Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любими Български филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Любими Български филми

    Кажете кои са ви любимите Бг филми , следя една колекция на в-к 24 часа и бях очарован от факта че пуснаха филма КИТ .
    Другото което искам да имам на добро качество е - Нощтните бдения на поп вечерко

    #2
    "Време разделно" - определено.

    От по-новите - "Хайка за вълци".
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #3
      От по-новите - "Хайка за вълци".
      Какъв е този филм? Може ли някакъв линк?
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        Warlord написа
        "Време разделно" - определено.

        От по-новите - "Хайка за вълци".
        Време разделно е безпорен , а хайката за вълци го бях забравил.
        Гледах колекцията си добавям и - Крадеца на праскови.

        Comment


          #5
          Към "Крадеца на праскови" имам забележки :tdown с тоя главен герой - сърбин, който спи с жената на шефа , а войната е представена като безмислено и ужасно дело подето от българите - така ми действа на мене... е винаги съм се кефел на сцената в началото на филма където войниците тренират щиков бой на плаца :rock:

          "Хайка за вълци" преди го теглих от Датата, ама тогава още беше свободна - 6 серии са. Горещо го препоръчвам. Това по-което се отличава и това с което изпъква е, че в него играта на актьорите не е дървена, превзета и изпълнена с резки движения и сумтенета, което е характерно за българската школа, приличаща повече на театър от колкото на кино. Една от причините за качеството му е, че сценарист е покойният вече Ивайло Петров, който е автор и на книгата.

          Най-общо става ето това - ВСВ, село в България изпълнено със симпатични и ярки образи, всеки със свои проблеми и интереси - прават се сватби, въртат се далавери. Идва червената армия и обърква сметките - изостря интригите между героите, през повечето време тези, които са влезли в партията започват да ги карат останалите да влезнат в ТКЗС-то и тн.
          Най-интересна е последната серия където героите са вече остаряли, зима, новини че глутница вълци е дошла в тяхната гора. Веднага организират хайка и отиват в заснежената гора. Разделят се и започват да дебнат. Всъщност през цялото време действието се развива там, а героите си спомнят за случките от живота си. Накрая всъщност нямаше никакви вълци, а се оказа един вид, че те са вълците и продължават да се дебнат по между си с пушки в ръце.

          Много се увлякох
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #6
            Warlord написа
            Към "Крадеца на праскови" имам забележки :tdown с тоя главен герой - сърбин, който спи с жената на шефа , а войната е представена като безмислено и ужасно дело подето от българите - така ми действа на мене... е винаги съм се кефел на сцената в началото на филма където войниците тренират щиков бой на плаца :rock:

            "Хайка за вълци" преди го теглих от Датата, ама тогава още беше свободна - 6 серии са. Горещо го препоръчвам. Това по-което се отличава и това с което изпъква е, че в него играта на актьорите не е дървена, превзета и изпълнена с резки движения и сумтенета, което е характерно за българската школа, приличаща повече на театър от колкото на кино. Една от причините за качеството му е, че сценарист е покойният вече Ивайло Петров, който е автор и на книгата.

            Най-общо става ето това - ВСВ, село в България изпълнено със симпатични и ярки образи, всеки със свои проблеми и интереси - прават се сватби, въртат се далавери. Идва червената армия и обърква сметките - изостря интригите между героите, през повечето време тези, които са влезли в партията започват да ги карат останалите да влезнат в ТКЗС-то и тн.
            Най-интересна е последната серия където героите са вече остаряли, зима, новини че глутница вълци е дошла в тяхната гора. Веднага организират хайка и отиват в заснежената гора. Разделят се и започват да дебнат. Всъщност през цялото време действието се развива там, а героите си спомнят за случките от живота си. Накрая всъщност нямаше никакви вълци, а се оказа един вид, че те са вълците и продължават да се дебнат по между си с пушки в ръце.

            Много се увлякох

            Хъм , аз имам същите забележки към крадеца на праскови , обаче хайката не мога да го тегля , ако си го съхранил и нямаш нищо против , защо не ми го копнеш на дискове , плащам си никакви ядове :rock:

            Comment


              #7
              С удоволствие щях, но отдавна съм го изтрил - 6 серии много място заемаха

              Момента ми се струва удобен тука да питам всички дали могат да измислят нещо по въпроса с теглене на български филми или въобще някакъв начин за сдобиването ми с такива?
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                #8
                Филма кит е безспорен хит,ама аз лично предпочитам Рангел баш майстора.
                www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

                "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

                Comment


                  #9
                  Абе имаше един филм за една чета в Македония,но му забравих заглавието.Разправяше се за един млад четник.Той имаше за покровител един по стар ветеран,който накрая екзекутираха и младия участваше в екзекуцията.Самите четници също бяха запомнящи се специалисти,единия работеше със взривове,друг с едно чифте със сачми,трети с една пушка беше като снайперист,а любимия ми беше един,който хвърляше брадви и ножове.Накрая на филма четата се изби взаимно и оцеляха само младия и един пълен здрав тип дето се изявяваше като снайпер.
                  Ако някои ме сети за заглавието и откаде да намеря филма,ще съм му много благодарен.
                  България

                  Comment


                    #10
                    Не съм го гледал този филм.

