Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    той Дядо Прас и на филм е готин особенно сцената в мола

    Comment


      10 поста по-нататък: ама аз не съм казал, че съм я чел на български

      Comment


        Тъй като вече по рядко влизам във форума, да се похваля и аз долу горе какво прочетох последния месец-два. Почвам с военните разкази на Й. Йовков, "Записки по българските въстания" на Захари Стоянов, "Снайперист на райха" на Алберт Вакер, "Гняв" на Стивън Кинг, "Северен патрул" на Димитър Недялков и сега чета "Непознатата Барбароса" на Паул Карел.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          "Врагът" от Ерих Мария Ремарк.
          Last edited by Bulgarian; 05-09-2015, 11:23.

          Comment


            Zalmoxis написа Виж мнение
            Наскоро прочетох книга на Тери Пратчет за пръв път - "Nation". Не беше зле, но не беше и нещо кой знае какво - изпълнена с клишета, за съжаление. А бях чел мнения, че тази му е най-добрата. Другаде пък четох, че алцхаймерът се е отразил на писането му през последните години...
            Сега съм на "Шовинист" и се заливам от смях. Само морализаторският тон не ми допада особено.

            Comment


              Радвам се, че ти допада. "Шовинист" и доста добра (макар че аз бих започнал серията за стражата от началото й. Персонажите се променят доста по пътя). На мен главното, което ми допада е хумора и свежия поглед към нещата. Нямам проблеми с моралните послания. Общо взето, той взема нещо наше си и го преобръща малко. Т.е. фентъзи света му всъщност не е особено фентъзи (на моменти - съвсем никак, няма проблем да прекрачи директно в пародията). Тук-таме е малко по-сериозен, но и там не минава без много хумор (да речем, "Нощна стража").

              Comment


                "Алхимикът от Сенките", която е и втората книга от трилогията "Остриетата на кардинала" на френския автор Пиер Певел.
                Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. https://www.keranova.org/

                Comment




                  Капиталистическа фантастика, много приятна и забавна... в интерес на истината май не съм чел досега фантастика, която до такава степен да се фокусира върху финансовата страна на междузвездните отношения (в бъдеще без FTL за по-интересно).
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    "По пътя" на Керуак, не я бях чел досега и ме е яд да я прекъсвам заради каквото и да било...
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      По пътя е добро.

                      А аз чета 1919. Фантастика - каква би била ПСВ ако беше продължила и през 1919. Не е кой знае колко добра, но става за четене.

                      Автор: Николаев Игорь + Белаш Евгений, Книга: 1919


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Почнах "Правдата на Торен" от Ан Леки. Брей, брей! Точно на такъв подход към междузвездното корабостроене не бях се надявала. Инак вероятно ще е някаква ребелска история.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          По пътя е добро.
                          Много И тази поема на Гинзбърг също. Копирам откъс от нея, който според мен има пряко отношение към книгата:

                          Видях най-добрите умове на своето поколение унищожени от
                          лудост, изгладнели истерични голи,
                          влачещи се през черните улици на разсъмване
                          търсещи една доза гняв,

                          (...)

                          които караха междуградско седемдесет и два часа за да открият
                          дали аз съм имал видение или ти си имал видение или той
                          е имал видение как да открием Вечността,
                          които пътуваха до Денвър, умираха в Денвър,
                          връщаха се в Денвър и чакаха напразно, които
                          гледаха Денвър и мътиха и кукуваха в
                          Денвър и накрая си отиваха за да видят
                          колко е часа и сега Денвър е самотен без героите си...
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Sven Hassel
                            С уважение контрол_alt.

                            Comment


                              Ministry: The Lost Gospels According to Al Jourgensen, сега съм на срещата с Робърт Плант
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                                Ministry: The Lost Gospels According to Al Jourgensen, сега съм на срещата с Робърт Плант


                                Click image for larger version

Name:	ministry-jourgensen-wiederhorn-cover.jpg
Views:	1
Size:	156.6 КБ
ID:	548513
                                Войната е лека за зрителите...

                                Comment

                                Working...
                                X