Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безпилотни минни самосвали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Бе не знам как е у Щатско, ама да плащаш $30к годишно за застраховка и да не те приемат в ER - ми се чини, че има нещо много, много сбъркано. Или е отишъл в грешната болница, или цялата система е безсмислена, ерго пак е будала, че ги е плащал тези пари.

    За израелци, живеещи извън Израел, има една здравна застраховка, която е някъде 200 евро месечно - и при злополука включва обслужване в редица заведения в цял свят, а при нужда транспорт до болница в Израел. Ако отидеш да караш ски в Банско или да катериш Апалачите и се пребиеш, ако трябва с хеликоптер(!) ще те откарат до болницата.

    Пък в Щатите не знаех да е толкова зле положението, дори да си плащаш(!).

    ПП
    хората които желаят да се занимават на целодневен работен ден с борба с глобалното затопляне
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #62
      $30К е много за здравна застраховка. Будали сме, но нямаме избор при тези застраховки. Ако политиците се съгласят застрахователните компании да предлагат услугите си в кой да е щат, тогава ще има конкуренция и по-ниски цени. Но администрацията на Обама е купена от тези компании, защото никой, освен тях не печели от т. нар. ACА, Affordable Care Act (aka Obamacare). Засега застрахователните компании се регулират на щатско ниво и конкуренцията е слаба или не съществува.
      Last edited by Nick; 06-06-2016, 21:54.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #63
        Dinain написа Виж мнение
        Бе не знам как е у Щатско, ама да плащаш $30к годишно за застраховка и да не те приемат в ER - ми се чини, че има нещо много, много сбъркано.
        Нали! Има места където ако извикаш линейка ти струва точно 30 000. Затова където е възможно хората правят линейки от доброволци. Всички по веригата са доброволци - от парамедиците през организацията до шофьорите. При нас даже си построиха готина нова сграда, предполагам от дарения.

        За сравнение: На колега баща му беше на гости от Италия с някаква смотана италианска застраховка. Наложи се да викат линейка. В техният град линейките са на една огромна алчна корпорация(буквално алчна и това го пиша като фен на корпорациите по принцип). Директно после сметка за 30 000!
        Докато при нас, коато голямата се изтърси от едно дърво в резервата и линейката с доброволци дойде на секундата. После не ни бяха пипали изобщо застраховката.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #64
          Thorn написа Виж мнение
          В България някой връщали ли са го от бърза помощ?
          Мене са ме ГОНИЛИ от Пирогов, едва се довлачих, пред мене един час с някаква дебела циганка се занимаваха а мене ем изгониха че не съм бил за там.От тогава само на частно, да ме гледат в очите и д ами се мазнят, а лекар падне ли ми в ръчичките гавра до дупка.

          Comment


            #65
            Amazon написа Виж мнение
            някаква смотана италианска застраховка. Наложи се да викат линейка... Директно после сметка за 30 000!
            В моя град линейката е $1,300 - само превоза. Ако ти правят някаква процедура по пътя, това е допълнително.

            От застраховка до застраховка има огромна разлика. Преди много години, когато работех с Болшой, един от сценичните им работници получи сърдечна криза. Разходиха го из една-две клиники (в Лас Вегас!), но в крайна сметка руската му застраховка покри четворен байпас и човекът беше на крака след по-малко от седмица.
            Last edited by Nick; 06-06-2016, 21:54.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #66
              Nick написа Виж мнение
              От застраховка до застраховка има огромна разлика.
              Така е. Онзи е голяма скръндза, сигурно е взел на баща си най-евтината възможна застраховка.
              Просто предупреждавам докато сме на темата: Ако някой пътува за САЩ да си вземе хубава застраховка, която покрива поне едно 50 000. Има такива които важат само за определени болници, верига болници, или нещо от сорта. Да не се окаже че на някой му стане лошо и се окаже че трябва да ходи в болница в друг щат, щото е решил да спести 100 лева.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #67
                Amazon написа Виж мнение
                застраховка, която покрива поне едно 50 000.
                Четворен байпас в момента в нашия град е $240,000 (правиха го на колега преди около половин година, три дни в болница, след това айде дома). Една операция на апендикс е около $9,000, където те изпращат в къщи на другия ден.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #68
                  G.G. написа
                  От тогава само на частно, да ме гледат в очите и д ами се мазнят, а лекар падне ли ми в ръчичките гавра до дупка.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #69
                    Последно ходих в Пирогов заради аркада на лявата вежда - разбих си я сам с един динамометричен ключ, поради неспазване техниките на безопасност Оправиха ме за няма и половин час.

                    Comment


                      #70
                      Миналата година детето лошо падна на носа. Изключително съм доволен от Пирогов, може да се каже че бях приятно изненадан.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        #71
                        Явно колкото повече кръв - толкова по-малко проблеми Сигурно им е писнало от хипохондрици.

                        Comment


                          #72
                          за деца може и да се стараят, аз буквално се довлачих без д амога да си стъпвам на крака, карал съм кола с ръчка само с ляв крак....

                          Comment


                            #73
                            А аз да похваля 3-та Градска. Имах някакво образувание като тумор горе на бедрото, което игнорирах докато вече не се издържаше от болка. Като си на 20 и малко се имаш за безсмъртен. Домъкнах се при ДжПи-то, тя на секундата ме изпрати при хирурга. Той ме попита "Пълна упйка и спиш тук, или здържаш с местна и си тръгваш днес?". Аз се направих на мъж, той ме оперира за окло 40 мин, заши ме, сложи дренаж и ме изпрати в къщи.
                            От излизането то вкъщи, до прибирането обратно опериран минаха сигурно час и половина. Не знам какво да кажа - никакви оплаквание, после само ходих на контролни и смяна на дренажа.
                            Никой не ми е поискал една стортинка, или ми е намеквал нещ за пари.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #74
                              Кухулин написа Виж мнение
                              Последно ходих в Пирогов заради аркада на лявата вежда - разбих си я сам с един динамометричен ключ, поради неспазване техниките на безопасност Оправиха ме за няма и половин час.
                              Аз в армията се нокаутирах с тесла и почти паднах от втория етаж върху една водоноска. Бях пил до 7 сутринта. Много кръв хвърчи от тия вежди. Сестрата като ме видя изпищя. Военният доктор обаче беше пич. Заши ме с четири шева без упойка. Сестрата му носи конеца за шиене, аз лежа, а оня и вика "Върни го този хубав конец! Дай от евтиния в буркана. Нека му остане белег на говедото"
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #75
                                И мене така във военна болница, от едни скапани кубинки (след това си взех офицерски от вкъщи и ме гледаха оФциферите завистливо) ми вадиха нокът, нищо работа...ама кат ен го зашина и то си тече..една локва 40 санта направи преди някоя сестра да се домъкне...и и айде шев и кройка без опойка...20 години по-късно дори звучи забавно...като и лекцията от психоложката в стил "ако тръгвате да се самоубивате питайте ме д ави кажа как че да не се мъчит еи да не се осакаттие"..тов апърва седмица в казарма.

                                Comment

                                Working...
                                X