Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Mechoka и след тези твои излияния ,пак не стана ясно с какво ти пречи лично на тебе темата за Сирия,която дори не следиш????
    Last edited by iasen ianakiev; 30-01-2016, 20:22.

    Comment


      mechoka написа Виж мнение
      Форума го чета от 2005-6та година някъде.Като казвам "чета" имам впредвид почти всички мнения,без сирийската тема и още няколко подобни на нея от раздела за съвременна история,които са изпълнени с прекалено много политиканстване и лични страсти...А и са прекалено дълги и вече им изтървах и края и спатиите и епизодите и сезоните...
      Декември се регистрирах и то не с намерения да пиша тук,а поради друга съвсем прозаична причина.Пътувам напоследък доста в чужбина и понякога не посещавам форума по близо седмица.А когато четеш като нерегистриран не се отбелязва коя тема е прочетена и не ти дава кое е последното непрочетено мнение.И пада едно ровене из темите "докъде бях стигнал"...
      Винаги съм смятал и че човек е хубаво повечко да чете и по-малко да пише.Както и че навремето форума беше по-хубав.Честно казано ми липсват хора като Хана,Ханс,Ресавски,Албирео и още куп други...Форума винаги е бил съпъстван от някакви дрязги.Въпреки че през годините като че ли по-скоро дрязгите бяха "прабългарски","за периода около ВСВ и идеологиите свързани с него" и т.н..
      Проблеми раздела за Модерна започна да създава сравнително отскоро-може би от 2години некъде...Нужно ли е всичко това!?Защото айде автохтонците и нацитата пак идеше реч за някаква история.А тук в случая става дума за откровено демагогстване,медийна война,пропаганда и т.н.
      Нека не се разбирам погрешно.Не съм чак против затриването на раздела.Тука има умни глави и в двата лагера(то дали са и само два!?).В смисъл-винаги е хубаво новината за дадено събитие да бъде придружена и поднесена и с някакъв коментар.От тази гледна точка е хубаво да го има това място,хората се лепят тук и защото това е едно място на което могат да прочетат нещо за Сирия казано от по-умни глави,често придружено от някакво експертно мнение, ли кадърен анализ ли да го наречем...
      А не само да се информират за съвременните събития от статиите за "втечнения триплазмен огън" на Блиц,от речите на Божо по медиите и т.н.Хората колкото и да са тъпи се усещат че в Блиц,Брадва и т.н. смърди от далеч на профанщина...
      Но стягане,сериозно стягане на въпросния раздел-без съмнение е нужно...Защото иначе страда от него целия останал форум.А историята на човечеството не е само последните 5години откак се появиха Украйна и Арабската Пролет...
      Всъщност проблема с форума и раздел "модерна история" идва от това че най-примитивната и първосигнална пропаганда за едната страна идва от модератор във форума. Като тази първосигнална пропаганда редовно се поства навсякъде, дори и под формата на майтапи в общия раздел. А този проблем няма как да бъде решен с ограниченото писане в един раздел само от модератори, или дори цялото му закриване. Не и докато ръководството на форума не преустанови специалното си отношение към конкретния човек.

      Comment


        Айде стига, Динайн отдавна не модерира.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Даа, няма ненаказано добро
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            dibo написа Виж мнение
            Даа, няма ненаказано добро
            Някакъв клуб на самаряните ли е открит тук?
            Явно съм го пропуснал
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Thorn написа Виж мнение
              Айде стига, Динайн отдавна не модерира.
              Но се ползва със специален статут. Не може да бъде игнориран (поне не можеше предния път когато пробвах преди около месец). Също така си позволява рутинно да публикува обикновена политическа (геополитическа) пропаганда маскирана под различни форми. Дали ще е като клипчета от фронта, икономически новини, или като вицове, е все едно, тенденциозността се набива на очи. А такъв специален статут предоставен на едното крайно крило, няма как да не провокира другото крайно крило. Не съм видял да има коментари от страна на форумната управа да намали с политиката, напротив, казвано е в прав текст, че поради минали заслуги, може да прави каквото си иска. И така поне 50% от постовете му са или пропаганда, или прикрита подигравка към хората, които не споделят мнението му, или дори явна подигравка към същите тези хора. Та позволете на хората да го игнорират и смятам че огромна част от проблемите ще отпадне.
              Last edited by Angelmr; 30-01-2016, 21:48.

              Comment


                ValBo написа Виж мнение
                Някакъв клуб на самаряните ли е открит тук?
                Явно съм го пропуснал
                Хмм не, забележката е за вътрешна употреба към модераторския екип и те ще се сетят защо е. От гледна точка на потребителите - спокойно - все същите темерути сме си
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  Няма да се давате dibo,само така!

                  Comment


                    Angelmr написа Виж мнение
                    Та позволете на хората да го игнорират и смятам че огромна част от проблемите ще отпадне.
                    Добре, ама форума се чете от много хора и такива оправдания като "еми частен клуб е" не минават вече, пропагандата си е пропаганда.

                    Comment



                      -------------
                      Last edited by Thorn; 30-01-2016, 23:54.

                      Comment


                        InternationalLaw написа Виж мнение
                        Добре, ама форума се чете от много хора и такива оправдания като "еми частен клуб е" не минават вече, пропагандата си е пропаганда.
                        Оправдание? Не. Пояснение. Освен това: някой беше заявил, че няма да пише повече тук, или греша?
                        Темата е отдушник, но ако може да не се прекалява в разслабването
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Много пъти съм го писал: на когото не му харесва политиката на форума, да си направи собствен форум и да го управлява по каквито правила си реши. Интернет е широк, има място за всички. Нито става въпрос за някакви непосилни средства годишно, нито нищо. Т.е. на когото не му харесва просто спира да чете и готово - няма проблем. Този форум не е средство за масово осведомяване и няма подобни претенции, тук информация от източници (пряка) няма.
                          Това е първото.
                          Второто е, че форумът НЕ Е за разглеждане на съвременна проблематика. Това е и основата за разделението. Така че е напълно възможно в даден момент онези, които искат да обсъждат съвременна тематика да се обособят в отделен форум и там да си въвеждат каквито правила искат.

                          Comment


                            Темата за Сирия си стана затворен фен клуб Аз пак я следя защото има прекрасна информация, била тя пропагандна или не, оставете го Динайн, страхотно представя собствената си гледна точка
                            Last edited by peshev2000; 31-01-2016, 20:14.

                            Comment


                              peshev2000 защо мислиш,че темата за Сирия е станала затворен фен клуб?

                              Comment


                                защото включително и аз не мога да пиша там в момента, гледам и доста други също, аз съм писал много малко там, главно чета, но все пак ми е супер интересна и също така бяха игнорирани доста потребители, които не бих казал, че тролеха. Но поне останалите пишете повече информация там, да има какво да четем

                                Comment

                                Working...
                                X