Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Предполага се също, че форумите са поле за културни и интересни дискусии, а не арена за изявите на личните конфликти на някои потребители. Предвид поведението на тези потребители, всъщност чрез разчистването на заяжданиците на лично ниво съм доста благосклонен, в ролята си на модератор.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      Sir Gray написа Виж мнение
      Предполага се също, че форумите са поле за културни и интересни дискусии, а не арена за изявите на личните конфликти на някои потребители. Предвид поведението на тези потребители, всъщност чрез разчистването на заяжданиците на лично ниво съм доста благосклонен, в ролята си на модератор.
      По принцип си прав. Но, имам странното усещане, че се изказваш априори, ей така от модераторска солидарност. В конкретния случай, по неясни причини, колега ти модератор реши да извади отдавна заровената томахавка и да я размята. Тя, томахавката, както можеше да се очаква, попадна камък, та се отплесна и се върна в обратна посока.... после потребителите ви били криви. Не мисля, че подобно отношение е продуктивно. Напротив, мисля, че модераторите трябва да се стремят да тушират такива неща, а не перманентното да разбутват жаравата и да наливат бензин в нея. Разбира се това си е решение на модераторския екип, но пък не е е лошо същият да се поучи от един друг форум, където именно подобно арогантно отношение на част от модераторите доведе до практическото му замиране.

      Comment


        Добре, point taken. Темата е приключена за мен.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          пуснете ме да пиша в темата Сирия,та да му напиша на Динайн някои работи за зелените, относно кои е по добре да се избиват....тоя човек се самозабрави да защитава терористите как може такова нещо???

          Comment


            peshev2000 струва ми се,че нещо те е ядосал Dinain

            Comment


              peshev2000 написа Виж мнение
              пуснете ме да пиша в темата Сирия,та да му напиша на Динайн някои работи за зелените, относно кои е по добре да се избиват....тоя човек се самозабрави да защитава терористите как може такова нещо???
              Хихихихи.Кефффф!!!
              Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

              Comment


                mechoka написа Виж мнение
                Хихихихи.Кефффф!!!
                Доста масово явление, от което често страдаме повечето пишещи по форумите. Май психиатрите ще трябва повечко да наблегнат на интернет психозите (или както там ги наричат).

                Comment


                  *******************
                  Last edited by messire Woland; 04-04-2016, 22:31.

                  Comment


                    InternationalLaw написа Виж мнение
                    ...
                    Хвърли едно око тук ако ти се пише за Сирия : http://www.segabg.com/replies.php?id=266354&p=64
                    Темата е с по-висока активност от тукашната. Не че те пращам натам, или нещо такова, но тази тема тук не е за Сирия, както не е и темата Майтапи.
                    Last edited by messire Woland; 04-04-2016, 22:31.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      iasen ianakiev написа Виж мнение
                      peshev2000 струва ми се,че нещо те е ядосал Dinain
                      от време на време много ме ядосва като чуя за колабориране с Алкайда и полудявам

                      Comment


                        Просто да регистрирам оплакване от модерацията на форума, която явно не спазва правила, а се опира на приятелски връзки и временни настроения. Поне до този извод стигнам, след като получих двуседмичен бан за изказване на тема Междузвездни войни, в което най-обидното, но безадресно беше "умници" и "инфантилно отношение". Не мога да не остана с впечатление, че получих бан, защото докладвах потребителя Динайн, който квалифицира този ми постинг като "идиотски", но очевадно не получи наказание. Ще посоча, че далеч по-тежки нарушения, квалификации, офтопик, откровен тролинг, флейм и флууд се отминават без наказание. Особено, ако идват от посоченото лице и още няколко като него.

                        Възраженията ми срещу решението на съответния модератор бяха отминати с мълчание, а мотивацията за бана беше "злобен език" (моля да посочите къде това е разписано в правилата).
                        Отдавна ми е ясно, че за съжаление, правилата и в този форум си остават просто написани и най-вече - пожелателни.
                        С надежда някой да обърне внимание на това, и ако е възможно - да ме опровергае.

                        Comment


                          В нея тема аз те докладвах и би трябвало затова да си получил бан. Просто прекаляваш с надутите си исказвани какви били всички и как сами ти знаеш и разбираш. А ако от мен зависеше щех още преди години перма бан да съм ти треснаш за непрестанната руска пропагандна помия дето я изливаш, което впрочем е в нарушение на правилника, както и надутите ти безпардонни изказвания.....иначе Динайн е гадина която харесва чиитърски коли, но в случая е "невинен".

