Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Колелото не е лоша идея, но за хубаво време.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Въпрос на вкус (както вече изтъкна Динаин) - това за времето.

      Comment


        Всъщност велосипедното придвижване е най-развито точно в северните държави - Нидерландия, Дания, Швеция, сега разбирам и за Норвегия, до голяма степен Белгия. Където климатът определено не е от най-щадящите. Така че хубавото време е доста относително понятие. Даже предполагам, че е по-добре да караш при 5-6 градуса облечен, отколкото съблечен при 35.

        Comment


          преблемът е когато е мокро, трябва да имаш баня в офиса. Отделно тук (Шопландия) не е никак равно което изисква малко по-яко педалиране, което а ко е студено е леко кофти за дробовете. Може с маска, ама пак не е много удобно.

          Comment


            В Амстердам дъждобрани се продават на всеки ъгъл. Това не значи, че се кефя на велосипедистите, но те там са си свикнали явно - орди педали и дъждобрани.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              с дъждобран се педалира много бабешки ако/когато изобщо е възможно. Иначе тъкмо проверих имам 70 метра денивилация в последният километър към къщито, което е доста пуфтене. 135 метра общо офис<>дом....ако може да се вярва на гугъл.

              Comment


                Знам, че не можем да се сравняваме със скандинавските страни... общо взето по нищо, но мислите ли, че и в някой от големите български градове може да се направи това? Тоест хората ще опищят ли света ако и тук се забрани на центъра да няма никакви лични автомобили или по-скоро биха подкрепили идеята?

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  Министър Цанова те гледа с известно недоумение.

                  Министър едикояси си гледа пиара. В същото време останалите и колеги се движат не просто с кола, а с цели ескорти. А извън въпроса с политическия пиар, само преди няколко години слушах по шопско подигравки относно хората на възраст над 30 години, които все още използват градския транспорт.

                  Gaden Gogi написа Виж мнение
                  преблемът е когато е мокро, трябва да имаш баня в офиса. Отделно тук (Шопландия) не е никак равно което изисква малко по-яко педалиране, което а ко е студено е леко кофти за дробовете. Може с маска, ама пак не е много удобно.
                  Не знам за студеното време, но при летните ни жеги е меко казано неприятно да отидеш на работа плувнал в пот. Аз за щастие вижея на по-високо от колкото работя но също имам сериозна денивилация. Един сезон пробвах да пътувам с електровелосипед и хич не беше удобно. Не само заради денивилацията, пътищата ни са под всякаква критика, а предвижването е опасно поради големия трафик. Сега в Пловдив усвояват едни пари за да сложат уж някакви велоалеи та ще видим какво ще се получи накрая.

                  Comment


                    Angelmr написа Виж мнение
                    Не знам за студеното време, но при летните ни жеги е меко казано неприятно да отидеш на работа плувнал в пот. Аз за щастие вижея на по-високо от колкото работя но също имам сериозна денивилация. Един сезон пробвах да пътувам с електровелосипед и хич не беше удобно. Не само заради денивилацията, пътищата ни са под всякаква критика, а предвижването е опасно поради големия трафик. Сега в Пловдив усвояват едни пари за да сложат уж някакви велоалеи та ще видим какво ще се получи накрая.
                    Пловдив е друга бира, аз като се прибирах лятото изобщо не можех да спя, от друга страна града е малък и може да с екара по вътрешни улици избягвайки трафика, тов алимитира скороста но е по-безопасно, иначе докато педалираш ако държиш над 23-25 жегата не се осеща.

                    Comment


                      Аз съм силно скептичен имайки предвид, че съм върл привърженик на автомобилната култура

                      Но явно системата работи в нормалните общества.Интересно ми е по какъв начин е решен проблемът с мокрото време, потенето лятото и най-вече студените и снежни зимни дни.
                      Баните са ясни, но нали трябва да си носиш изгладен костюм и риза това как го постигат - имат гладачки в офисите, костюмите си ги държат в офиса ?
                      Вероятно с чистенето на улуците зимата нямат проблеми, въпреки че невярвам винаги всичко да е на 100% чисто винаги, но снегът и поледицата са си проблем за колелото от скромния опит който имам.
                      Това системно подгизване и мръзнене + вятър в коленете не им ли се отразява на тия хора на стави, дихателни пътищa и т.н.
                      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                      Comment


                        Angelmr написа Виж мнение
                        Един сезон пробвах да пътувам с електровелосипед и хич не беше удобно
                        Това аз не бих го пуснал по велоалея, то реално си е скутер и няма място там, да си пъпли по улицата!!!!

                        Comment


                          Ultramarine написа Виж мнение
                          Баните са ясни, но нали трябва да си носиш изгладен костюм и риза това как го постигат .....
                          Това системно подгизване и мръзнене + вятър в коленете не им ли се отразява на тия хора на стави, дихателни пътищa и т.н.
                          Просто хората карат кротко и лажерно (не като мене) а коленете нищо не им става защото се движиш и се загравят, мръзнат китките и дробовете.
                          Пот кротко имам предвид да кажем с около 15-16 на равно, в такъв случай няма дасе изпотиш а и костюма ще се намачка по-малко от колкото ако си седнал в кола....виж ако с еправиш на идиот като мене да гониш трамвая тогава водата тече, но аз пък имам условия да се преоблека или да си оставя изглядени дрехи в офиса

                          Comment


                            Ultramarine написа Виж мнение
                            Но явно системата работи в нормалните общества.Интересно ми е по какъв начин е решен проблемът с мокрото време, потенето лятото и най-вече студените и снежни зимни дни.
                            Баните са ясни, но нали трябва да си носиш изгладен костюм и риза това как го постигат - имат гладачки в офисите, костюмите си ги държат в офиса ?
                            Вероятно с чистенето на улуците зимата нямат проблеми, въпреки че невярвам винаги всичко да е на 100% чисто винаги, но снегът и поледицата са си проблем за колелото от скромния опит който имам.
                            Това системно подгизване и мръзнене + вятър в коленете не им ли се отразява на тия хора на стави, дихателни пътищa и т.н.
                            Това че тези държави са по-на север не винаги значи че зимата им е по-снежна и сурова от Софийската. А специално за холандците съм чел, че жените им си карат колелото по къси гащи на отрицателни температури. Няма потене. Обаче после често няма и деца.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Гиго написа Виж мнение
                              Знам, че не можем да се сравняваме със скандинавските страни... общо взето по нищо, но мислите ли, че и в някой от големите български градове може да се направи това? Тоест хората ще опищят ли света ако и тук се забрани на центъра да няма никакви лични автомобили или по-скоро биха подкрепили идеята?
                              Аз по-скоро искам да забранят бензиновите и дизеловите автомобили и да разрешават само електрически. Да забранят изобщо автомобилите в целият център на София ще е безумие. Трябва да се зареждат магазините. Там са посолствата и държавната администрация. Неизброимо количество бизнеси и т.н.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Добре, а когато вали как ще караш с костюм, било то и с дъждобран.
                                Аз бих го носил в раница, но тогава трябва и да се глади.

                                Хората са различни имам колеги които идват с колело на работа и карат на равно примерно 20 минути и нямат проблеми с потенето, аз обаче бих пливнал в пот съответно ми трябва баня и преобличане.
                                Единственият работещ вариант който виждам бeз използване на автомобил е да си държа костюмите в офиса и да ги давам на фирма да ги пере в края на седмицата след което да ги доставя обратно.

                                П.С. Зимите честно казано не съм се интересувал как са им.Но схващането ми е, че при скандинавците поне сняг не липсва.
                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X