Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Angelmr написа Виж мнение
    Рисувано с черен пастел, или парче въглен. Надявам се никой не го взема насериозно.

    Това май е по-добре...

    Attached Files
    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
    И. В. Сталин

    Comment


      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment


        Angelmr написа Виж мнение
        Рисувано с черен пастел, или парче въглен. Надявам се никой не го взема насериозно.
        А може би все пак трябва да го вземем насериозно:


        Не съм сигурен дали показаното на снимката се води "пояс", но според същата статия в Уикипедия бронята на пояса на този кораб е "4.5", което би трябвало да е 114 мм. И отново според Уикипедия бомбардировачите от типа, ударил кораба, са носели 250 кг бомби при мисия на камикадзе.

        Comment


          На втората снимка с по-голяма резолюция все пак се вижда опадала боя, на първата не се виждаше, което беше повод да я сметна за фалшива. Според описанието на случката самолета се е ударил във водата преди сблъсъка, загубил е скорост, както и бомбата която носи и това е причината за малкия ефект. Не знам дали е възможно, до колкото съм чел при камикадзе мисиите са нагласяли бомбите да експлодират при удар. Но това би обяснило слабия ефект от удъра. Това което не обяснява е практическата липсата на ефект от пожара.

          Comment


            Това което не обяснява е практическата липсата на ефект от пожара.
            Пожар къде и какъв? Единствената възможност е от разляло се гориво и масло, но корабът все пак се движи. Що се отнася до ударът - все пак, това е сравнително малък, не кой знае колко здрав самолет. Ако махнем бомбата (както се е случило), реално като проектил би действал двигателят (най-плътната и здрава част, която ще се удари с най-голяма сила)q който е някъде 500-600 кг. А броневият пояс е предназначен да пази от снаряди, разбира се, такъв броневи пояс от по-леки снаряди, но пък доста по-плътни и движещи се с по-висока скорост.

            Comment


              IED
              War, war never changes..

              Comment



                Чекиджийска снимка, как да се изразя по-различно...Нищо ние носи, нищо не дава, дори не може да провокира..

                Comment


                  Imperial Samurai
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Пожар къде и какъв? Единствената възможност е от разляло се гориво и масло, но корабът все пак се движи. Що се отнася до ударът - все пак, това е сравнително малък, не кой знае колко здрав самолет. Ако махнем бомбата (както се е случило), реално като проектил би действал двигателят (най-плътната и здрава част, която ще се удари с най-голяма сила)q който е някъде 500-600 кг. А броневият пояс е предназначен да пази от снаряди, разбира се, такъв броневи пояс от по-леки снаряди, но пък доста по-плътни и движещи се с по-висока скорост.
                    Да, в последствие видях снимката с по-голяма резолюция и под подходящия ъгъл, където личат реалните поражения. На първата аз поне не видях дори олющване на боята, а само един контур, което беше повода за коментара ми.

                    Едит: Като погледнах от друг монитор, дори и на първата се вижда олющването. Май нещо не е наред с домашния ми компютър, извинете за пресилената реакция.

                    Comment


                      Палатков лагер край Мека за посрещане на хаджа:









                      Капацитет 3 млн.

                      Comment



                        This is the last view that Photographer Airman Thomas L McGraw saw before he was killed by the bomb in this image. The plane had just landed on an aircraft carrier and although the bomb had in fact been released in the air, it had failed to detach from the plane. The impact of the landing dislodged the armed bomb, setting it free to bounce down the runway towards McGraw who was filming the plane land. The bomb detonates right in front of the camera, killing McGraw and two sailors and injuring 14 others
                        War, war never changes..

                        Comment


                          Интересна кратка статия за връзката между изкуството и начина на работа на мозъка (рус.)
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Angelmr написа Виж мнение
                            Да, в последствие видях снимката с по-голяма резолюция и под подходящия ъгъл, където личат реалните поражения. На първата аз поне не видях дори олющване на боята, а само един контур, което беше повода за коментара ми.

                            Едит: Като погледнах от друг монитор, дори и на първата се вижда олющването. Май нещо не е наред с домашния ми компютър, извинете за пресилената реакция.
                            Някъде коментираха, че борда е 4,5 инча стомана...
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              piston написа Виж мнение
                              Някъде коментираха, че борда е 4,5 инча стомана...
                              Аз пък коментирах боята, не стоманата. Но все пак бомбата се е откъснала и е експлодирала някъде в страни, а самия самолет е рикуширал във водата и е изгубил голяма част от кинеричната си енергия. Горивото не се е задържало дълго върху вертикалната плоскост. Горе долу ми стана ясна ситуацията, просто от лошия ъгъл на едната снимка и вероятно някакъв проблем с моя монитор, не личеше никакво падане на боята, дори на мястото където е ударил двигателя. Това ме накара да се усъмня, но проблема беше в моя телевизор. Все пак съгласи се че при такъв удар поне боята трябва да опада, независимо от дебелината на бронята.

                              Comment


                                Крана който изби над 100 души в джамията в Мека на единайсети септември е бил собственост на семейството на........Осама Бин Ладен. Голям символизъм голямо нещо. Датата, собствениците, Мека...

                                http://www.segabg.com/article.php?id=769374
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X