Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моята колекцийка снимки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Две снимчици - много обичам този сорт - някакви развхърляни награди снимани на легло или подредени различни такива предмети.
    (виж първата снимка)

    Comment


      #32
      Танкисте, моля те пробвай да сложиш снимката пак, защото ми е интересно кой точно от Тотенкопф ти е харесал. Все пак е бил под командването на Паул Хаусер (Втори СС танков Корпус се състои от трите най-елитни танкови дивизии на СС - 1ва 2ра и 3та) Има ли Рицарски Кръст или не - ако има няма да е проблем да го идентифицирам или да помоля приятелите ми да го направят ако аз не се справя.

      Comment


        #33
        Да ве и на мене ми е много интересно да видя тази снимка, защото и при мене не се отваря.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #34
          Манщайн, помоли Импереца да ти отпусне място в нета и там слагай снимките си. Мисля, че ще е по-добре за всички ни
          Last edited by Док Холидей; 24-11-2004, 11:50.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #35
            Parabellum, Империал ми отпусна 50 МБ ама те взеха нещо да поприключват. Останали са май към 7-8. Иначе аз като се замисля не съм сложил още толкова интересни неща. Но май нямам право на повече.

            Тези от www.axishistory.com са направили във форума така, че прикачените им файлове изглеждат като че ли човек всъщност е направил това [img] и е супер. Ние не можем ли да направим същото? Би било страхотно.

            Comment


              #36
              Няколко снимки от паради или събирания на партията. Ако искате да видите всички снимки:



              И петте страници са интересни.

              Comment


                #37
                Пускам една снимка, която съм сигурен, че не си срещал. В книгата за СС има подобна снимка, само че според мен знамето на нея е пионерско а не бойно. Предлагам анотациятакоято е поместена към снимката дословно:
                "Това военно болшевишко знаме е пленено от един германски подофицер при светкавичното напредване на германските войски. И на него личи, че болшевиците са врагове на всички народи."
                Снимката е публикувана в ежеседмичното българско списание "Илюстрована политика" бр.158 от 22 ноември 1941 г.
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  #38
                  Вече имам форумно звание "ефрейтор" и много се кефя. Аз едно време в армията не можах да достигна до него за две години, а тук го получих за една седмица. Правя кариера и то успешна!
                  От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                  Comment


                    #39
                    Абе не че нямаш, просто ми се иска да се поддържат нещата в някакъв разумен размер. Айде да ги направим 100 за сега пък все пак гледай да приоритетизираш какво качваш.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #40
                      Е Империал аз много я чаках втората снимка!

                      Изводите които мога да си направя за този SS-Oberscharfuehrer са:

                      1) винаги трябва да се гледат наградите - този образ има 4 от които се виждат 3

                      *Железен Кръст ² степен (за да получиш ² трябва да имаш първо ²² степен но тя не се носи обикновено)

                      **Infantry Assault badge

                      *** Silver Wound Badge

                      2) Ако има Рицарски Кръст е много по-лесно да се разбере кой е обаче този в случая няма или засега не е получил.

                      3) всъщност уроците са излишни защото е видях снимката и я сверих - наистина е от 3 СС танкова дивизия "Тотенкопф" в Харков в средата на март 1943.

                      Comment


                        #41
                        Ето какво ми отговориха когато попитах за тази снимка:

                        According to Nipe's Last Victory in Russia,he is from KG Kunstmann.So his unit would be II./SS-Pz.Rgt.3 "Totenkopf".The Totenkopf collar patch is clearly seen.

                        The time would be onwards from 10 March

                        Comment


                          #42


                          Ето откъде си взех подписа и наистина обърнете внимание че го има върху купола на модела

                          Comment


                            #43
                            Правилно колега сте видели наградите на танкиста от Харков. Тук искам да изкажа едно свое предположение, което се базира на практиката в германските войски и в СС. Както е видно танкиста, преди да стане танкист, е бил пехотинец. И за това има и този знак за участие в определен брой успешни, пехотни атаки. Не се вижда на снимката, но те могат да са 50, или 75, или 100. Такива полски копия на знаци съм виждал на сергиите пред Ал. Невски в София. Вероятно, като пехотинец(или танков егер то СС), той е заслужил железния кръст. Напълно вероятно е той да е раняван многократно, а е видно от знака за раняване, че е получил такова сериозно нараняване, поне един път. Докато се е възстановявал, по-всяка вероятност е изкарал танкова школа и е включен в СС танковата дивизия, като командир на танк Т-4. В това време, в тази дивизия има и други модели танкове, но тук ние го виждаме на такъв.
                            Голям спор възникна между няколко любители на техниката от този период, за ролята на металния шип, който се вижда на корпуса на танка, пред командирския купол. Какво е твоето виждане?
                            А за самия танкист, какво мислиш? Не му ли личи, че просто съзнателно изживява всяка подарена му от съдбата минута. И гледа, и пуши, и се бие, и живее за последно. Много съм се чудил за съдбата на този човек. Дали е преживял мелницата на войната. Съмнявам се.
                            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                            Comment


                              #44
                              Моята хипотеза е изградена на ЕК ² и сребърната значка за раняване.
                              Ето я:

                              Тъй като този войник е сержант за да има Железен Кръст ² и ²² степен трябва да е направил нещо сравнително значително - не може да го получи просто така. Предполагам че го е заслужил при превземането на Харков и може дори да е бил ранен по това време. Може да се е отличил с няколко унищожени танка в периода 1 - 15 март да е бил ранен и като награда получава първата степен. (втората може да е спечелил още по време на Полската кампания). Що се отнася до сребърната значка за раняване: тя се даваше за повече от две ранявания ако не се лъжа. Така че и тази версия е възможна.

                              Да допълня твоята версия
                              като пехотинец заслужва ЕК ²² и infantry assault badge. Ранен е получава значката за раняване. После изкарва обучение в училището в Бад Тьолц и се връща като танкист. Заслужва първата степен на ЕК при завземането на Харков по времето когато е направена снимката.

                              Много благодаря че взимаш участие! Виж и темите в "Оста"

                              Comment


                                #45


                                Ето какво открих. Забележете наистина размера на танка и цифрите -
                                екипаж от 15 души, 70 тона, 4 MG и 2 оръдия по 7,5 оръдия. Уау!

                                Comment

                                Working...
                                X