Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    monte christo написа Виж мнение
    Воланд, дано имаш предвид абсолютно всички
    Нещо такова. Включително и аз самият съм пристрастен на определени теми, то се вижда чат-пат.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Чудя се какъв е смисъла от форумните правила когато никой не ги прилага. И също така се чудя колко точки (и колко) пъти трябва да бъдат нарушени за да получи някой перма бан.
      Чудя си се просто. На времето , да кажем преди петилетка или дори повече правилника се спазваше доста строго и подобно безмозъчни интоксикирани индиви бяха "прогонвани" много бързо. Като този който визирам е доста по-тежък случай от Виталий (който вече не е сред нас), последният поне за собствената си страна се пенеше.
      Last edited by Gaden Gogi; 21-11-2015, 00:58.

      Comment


        Аз имам предложение (което съм почти убеден, че е било правено и преди, но понеже не съм сигурен, ще го направя и аз). Може ли като се пускат някакви текстове на чужд език, да се прави резюме в 3-4-5 изречения на български?

        Пример 1
        Пример 2
        Пример 3

        ... и така нататък, много примери могат да се дават. И не говоря само за руски, а за всякакви чужди езици. Просто обаче се получава така, че 70-80% от чуждестранните текстове, които се постват в този форум, са на руски, а някои от нас не го разбират.

        - Ами да сте го учили!
        - Ами да сме, ама не сме!

        Така че... кратки резюмета?

        Comment


          Това с неразбираемия руски език е сериозна претенция, разбира се. Аз пък имам претенции към мненията, които не са ми интересни. Да се забранят или да са накажат тези, които публикуват неща извън моя интерес.

          Така че... интересни за мен лично мнения?
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Гиго, мисля че е най-добре в конкретен случай, т.е. когато информацията ти е интересна, просто да помолиш за това. Сигурен съм, че който поства съответния материал ще си направи труда.

            Comment


              Nick написа Виж мнение
              Това с неразбираемия руски език е сериозна претенция, разбира се. Аз пък имам претенции към мненията, които не са ми интересни. Да се забранят или да са накажат тези, които публикуват неща извън моя интерес.

              Така че... интересни за мен лично мнения?
              Като не ти е интересно мнението, не го четеш. На мен темата като ми е интересна, но не разбирам мнението, какво да правя? В случая, примера ти беше неадекватен.

              gollum написа Виж мнение
              Гиго, мисля че е най-добре в конкретен случай, т.е. когато информацията ти е интересна, просто да помолиш за това. Сигурен съм, че който поства съответния материал ще си направи труда.
              Добре, ще пробвам следващия път.

              Comment


                Ако се надяваш някой да си губи времето... . Освен това руският е единствения език, който може реално да бъде научен в българско училище. Така, че - учение му е майката!


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Thorn написа Виж мнение
                  Освен това руският е единствения език, който може реално да бъде научен в българско училище. Така, че - учение му е майката!
                  Добре, ама... училищните ми години са зад мене. Плюс това, в момента гледам да си подобря немския, така че нямам нито време, нито желание да хващам и друг език.

                  Thorn написа Виж мнение
                  Ако се надяваш някой да си губи времето... .
                  Тук си прав. Наистина не вярвам, че някой ще си губи времето да прави резюме, само защото някакъв анонимник като мене го е помолил. Пък и ако ще трябва да се моля за синтезирана версия на всеки един текст...

                  Абе... здраве да има!

                  Comment


                    Thorn написа Виж мнение
                    Ако се надяваш някой да си губи времето... . Освен това руският е единствения език, който може реално да бъде научен в българско училище. Така, че - учение му е майката!
                    Тоя па. Егати обобщението. Нали си наясно, че почти никой не учи руски в България от 20+ години? И аз не съм го учил подредено никога. Паралеките в езиковите гимназии още през 90те предлагаха руски чак на 6то място след английски, немски, френски, испански и италиански.

                    Пускането на резюмета е желателно независимо от езика, но и аз пропускам понякога.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Учат бе! Примерно племенникът ми учи. Друг е въпросът как се учи.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Е, ясно че някой учи, разрових едни статистики сега, които бая се различават - според една 17% от учениците учат руски, според друга 2%, според трета 6%. Немският е 38% или 6%, английският 70-90%... Не знам откъде тези разлики, сигурно различни методики на изчисление. Ама що реши, че само руски можел да се научи в бг училище?? Днешната младеж ако говори някакъв чужд език, ще е английски, много рядко съм срещал някой с руски.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          75% от учениците в България изучават по два или по повече чужди езика, което ни поставя на една от челните позиции в ЕС по този показател. Средното ниво за ЕС е 51%. Това показва анализ на Евростат за изучаването на чужди езици в етапа на средното образование в страните-членки на ЕС. Данните на е...




                          Най-често се учи английски, вторият най-често преподаван чужд език в училищата у нас е руският, показват данните на европейската статистика
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Имах предвид, че за научаване на руски беше достатъчно това, което се учи в училище. За научаване на английски, камо ли немски и френски - крайно недостатъчно. Там си трябваха допълнителни курсове, частни уроци и т.н.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Ами, мисля че е до човека и това важи за всички езици.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Торн, ако говорим за едно време и нормално училище - нито един език не се учеше достатъчно, за да се научи само на тази база. Аз ако разчитах на училището, нямаше да знам руски (камо ли английски). Въпросът е, че ако е за конкретен случай и помолиш, мисля че не е кой знае каква загуба на време да се направи кратко резюме - стига и този, който е пуснал теста реално да го е прочел и разбрал. А ако не стане - има гугъл-преводач, все пак.

                                Comment

                                Working...
                                X