Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    bsb написа Виж мнение
    Доколкото знам, масовият сълзотворен спрей срещу хора не е ефективен срещу кучета. А мисля, че той съдържа точно капсаицин (сигурно затова му викат pepper spray). Тъй че май за всяко животно трябва отделен спрей
    Между другото, имам една позната, на която не й действа сълзотворният газ (който май не е газ, но както и да е). Истински, използван от полицията.
    Всъщност точно капсаицина е ефективен и срещу животни, другите сълзотворни реагенти имат различен ефект, много по-силни са срещу хора, но са слабо ефективни срещу животни ( също така пияни и дрогирани). не знам по каква причина не съм проверявал.

    Comment


      Nick написа Виж мнение
      ТТ няма предпазител? Има и то много добър, т.нар. "предвзвод", когато чукчето е полузапънато. При това положение се заключва и затворният блок, не само спусъка.
      По принцип си прав,но ако говорим за нов,запазен ТТ-такъв седял само в касата.
      При носене с патрон и евентуално падане при подхлъзване,или при изтърване на оръжието си е опасно според мене.Това си е вече оръжие на бая години,поне в България запазен такъв пистолет не съм виждал-всичко е издухано яко.Как да му имаш доверие на това нещо!?Може и да греша,не знам...

      Иначе химията за газеници и спрейове бива бая видове.
      CS и CN са хлорацетофенон и хлорнезнамквоси...Те са за хора.Едното по-скоро дразни,задавя като дишаш и причинява рев и сополи.Другото като че ли доста повече задавя дишането,а по-малко дразни.
      Има и CR но той в БГ не е разрешен.
      Отделно от всичките тия са капсаицина(нонивамида)-те са с кафява капачка на патрона.Те са за животни,пияни,наркомани и т.н.
      Отделно за газениците има змийски патрони(в БГ са забранени) и флаш дефенс.И евентуално муфа и гумено топче да не нарушаваш закона.До 2-3метра има някаква пишман точност.Аз като съм пробвал-пробива корица от дебела книга-от тоя дебелия картон.Сиреч-за някой да го ошашкаш или да му направиш синка на бута става,ама за мечката с нейната кожа като гьон и дебели кожуси-най-много да я почешеш с това ако нейде я сърби по гърба.Или да я ядосаш повече...
      Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

      Comment


        То ако ще я чешаш с гумени топчета, по-хубаво я подгрей с ракетки Даже може от тия двойните, дето гърмят, съвсем да я ошашкаш

        Comment


          Колкото за специалните спрейове против мечки, спасявали са хора, но не са панацея. Четох статия от водач в Аляска и всичко е въпрос на преценка. Та значи ако мечката не е прекалено агресивна се използва спрея и се махаш от там. Обаче ако мечката те нападне на максимална скорост, тичайки към теб, спреят няма да я спре. Трябва да я застреляш.
          Така че ИМО за масовият турист специализираният спрей е оптималното решение.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Пистолеты и револьверы при самообороне от медведя.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              О патронах 7.65\17, производившихся в то время, можно заметить, что их энергия значительно уступает современным патронам 7.65\17, которые достигли привычных значений энергии, примерно с 70-х годов 20-ого века.
              Трудно ми е да се съглася с това твърдение. Според моите наблюдения е точно обратното, съвременните патрони са в най-добрия случай равни по мощност на старите, а в повечето случаи са с по-ниска мощност по съображения за евентуална съдебна отговорност, "liability reasons". По тази причина някои от моите пистолети (всичките са стари военни образци от ПСВ и ВСВ) не работят много стабилно и не винаги циклят както трябва с "граждански" патрони. Работят добре с военни 7,65 мм, но такива не съм намирал отдавна.

              Използването на оръжие с патрон под .45 за защита от едър хищник според мен е крайна стъпка на отчаяние.

              Приказките по-долу за еднаквите кинетични енергии не са сериозни. Корелацията между кинетична енергия и терминален ефект е доста по-ниска от единица.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Интерактивна карта с локацията на всички битки от 2500г. пр. Хр. до днес:
                nodegoat is a web-based data management, network analysis & visualisation environment. Using nodegoat, you can create and manage any number of datasets by use of a graphic user interface. Your own data model autoconfigures the backbone of nodegoat's core functionalities. Within nodegoat you are able to instantly analyse and visualise datasets. nodegoat allows you to enrich data with relational, geographical and temporal attributes. Therefore, the modes of analysis are inherently diachronic and ready-to-use for interactive maps and extensive trailblazing.

