Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бравос! Стига сме чели доуточнения на доуточнените доуточнения :twisted: :nworthy:
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      Imperial написа
      Оправих и противоспамната защита.
      Значи аз като виден спамър няма да поствам вече повече от едно мнение на ден (защото аз рядко имам повече от един час дневно за форума) в моите теми
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        Imperial написа
        Оправих и противоспамната защита.
        Къде отиде свободата на словото?!
        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          ... "противоспамната защита" просто слива мненията ви ако постнете две или три последователно в една и съща тема, най-често отговаряйки последователно на различни предходни мнения.

          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Именно Понякога е полезно мненията да са разделени - а сега трябва да се чака цял час за това
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              Е да. Ще трябва да потърся начин как да може да се изключва по желание.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Хайде да направим и един раздел по география -
                - География на България и
                - География на света
                Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                Comment


                  ISTORIK написа
                  Хайде да направим и един раздел по география -
                  - География на България и
                  - География на света
                  Имаш предвид място, на което да събираме карти и данни, например такива за ресурсите (желязо, нефт, ...), населението и други подобни ли?
                  Може би би могло, обаче нека първо съберем повечко данни, какво ще кажеш? Но не знам дали да бъде като форумен раздел точно, макар и сбор от такива данни винаги би бил полезен.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Принципът, на който се отварят нови форуми е, че първо трябва да възникне нужда от тях. Иначе идеи много.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Тази идея се върти в главата ми още от началото на учебната година...
                      Освен история и френски език, нали и география преподавам...
                      Та, интересно би било да има едно място тук и по тази проблематика - разни сайтове с бази данни за държавите в света, техните държавни символи, население, ресурси, геополитика, географски карти и какво ли още - не...
                      Някъде отдолу - под всички останали раздели (ако се оформи като форумен раздел!), но да го има!
                      Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                      Comment


                        Според мен идеята е отлична.
                        Hannibal ante portas.

                        Comment


                          Благодаря за разбирането!

                          :sm100:
                          Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                          Comment


                            Идеята не е лоша, но трябва да се появят поне 5 човека, които да си пишат за география, за да се обособи нещо отделно.
                            Аз съм "За"-нека да се развиваме в перспектива, но за сега това е просто невъзможно-няма интерес.
                            Малко оффтопик:
                            Представете си двамата ни най-нови потребители Паралела и Меридиана, как спорят за видовете въглища в Уганда.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Всъщност, може би трябва да подходим инак? Например, ако се съберат достатъчно данни по някой проблем, защо да не го оформим като данни в дадена страница около форума ни? Защото наистина форумните раздели са за дискусии и спорове, не толкова за декларации.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Хъм и на мен ми се стурва, че около географията няма чак такова пространство за дискусии и спорове - по-скоро има място за събиране на факти, данни и таблици (ясно е, че карти не бихме могли да публикуваме, защото те си имат издател, т.е., авторство и права). От друга страна, би било идеално да имаме раздел, където да са събрани географски данни, така че при възникване на несигурност в някоя дискусия в останалата част на форума, да има къде да се направи справка. В този смисъл, подобен раздел аз го виждам по-скоро като справочник, отколкото като място за дискусии. Така че приемам идеята на Воланд за направата на страничка с данни и връзки към сайтове с данни. разбира се, ще е нужна и тема, в окято да се дават заявки за търсене (например, няко пише, че го интересуват данни за поризводството на пчелен восък в Уганда ).

                                Comment

                                Working...
                                X