                          Comment


                            Gaden Gogi написа Виж мнение
                            В нея тема аз те докладвах и би трябвало затова да си получил бан. Просто прекаляваш с надутите си исказвани какви били всички и как сами ти знаеш и разбираш. А ако от мен зависеше щех още преди години перма бан да съм ти треснаш за непрестанната руска пропагандна помия дето я изливаш, което впрочем е в нарушение на правилника, както и надутите ти безпардонни изказвания.....иначе Динайн е гадина която харесва чиитърски коли, но в случая е "невинен".
                            Ако бана е за "цялостното творчество" на Кало, то изразявам несъгласие (колкото и малко това да значи). Вярно е, че на моменти прекалява с език и пристрастия, но е един от малкото русофили, който винаги доводира мненията си.
                            Analog man...

                            Comment


                              pkolev написа Виж мнение
                              но е един от малкото русофили, който винаги доводира мненията си.
                              В сравнение с другите русофили може и да е малко по-читав, ама доводи от сорта "вие сте тъпи и нищо не разбирате" с прекомерно чести в репертоара му. Плус е толкова нашмъркан русифил та чак се чудя с какво са го напушвали, явно е нещо специално разработено в някое закрито градче. В резултат той пребивава в някаква друга реалнос която дори не е паралена. Само за пример последният му коментар в морският раздел- като какво щяли да стенс американското коритце ако бутнело руският хвърчикоптер дето го провокира. Човекът явно бленува са СъСъСъРъ с военна мощ на факториел. Само за справка Ердоган-Калпазан бутна баш едно такова Су и нищо, малко плюнчене и толкова.

                              Comment


                                Само да уточня, защото вероятно никой друг няма да го направи (вече не съм модератор, макар да имам тези права все още - та съответно имам достъп до информация): най-вероятно банът на кало е автоматичен. Писал съм го и преди, а не съм и само аз: във форума има система за наказателни точки, които могат да се трупат (за определено време, след това се изчистват). Ако се достигне определено ниво, следва автоматичен бан (една или две седмици, не помня точно). Т.е. доста е възможно никой от действащите модератори да не е банвал кало (и със сигурност не е за "цялостна дейност" - най-малкото, някъде щеше да има подобен разговор), а просто след докладването на мнения да са му добавяли по една наказателна точка (това мнение на кало го бяха докладвали трима или четирима потребители) и точките да са се натрупали. И преди се е случвало, даже бих казал, че последните три-четири години почти всички банове са автоматични, в резултат на натрупване на наказателни точки за кратък период от време (мисля че при даването на точка можеше да се определи за какъв период от време а активна, но е нещо от типа на месец или по-малко). Не помня какво е нивото за автоматичен бан, но е нещо от типа на три или шест точки.

                                Иначе на мен ми се е случавол ен веднъж да разговарям и споря с кало - напълно е възможно да се прави и в нормален тон. Просто не бива да се "бутва" разговора в посока тролстване. И кало, и Динаин (споменавам ги, защото напоследък са нещо като "знамена" на съответните "лагери" във форума) си позволяват нарочно да тролят в определени теми (и ако им го посочиш, си го признават). Ако всеки път биваха санкционирани (това важи и за двамата) щяха по-често да са в отпуск от форума. Поне такова е моето впечатление от нещата.

                                ПП Иначе и аз смятам, че кало злуопотребява с този похват: писане за личността на опонента му, вместо към аргументите му и страда от известно високомерие, но подобни грехове не са редки (и на Гоги му се случва същото) във форума (т.е. бя потребители им се случва от време на време да се държат така, и на мен ми се е случвало). А политиката спрямо обидите и тролстването наистина не е последователна, но причината (мисля) не е злонамереност, а недостатъчен контрол и различни критерии на модераторите. Впрочем, просто за протокола (защото тези работи ги виждам) случва се постове на Динаин да бъдат цензурирани.

                                ППП Използвайте докладването на постове, но помнете, че доклад не е равно на автоматична реакция в определена посока. Някой модератор трябва да види доклада (те се виждат от всички) и да реши дали и как да реагира. Понякога се стига до дискусии за това как трябва да се реагира (и дали трябва).

                                Comment

                                Working...
                                X