Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любими Български филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Серията По следите на капитан Грант
    беше прекрасно нешто тогава ,тоз филм ми беше любим
    заради интереса ми срешту географята и исторята уЧтелката ми казваше мосю Паганел
    since 1453
    from İstanbul

    Comment


      #47
      Абе някъде в нета да го има "Зарево над Драва"??? Аз лично никъде не съм го открил, а съм го гледал само 1 път като малък и почти нищо не помня. Някой ако знае да помага :rock:

      Comment


        #48
        gregorianus написа
        И като стана дума за инспектори, кой е гледал "Бон шанс, инспекторе" с Велко Кънев? На него припадам от свях.
        Няма спор, макар и да не съм гледал много българско кино смело мога та посоча този филм за любим.Впечатлява както със сценарий и актьорска игра, така и с почти пълната липса на политпропаганда, въпреки че е от 1983г.И ако някой има немската песен от филма (от сцената със кейка Донна Клара), моля да пише на лс!
        Von Kuschleff

        Comment


          #49
          На мен лично много ми харесва "Опасен чар" с Тодор Колев.

          Или също "Следите остават" по книгата на Павел Вежинов, но него никъде не мога да го намеря...
          Last edited by mafioso; 21-06-2007, 01:00. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #50
            Аз пък си падам по Авантаж, Бариерата, Оркестър без име, Иконостасът

            Comment


              #51
              "Записки по българските въстания". това е моят филм. иначе има и много други хубави, разбира се. "Мера според мера" е убиец. "Хан Аспарух" е правен с такъв мерак и ентусиазъм, че няма как да се хванеш за историческите грешки, които неизбежно допуска. "Борис първи" също си го бива. иска ми се да направят някой як български военен филм.
              а старите комедии...триабва да ги въведат като задължителни. искам да спомена Георги Парцалев, който е велик актьор.

              Comment


                #52
                Javelin написа
                "Записки по българските въстания". това е моят филм. иначе има и много други хубави, разбира се. "Мера според мера" е убиец. "Хан Аспарух" е правен с такъв мерак и ентусиазъм, че няма как да се хванеш за историческите грешки, които неизбежно допуска. "Борис първи" също си го бива. иска ми се да направят някой як български военен филм.
                а старите комедии...триабва да ги въведат като задължителни. искам да спомена Георги Парцалев, който е велик актьор.
                :tup: . Чудя се само, защо не са направили и филм за Тервел, Крум или Калоян?

                Comment


                  #53
                  За Крум има - казва се "Денят на Владетелите", за Калоян също е правен, ама до колкото знам бил зле, от него съм гледал откъси за битката при Одрин.

                  За съжаления колкото и където и да ровя немога да си намеря такива филми. Ако някой може да каже начин да ги изтегля или да ми прати нещо ще съм много благодарен.
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    #54
                    Warlord мерси много. Ще се поровя и аз и ако успея да изровя нещо ще пиша.

                    На английски би трябвало да е нещо от сорта на "The day of the lords", нали?

                    Comment


                      #55
                      "The Day of the Rulers" е английския превод. За Калоян се казва само "Калоян". "Борис ² - последният езичник". Спомням си, че бях гледал и дори един за Светослав Тертер със Стефан Данаилов в главната роля.

                      Ако ползваш торенти вероятно ще имаш по-голям успех от мен пиши лс ако откриеш някои от тези или други подобни.
                      (\_/)
                      (°_°)
                      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                      Comment


                        #56
                        Когато говорим за български филми не трябва да забравяме началото.А именно "Българан е галант"с Васил Гендов.Прожектиран е на 13 януари 1915 и е черно-бял и ням.Нека не забравяме и "Козият рог"-единственият български филм номиниран за "Оскар".

                        Comment


                          #57
                          Търсещият написа
                          Когато говорим за български филми не трябва да забравяме началото.А именно "Българан е галант"с Васил Гендов.Прожектиран е на 13 януари 1915 и е черно-бял и ням.Нека не забравяме и "Козият рог"-единственият български филм номиниран за "Оскар".
                          Не сме го забравили, както лесно може да установи всеки, прочел мненията преди своето... А "Време разделно" що го представяха в Л.А. - не беше ли заради номинация за "Оскар"? :sm186:
                          Сетих се още 1 култов филм, май неспоменаван досега: "Тримата от запаса". :nworthy:
                          И един, който съм гледала само веднъж и не знам как се казва, но много ми хареса - в него Георги Калоянчев играе Езоп.
                          Също първа част на "Тютюн" - черно-белия - с Невена Коканова. И "Момчето си отива" - много обичам песента "Хора и улици".
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #58

                            Comment


                              #59
                              1.han asparuh 2. vreme razdelno 3.kapitan petko voivoda

                              Comment


                                #60
                                Кирилицата тук е задължителна. Първо и последно предупреждение.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X