Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts


    Отивам аз, във форум: "Световна история" -> "Античност" -> на най-първите теми, и попадам в началото на две, с едно и също заглавие: "Къде са се развивали, в действителност, събитията описани в ИЛИАДА" /или нещо такова/. Пусната от Историк.
    Ама в темите няма нищо!..
    Но най - интересното е, че са пуснати на 01.01.1970 г!..
    Мдаа.. Този форум се оказа ветеран!..

    п.п Бъгнат е навярно нещо?..
    Империъл, да не се е затрила част от информацията при преместването му?

    .
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    Comment


      няма страшно, понякога така се получава.А иначе форумът е ветеран.Само той си знае колко хоста е сменил и как е оцелял.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        Поощрение за който успее да преведе Instant Messaging така, че да ми хареса
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          ами.... Значи аз като виден притежател на сертификат - PROFICIENCY IN ENGLISH тип въображаем мога да кажа, че има само три възможни превода:

          Внезапно съобщаване: Звъни ти Империал и ти казва, че си сгафил нещо
          Мигновено съобщаване (тип "много внезапно") - то е по-лошо - звъни ти Парабелум и ти казва, че ще се наложи да ти покаже един от новите си експонати - ножченце за мечки и като го видиш направо ще се съдереш от кеф
          Инстантно съобщаване: То е като мигновена карма: получаваш го по телепатия и не ти трябва мейл. Готино е ама един път задръсти ли се кутията няма измъкване.

          Comment


            А "постоянно съобщаване" не е ли по-подходящо с оглед на значението .

            Comment


              Мгновенный Обмен Сообщениями
              /Превода е на програмата "Socrat"/ :lol:

              Comment


                Забелязах, че в списъка с активните в момента потребители, понякога след никнейма има +. Какво означава това?

                Comment


                  + се появява след името на потребител, който ти е в списъка с приятели.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    А "*" е когато е роден през 1986.

                    Comment


                      :mhehe:

                      * са невидимите потребители
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Явно за цветова схема по желание няма време, но може ли да се промени един елемент от текущата? Цветът на текста към връзките - [url.] - е някакъв вид сив. Което на сив фон почти не се различава от цвета на нормалния текст. Пример: google. И четящият не разбира, че този текст сочи нанякъде и върху него може да се щракне, за да се стигне до другата страница. Опитите за промяна на форматирането от моя страна чрез комбинации [U.][url.] или [color.=blue][url.] бяха безуспешни.

                        Comment


                          Цветовете, форматирането на текста и линковете се добавят така:
                          {url=интернет адрес} фраза {/url} - ако искаме зад дадена фраза да има интернет връзка;

                          {url=интернет адрес} {B}фраза{/B} {/url} - ако искаме текста да бъде удебелен, по същия начин може да се ползват таговете за подчертан или наклонен текст;

                          {url=интернет адрес} {COLOR=DarkSlateBlue}фраза{/COLOR} {/url} - ако искаме текста да бъде в някакъв цвят.

                          (сложил съм само за примера тези скоби: {}, вместо тези: [], за да може да се видят различните случаи)

                          Примери:
                          Страницата на Капитана - само връзка, без цвят или форматиране на текста.
                          Страницатат на Парабелум - с удебелен и наклонен текст.
                          Страницата на Империал - с удебеляване и зелен цвят.
                          Страницата на Одзава - с удебеляване и син цвят.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            ОК, благодаря за пояснението. Ще го ползвам. Но все пак това е workaround, не бива да е така.

                            Comment


                              Едно затруднение

                              :nworthy: Понеже съм галфон на тема компютри!!!
                              :nworthy: Имам затруднение в качването на снимки. Пускам ги, но не искат да се появят в прозореца. Подозирам, че съм напълнил кошницата и се чудя - трябва ли да изтрия по старите, за да ми се освободи място или ще ми се предостави още. Ако може!!!:nworthy:


                              Сега виждам отдолу, че ми е изключен кода HTML . Да не е това?
                              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                              Comment


                                :rock: Пак да напомня за проблема с качването на снимки. Дали е мой или е на сайта и нета. Моля за някакъв отговор, че се събраха много снимки и не мога да ги пускам!!!:shrug:
                                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                                Comment

                                Working...
                                X