                    п.п. Сега се сетих за още един шедьовър от онова време - "Бон шанс инспекторе" Еркюл Поаро и Шерлок Холмс пасти да ядат пред инспектор Тюхчев! :mhehe:
                    (\_/)
                    (°_°)
                    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                    Comment


                      #11
                      Любимия ми диалог от български филм, ама не мога да се сетя за заглавието му...май беше "Да обичаш на инат". Ставаше дума за едно дете, което е отличник и казва на учителя си по пеене, че пее фалшиво, което беше така де факто. Та диалогът между баща му и директора на училището:

                      - Извинявайте, г- не, вие какъв бяхте по професия?
                      - Еми експедитор съм.
                      - А какво точно експедирате?
                      - Краставици експедирам...с камион. Ей-го е отвънка е паркиран
                      .

                      Не звучи смешно така, но от устата и майсторството на Велко Кънев е просто неотразима репликат.

                      Разбира се не се забравя и репликата: " Та така ше ги наредиме роднина, милиционер, роднина, милиционер"

                      THE LABARUM


                      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                      ,sevogorob eht erew ysmim llA
                      .ebargtuo shtar emom eht dnA

                      Бе сгладне и честлинните комбурси
                      тарляха се и сврецваха във плите;
                      съвсем окласни бяха тук щурпите
                      и отма равапсатваха прасурси.

                      Comment


                        #12
                        п.п. Сега се сетих за още един шедьовър от онова време - "Бон шанс инспекторе" Еркюл Поаро и Шерлок Холмс пасти да ядат пред инспектор Тюхчев!
                        :lol: :lol: :lol: любимия ми български филм
                        Много харесвам и "Съдията" - дето казват че е български уестърн, и "Мера според мера"

                        Comment


                          #13
                          Мера според мера и всичко на Свобода Бъчварова. колкото и да е литературно много си я обичам !
                          Абе хора само аз ли обичам Константин Коцев вав поп Вечерко?
                          Warlord много жалко че си го изтрил
                          Но за да качваме филми по сървари е добра идея

                          Comment


                            #14
                            Моят любим български филм е поредицата "Златният век", "Време разделно" и "На всеки километър". Вярно, ще си кажете, че последният е комунистически, но все пак е хубав /поне за мен/.

                            Comment


                              #15
                              Mr.MadMan написа
                              Абе имаше един филм за една чета в Македония,но му забравих заглавието.Разправяше се за един млад четник.
                              Куршума за Рая-един от моите любими БГ филми. :rock:

                              gstg написа
                              Абе хора само аз ли обичам Константин Коцев вав поп Вечерко?
                              Снощи го гледах за пореден път-якууууууу

                              Warlord написа
                              Момента ми се струва удобен тука да питам всички дали могат да измислят нещо по въпроса с теглене на български филми или въобще някакъв начин за сдобиването ми с такива?
                              www.torrents.bol.bg

                              plamen_starbov написа
                              "На всеки километър". Вярно, ще си кажете, че последният е комунистически, но все пак е хубав /поне за мен/.
                              този филм е култ.Погледнете само образът на Велински колко великолепно е изпълнен от Георги Черкелов-същият играе и в Съдията.
                              Също така след поредното гледане на всичките серии забелязах, че Бате Серго убива до 9 септември само един човек и това е Симеон Каназирев-не визирам втора серия в Испания където избива едва ли не цяла СС Дивизия
                              Онзи ден гледах "Осмият"-този филм ме разби за първи път виждам толкова невероятно оборудвана партизанска чета :nworthy:
                              Онзи днес валих всичките серии на "Капитан Петко Войвода" тези дни с кеф ще си ги зигледам.
                              Един от любимите ми филми е "Мъжки времена" с Григор Вачков в главната роля
                              Никога няма да забравя репликата му
                              "Едно е да искаш, друго е да можеш , а трето и четвърто да го направиш"
                              Лека му пръст на човека!
                              Last edited by Parabellum; 29-04-2006, 04:47. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X