Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моята колекцийка снимки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    1 е оръдието

    а машината е безполезна
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #47
      Е идеята ми беше да покажа хммм размера... Между другото се виждат две оръдия или аз имам нужда от трети чифт очи.

      Comment


        #48
        Вижда се едно оръдие и хидравличния компенсатор на отката.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #49
          Драги Манщайн,
          Съгласен съм напълно с твоите разсъждения. По отношение на проявите, раняванията и наградите обаче, ми се струва, че те вероятно са станали в предните кампании. По времето, когато е направена снимката, се провежда контранастъпление на германците, с което искат да демонстрират, че катастрофата при Сталинград е случайна и временна. За да може реално да натрупа актив, правилно допускаш, че нашия герой, вероятно има участие в полската и европейската кампании. А вероятно и в тази на Балканите. Най-вероятно е според мен, той да се е проявил в лятното настъпление през 1942 г. и там да е получил раняванията и наградите. След което се е обучавал в посоченото танково училище. За това ми говори и ниското военно звание, което има. Съгласи се, че храбър и активен войник, с прояви на бойното поле, освен наградите расте и в звание, колкото и стриктни да са германците, в даването на офицерските звания. А този храбрец, е на всичкото отгоре от СС.
          Заслужилите награждавания военни чинове, във операцията около Харков през март 1943 г., са наградени, най-рано в края на април. Такава е била технологията. Така, че той, просто не е могъл веднага да бъде награден. Е имало е и ускорен начин за награждаване на бойното поле, но той е сравнително по-рядко използван. Особенно що се касае за по-високите степени на железния кръст. Ще проуча конкретно бойния път на СС дивизията "Тотенкопф", за да мога да подкрепя по-точно, това свое твърдение.
          Радвам се, че намирам хора със сходни интереси, които могат да си блъскат главите, за такъв проблем. Вярвам, че подобен интерес ще има и когато обект на размишления и научни и колекционерски дирения, ще бадат факти, събития и материали от нашата богата и достойна история. И близка и далечна. Гордея се, че общувам с такива ХОРА !!!
          От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

          Comment


            #50
            Идва зима?

            Ще проуча конкретно бойния път на СС дивизията "Тотенкопф", за да мога да подкрепя по-точно, това свое твърдение.
            Виж в темата Waffen SS Дивизии ог раздела за енциклопедията. Там има доста за Тотенкопф подредено както трябва.

            Comment


              #51
              След Операция Багратион са пленени 22 генерала от Вермахта. Ето тяхна снимка. И имената им. Повечето са както забелязвате носители ва Рицарския Кръст.


              1. GL Rudolf Bamler – 12th Infantry Div.
              2. GL Werner von Bercken – 102nd Infantry Div.
              3. GM Alexander Conrady – 36th Infantry Div.
              4. GM Joachim Engel – 45th Infantry Div.
              5. GM Gustav Gihr – 707th Infantry Div.
              6. Gen.d.Inf. Friedrich Gollwitzer – LIII Army Corps
              7. GL Adolf Hamann – Commandant of Bobruisk
              8. GL Walter Heyne – 6th Infantry Div.
              9. GL Alfons Hitter – 206th Infantry Div.
              10. GL Edmund Hoffmeister – XXXXI Pz. Corps
              11. GM Günther Klammt – 260th Infantry Div.
              12. GL Eberhard von Kurowski – 110th Infantry Div.
              13. GL Kurt-Jürgen Freiherr von Lützow – XXXV Army Corps
              14. GM Herbert Michaelis – 95th Infantry Div.
              15. GL Vincenz Müller – XII Army Corps
              16. GM Claus Mueller-Bülow – 246th Infantry Div.
              17. GL Wilhelm Oschsner – 31st Infantry Div.
              18. GL Johann-Georg Richert – 35th Infantry Div.
              19. GM Friedrich-Carl von Steinkeller – Pz.Gr.Div “Feldherrnhalle”
              20. GL Hans Traut – 78th Sturm Div.
              21. GM Adolf Trowitz – 57th Infantry Div.
              22. Gen.d.Inf. Paul Völckers – XXVII Army Corps
              23. Gen.d.Art. Rolf Wuthmann – IX Army Corps
              Last edited by Док Холидей; 24-11-2004, 11:54.

              Comment


                #52
                Тези офицери от 3 СС дивизия, оглеждат бойното поле, след отбита съветска атака. Зад тях се вижда унищожен съветски танк Т-34/85.
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  #53
                  Тази пък дойде малка. Който може да я увеличи малко. Вече станах за смях с тия снимки. Да прощавате ама толкова знам по тия дивотии!
                  От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                  Comment


                    #54
                    Спокойно танкисте! Важното е, че снимката е качена!

                    Слагам няколко снимки - дано не сте ги виждали преди. А ако сте кажете, за да ги сменя

                    На снимката Rudolf von Ribbentrop and Max Wuensche (right).jpg виждате вясно Макс Вюнше, който е от 12 СС "Хитлерюгенд" има Рицарски Кръст, че може даже и "Дъбови листа" (не помня). Той е SS-Sturmbannfuehrer. До него - вляво е синът на министъра на външните работи Йоахим фон Рибентроп - Рудолф. Той също има Рицарски Кръст. Ранен е два-три пъти. Бие се в Берлин и се предава на 8 май. Снимката е направена малко след раняването на Вюнше.

                    На следващата снимка - Himmler Wolff and Sepp Kiermaier.jpg
                    виждате отдясно наляво - Химлер, SS-Brigadefuehrer Карл Волф и Зеп Киермайер чийто ранг не виждам. Снимката е направена вероятно в Русия.

                    И на последната - Keitel, Goering. Doenitz, Himmler en Bormann.jpg - малко радост за окото - виждате Гьоринг, Кайтел, Дьониц, Химлер и Борман.
                    Attached Files
                    Last edited by Док Холидей; 11-12-2004, 22:00.

                    Comment


                      #55
                      Германски танкове в България

                      Тези снимки са направени в нашата страна в близост до гръцката граница, по време на подготовката и провеждането на операция "Марита" от Вермахта.
                      Attached Files
                      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                      Comment


                        #56
                        А първата снимка е в района на София. Отзад се вижда Витоша. :twisted:
                        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                        Comment


                          #57
                          Германски танкове

                          Ето един германски танк Т-4 в атака. Вероятно снимката е от източния фронт.
                          Attached Files
                          От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                          Comment


                            #58
                            танкиста от Харков написа
                            Тази пък дойде малка. Който може да я увеличи малко. Вече станах за смях с тия снимки. Да прощавате ама толкова знам по тия дивотии!
                            Просто виждаш предварителен преглед, като щракнеш на картинката излиза пълната
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #59
                              Чакайте и аз да се включа в темата, че и на мене ми е любима Ето няколко панцери на път към Гърция, някъде из БГ, пролетта на 1941:
                              Attached Files
                              На нож!

                              Comment


                                #60
                                А ето ги и панцеристите!!! :rock: :rock: :rock: :tup: Както ви каза Тиранинът, щракайте върху снимките, за да ги видите по-големи
                                Attached Files
                                На нож!

                                Comment

                                Working...
                                X