз питах в Криле, но това което ми дадоха момчетата го имам :roll:
                  Това сигурен ли си че на мен го казваш? май имаш предвид капитана.
                  Ха вярно-объркал съм се Ами по едно време само ти говореше и показваше картинки. Нищо лошо няма! И двамата ще ми правите самолетченца
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #84
                    Самолети не правя, гнус ме е. Пък и ти още нямаш заслуги, нито Дъгата си сканирал нито играчка си ми донесъл.

                    Comment


                      #85
                      Както споменах вчера си взех два нови линкора, нека спеделя впечатления:
                      Айова на ревел:
                      още вчера се дивих на външният пояс с еквивалентна дебелина 2 метра , подходих към него с финни моделистки инструментчета, пиличка и финна шкурка (2000), ама то от дума не разбира, тогава отидох в кухнята и грабнах касапските такива, 5 минутио и поясът го нямаше, още 10 стъргане с финни неща и корпусът беше бомба, залепих палубата и чак тогава обърнах внимание че детайлите са проработени просто прекртасно, много готини надстройки, спомагателен и зенитен калибър, прекрасна палуба, абе като изключим корпусът прекрасен модел, Сравних го с Айовата на Академи (матрица на Арии май) еми ревлският е трепач, особенно 127 мм оръдия, академските са страшно грозни и куци, а ревелските страхотни, даже има една кула в повече, катапултите за самолетите са готини както и самите самолети, има възможност да се направи скоро след войната със хеликопетери вместо самолети но аз ще си направя самолетите защото са по-карсиви от гърбавите Чоктау. Много готин модел, може да си го занеса на есенната изложба.
                      А като говоря за модели на Ревел нека напомня за Хорнета дето си го взех в петък, там има няколко Б-25 на полковник Дулитъл, но не е даден камуфлаж, за да ви улясня (ако решите да правите вариантът с тези самолети иначе има и торпедоносци) ето камуфлажът:

                      Comment


                        #86
                        А някой случайно да се е занимавал със сглобката на 1/35 танк Тигър, модел ¹ 3543 на Звезда? Интересува ме, има ли нещо много сгрешено по него, или може да стане сносен модел "направо от кутията"??
                        На нож!

                        Comment


                          #87
                          Строим масштабные модели и рассказываем об этом на страницах печатного издания - журнала «М-Хобби» - с 1993 года.

                          Comment


                            #88
                            Много благодаря!!
                            На нож!

                            Comment

                            Working...
                            X