Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любими Български филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    "Краят на песента" и особено момента,в който В.Михайлов започва да пее "Руфинка болна легнала"."Най-дългата нощ" също.

    Comment


      #62
      Толтек написа Виж мнение
      "Краят на песента" и особено момента,в който В.Михайлов започва да пее "Руфинка болна легнала"."Най-дългата нощ" също.
      О, да, "Краят на песента" е от много добрите наши филми. Стар наистина, но много добър.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #63
        Време разделно, Вчера, Всичко е любов

        Comment


          #64
          Запознах се със България още през детинство, като гледах "Хан Аспарух", идваше у нас със дублиране на руски език... Тъка моят дългогодишен роман със вашата страна се започнал у телевизора
          Приятели, Вие имате хубаво кино, бих казал че много български филми са на доброто светско ниво!
          Исторически "Мъжки времена", "Козият рог", "Време разделно" - са от моите най-любими филми... Из филмувана българската история на ХХ в. - "Цар и генерал" на Въло Радев/Любен Станев.
          Във жанра "гангстерски екшън" - "Bird of Prey" на Боян Милушев.
          http://m1kozhemyakin.narod2.ru/

          Comment


            #65
            Пичове търсе под дърво и камък филма "Куршум за Рая"
            Помагайте.
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #66
              На мен ми харесват много "Козият рог","Мъжки времена" и "Записки по българските въстания".Също и "Пътят кьм София"."Мера според Мера" и "Време разделно" са доста тежки за мен .Също харесвам почти всичко на братя Мормареви и Иванка Гръбчева.
              Нартиада

              Comment


                #67
                От българските филми най-много харесвам "От нищо - нещо". Винаги го гледам с голямо удоволствие.

                Comment


                  #68
                  Любимият ми български филм е "Мъже в командировка" особено втората новела с Нейчо Попов и Невена Коканова. Военен български филм не намирам някой да е достатъчно добър,освен остарелите документални ленти от миналото. Напоследък гледах "Апокалиптико", той не е точно военен защото героите му са доколумбови индианци, които се трепят с каменни брадви и копия, но изключително точен и истински, за разлика от многото лустросани американски , съветски и пр. филми на по-съвременна тема.
                  "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                  Comment


                    #69
                    ?

                    Хора , търся един сериал по разкази на Любен Дилов- баща от края на 70-те може би?!?!? Наричаше се "Четвъртото измерение" и беше с Янани Явашев в главната роля-тази на инспектор Баев от "Центъра за нестандартни проблеми". Тогава го даваха по телевизията ,но втори път не съм го засичал. Ако има някой да даде връзка или го има пишете на лични, pls!

                    Comment


                      #70
                      "Оркестър без име" е култов филм, гледал съм го безброй пъти и не ми писва. Актьорите играят толкова естествено, че е кеф да ги гледаш. "Двойникът", "Вчера", "Дами канят", "Господин за един ден", "Да обичаш на инат", "След края на света" , "Време разделно". " От нищо нещо"

                      дамски боти

                      Comment

                      Working...
                      X