Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Comment


      Малотиражни издания:



      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Не можеш ли да намериш оригинала на украински за мосинките, та се мъчиш с кой знае какъв английски превод?


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Thorn написа Виж мнение
          Не можеш ли да намериш оригинала на украински за мосинките, та се мъчиш с кой знае какъв английски превод?
          Това е оригиналът. Книгата е издадена само на английски, което доста подразни както украинците, така и руснаците. Чисто нова монография в 500 бр., преводът е много добър, защото преводачът също е колекционер.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Отдавна съм я чел, но сега се сетих да я препоръчам - "Термопили в пламъци", книга от Стивън Пресфийлд. Художествена сага базирана на Херодот.
            Най-яркото и достоверно описание на антични битки, които съм срещал някъде. Чак тръпки те побиват. Освен това автора има богата фантазия и пише изключително увлекателно.
            Проблема е че нещо не мога да я амеря в продажба, а много ми се иска да я прочета оново.

            Edit: Намерих я в Амазона:Gates of Fire и си я купих.
            Има и втора ръка за евтино. За съжаление никъде не намерих българският превод.

            Имам въпрос. Сега в България книги от кой амазон се поръчват, преди беше само от английският? А в английският книгите са по-скъпи.
            Last edited by Amazon; 20-06-2016, 18:47.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              За без пари съгласен ли си?

              Прессфилд Стивен - Врата огня, скачать бесплатно книгу в формате fb2, doc, rtf, html, txt, скачать книги, бесплатная электронная библиотека, royallib.com, royallib.ru, рояллиб, скачать без регистрации, бесплатно, fb2, doc, rtf, html, txt


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Thorn написа Виж мнение
                За без пари съгласен ли си?

                http://royallib.com/book/pressfild_s...ata_ognya.html
                Браво! Аз вече я поръчах на хартия втора ръка, но пък от този линк доста хора ще могат да я прочетат, а ИМХО книжлето много си заслужава, ако и да е художественна литература базирана на източник със съмнителна достоверност. Всеки изкушен от военната история и тактиката на пехотата от периода, ще и се израдва. Има и доста "психология на страха".
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  В момента чета :
                  "Вихър от мечове" на Джордж Р. Р. Мартин и "Курс по творческо писане" на Йосип Новакович
                  Let us be viewed by our actions!!!

                  Comment


                    Robert Merle L'Íle...shedeuvre...
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      История (документална) на мъчителния процес на въвеждане на съвременни производствени методи в оръжиестроенето в началото на 19-ти век. Основната пречка е човешкият фактор, не липсата на нови технологии и процеси, доста поучително.

                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Всъщност и двете книги на Мерл, които чета - "Островът" и "Уикенд в Зюидкот" се вписват идеално в любимата на повечето от нас военноисторическа тематика. Препоръчвам горещо. Да, знам че Мерл ми е слабост, но описанието му на ситуацията при Дюнкерк наподобява точно толкова Ремарк в "На Западния фронт", колкото българската авиация при Одрин - щуките. Сетете се в полза на кой...не че казвам че Ремарк е лош, просто че има развитие...
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Почвам това.

                          Comment


                            Riverworld 3: The Dark Design, що навремето преведоха и издадоха само първите две части (и един сборник с разкази) от тая поредица така и не разбрах... Но даже по-добре в оригинал
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Роберт Ибатуллин, РОЗА И ЧЕРВЬ

                              Много сила
                              Излезе и официалното електронно издание, с илюстрации:

                              Comment


                                Пушки, вируси и стомана. От няколко години се каня да си я закупя, но все излизаха по-важни книги . За около 10 дни я изядох и сега само съжалявам че не съм я прочел по-рано .

                                Comment

                                Working...
                                X