Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    След 140 години "Ливайс" припомни за какво служи малкото джобче на дънките
    Малкото джобче вътре в големия преден десен джоб на всички класически модели дънки е една от "загадките" на съвременния моден свят. Някога, преди повече от 130 години, когато то се появява за пръв път, хората са знаели и дори са го ползвали по предназначение, но с времето функцията му е закърняла и е изчезнала почти напълно.


    Винаги съм мислел, че е за запалка.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Времената се менят. Все ми се струва, че в съвременността поради отсъствието на джобни часовници, там е мястото на джобния нож.

      Comment


        Джобни ножчета има много отдавна. Интересното е какво е било оригиналното предназначение...
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          А аз винаги съм си мислел, че страничното джобче е за ключове

          Как са изглеждали плодовете и зеленчуците, преди да започнем да ги отглеждаме.
          Here's what fruits and vegetables looked like before we domesticated them

          Тоест преди да ги модифицираме. Добро четиво и аргумент в споровете за ГМО
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Дори динята на картината вече е претърпяла значителна модификация.
            По нашите краища пък расте едно дърво известно като "дива череша", чиито плодове са тъмнокафеви, зреят есента, вместо пролетта и не повече от 5% от теглото им е месеста част. Не знам дали наистина има връзка с черешите, не съм се интересувал много сериозно.

            Comment


              Angelmr написа Виж мнение
              Дори динята на картината вече е претърпяла значителна модификация.
              По нашите краища пък расте едно дърво известно като "дива череша", чиито плодове са тъмнокафеви, зреят есента, вместо пролетта и не повече от 5% от теглото им е месеста част. Не знам дали наистина има връзка с черешите, не съм се интересувал много сериозно.
              Мда, е, с течение на времето сме селектирали това, което ядем. И сме изоставяли и заменяли едни видове с други. Примерът, за който се сещам, е с баклата и боба. Тя е изчезнала, макар че е била много употребявана, а вместо нея масово се употребява боб.
              Има и куп други неща, които са се яли в Средновековието и които са изчезнали от менюто ни, или поне не са масови, като пащърнака например.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Ако погледнем домашните животни, разликите им с дивите им братовчеди(където са оцелели) не са чак толкова големи. Докато при растенията се вижда че има огромна разлика. Не знам къде е причината. Дали растенията са по-податливи на селекция и крайни форми на модифициране(примерно ашладисването!), или процеса при растенията е продължил по-дълго. Аз съм по-склонен да приема първото. Кокошките са опитомени в Египет преди 5000 години. Това си е дълъг период.
                Най-дълго сме съжителствали с кучето с което сме еволюирали заедно. А при нормалните породи разликите с вълка не са чак толкова големи, могат и да се кръстосват. Най-ярката еволюционна промяна за стотиците хиляди години съжителстване с човека е лаенето.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Ако погледнем домашните животни, разликите им с дивите им братовчеди(където са оцелели) не са чак толкова големи. Докато при растенията се вижда че има огромна разлика. Не знам къде е причината. Дали растенията са по-податливи на селекция и крайни форми на модифициране(примерно ашладисването!), или процеса при растенията е продължил по-дълго. Аз съм по-склонен да приема първото. Кокошките са опитомени в Египет преди 5000 години. Това си е дълъг период.
                  Най-дълго сме съжителствали с кучето с което сме еволюирали заедно. А при нормалните породи разликите с вълка не са чак толкова големи, могат и да се кръстосват. Най-ярката еволюционна промяна за стотиците хиляди години съжителстване с човека е лаенето.
                  Всичките породи са резултат от човешката дейност, така че ги сравнявай накуп. Виж разликата от вълка до да речем каракачанската порода, пинчера или дакела
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Мани ги тия плъхове пинчера и дакела, това са абдоминации подържани от човека и не биха оцелели и поколение в този си вид, без човешка намеса. Виждал ли си помияр дето да прилича на дакел? Докато разликата между каракачанката и вълка е точно никаква. Повече козина и малко различна муцуна, никакви други физически различия. Между самите вълци също има разлики. Освен това каракачанка и вълк (стига и двете да не са момчета) могат да си имат прекрасно здраво поколение.

                    А кучето го дадох като краен пример, на единственото животно еволюирало заедно с човека за може би милион години. Преди каквито и да е селекции на растения. Дори случайното култивиране (като при житото) е от по-късно доколкото знаем

                    Иначе пилета, волове, кози, овце, свине, котки - всичко си има диви събратя с които имат минимални разлики. Дори конят на който дивият вариант е изчезнал, има един далечен братовчед в пижама с който много си приличат. Разликата е основно че зебрите не могат да бъдат опитомявани.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Ако погледнем домашните животни, разликите им с дивите им братовчеди(където са оцелели) не са чак толкова големи. Докато при растенията се вижда че има огромна разлика. Не знам къде е причината. Дали растенията са по-податливи на селекция и крайни форми на модифициране(примерно ашладисването!), или процеса при растенията е продължил по-дълго. Аз съм по-склонен да приема първото. Кокошките са опитомени в Египет преди 5000 години. Това си е дълъг период.
                      Най-дълго сме съжителствали с кучето с което сме еволюирали заедно. А при нормалните породи разликите с вълка не са чак толкова големи, могат и да се кръстосват. Най-ярката еволюционна промяна за стотиците хиляди години съжителстване с човека е лаенето.
                      Растенията позволяват доста по-голяма свобода за генетично моделиране. Почти всички могат да се размножават чрез клониране, от което идва огромното значение на хибридите. Доста по-лесно е между видовото размножаване. Броя на получените от един експеримент семена е сигурно с един или два порядъка по-голям от потомството на един селекционен експеримент с животни. При животните няма такава свобода.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        ...абдоминации...
                        Abominations. Коремни?
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Nick написа Виж мнение
                          Abominations. Коремни?
                          Добре де, абоминации, прав си
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Опит за портрет на американския избирател:
                            Truth will save the world

                            Comment


                              ndragostinov написа Виж мнение
                              Опит за портрет на американския избирател:
                              http://nymag.com/daily/intelligencer...ers-poll.html#
                              Интересно. Това обаче е само за републиканците. Тръмп си води убедително.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Руските военни овладяват кучешките и еленовите впрягове. При минус 30

                                Comment

                                Working...
                                X