                Comment


                  Nick написа Виж мнение
                  Използването на оръжие с патрон под .45 за защита от едър хищник според мен е крайна стъпка на отчаяние.
                  Мисля, че никой не е планирал да ходи с пистолет на лов за мечки (освен може би някой чалнат американец с някой от чалнатите им супер револвери). Използването на такъв винаги е акт на отчаяна отбрана. Но иначе сами по себе си малки калибри не са неприложими при едър дивеч. Имаше един известен ловец, който беше изтребил стотици слонове с винтовка армейски калибър, при това беше нещо от сорта на 7,5 мм.
                  Last edited by Thorn; 01-03-2016, 17:39.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Thorn написа Виж мнение
                    Мисля, че никой не е планирал да ходи с пистолет на лов за мечки (освен може би някой чалнат американец с някой от чалнатите им супер револвери). Използването на такъв винаги е акт на отчаяна отбрана. Но иначе сами по себе си малки калибри не са неприложими при едър дивеч. Имаше един известен ловец, който беше изтребил стотитици слонове с винтовка армейски калибър, при това беше нещо от сорта на 7,5 мм.
                    Джон Хънтър "Саваните на Кения"
                    "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                    FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                    Comment


                      Thorn написа Виж мнение
                      Мисля, че никой не е планирал да ходи с пистолет на лов за мечки (освен може би някой чалнат американец с някой от чалнатите им супер револвери). Използването на такъв винаги е акт на отчаяна отбрана. Но иначе сами по себе си малки калибри не са неприложими при едър дивеч. Имаше един известен ловец, който беше изтребил стотитици слонове с винтовка армейски калибър, при това беше нещо от сорта на 7,5 мм.
                      На официалният сайт на Аляска е обяснено в прав текст че лосове и гризли не се ловуват с някакви супер магнум патрони и пушки за хиляди долара. Ловува се с пушката с която можеш да уцелиш. А това обикновено са: .308 Winchester ( 7.62x51mm NATO) и 30-06 Springfield (7.62x63mm). При шантавите калибри и супер патрони тялото "помни" жестокият откат и "не иска" да стреля. Отделно че повечето хора никога не се научават да стрелят добре с неща като .338 Win Mag или .338 Lapua Mag.

                      Същото важи за тия огромни револвери за които пишеш. Примерно .500 S&W. Да, вярно че може да убие мечка при добър изстрел, обаче не знам кой може да уцели с това нещо. Тежи повече от пушка и хора стреляли с него казват че ако стреляш без ръкавици може да ти свали кожата от дланта. При по-слаб човек може да отскочи много назад в ръцете и след това защото револвера е с двойно действие неволно да произведеш изстрел. Една тийнейджърка така си пръсна главата на стрелбище.
                      Има клипове на един дето утрепа огромен стар гризли с .500 S&W, обаче това беше с рекламна цел. Беше професионален стрелец, с колиматорен мерник, с него имаше екип и мечока беше неподвижен.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Thorn написа Виж мнение
                        Имаше един известен ловец, който беше изтребил стотитици слонове с винтовка армейски калибър, при това беше нещо от сорта на 7,5 мм.
                        6.5 mm М-Ш е убил повече едър дивеч от всички останали калибри, но сега има ограничение по минимален калибър и дулна енергия.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          тия огромни револвери...
                          Моят предел е .44 Магнум, дето Дърти Хари го влачи. Оттам нататък удоволствието изчезва, но аз убивам само хартия, така че не мога да оценя напълно трепета...

                          Имах познат в Оклахома, който ходеше на лов за глигани с револвер, Ruger Redhawk .44 Magnum. За това се иска не само умение, иска се и дупе. Като го попитах защо точно с револвер, след като има достъп до стотици пушки (баща му беше собственик на местния оказион/оръжеен магазин), отговорът беше "За кеф". Както знаем, кеф цена няма.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Nick написа Виж мнение
                            Имах познат в Оклахома, който ходеше на лов за глигани с револвер, Ruger Redhawk .44 Magnum. За това се иска не само умение, иска се и дупе. Като го попитах защо точно с револвер, след като има достъп до стотици пушки (баща му беше собственик на местния оказион/оръжеен магазин), отговорът беше "За кеф". Както знаем, кеф цена няма.
                            Да, така е. Един от местният оръжеен форум ходи на лов за глигани на един остров в Пенсилвания. Има много пушки, но на лов винаги ходи с преднопълнещ се мускет, както са правели дедите му. Иначе не било "интересно".

                            jamega написа Виж мнение
                            Интерактивна карта с локацията на всички битки от 2500г. пр. Хр. до днес:
                            http://battles.nodegoat.net/viewer.p...geo/fullscreen
                            Много интересно!
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Truth will save the world

                              Comment


                                Според мен картата показва не това, че Европа е най-воюващият континент, а това, че е най-пишещият такъв.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X