Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Момчета, някой знае ли от къде мога да сваля първата книга на Ричард Марчинко Rouge Warrior на английски без значение дали е .pdf .
    Както и всякакви негови книги.
    Също така и No easy day някои мяркал ли я е из нета.

    Ако някои знае нека моля сподели.

    Comment


      Хайнц Нойкирхен "Пиратите". Има я в читанката.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Дневникът на Богдан Филов, издание 1990 г. на Издателство на Отечествения фронт (поне аз не знам да е издаван след това).
        По-лесно е да спечелиш битка, отколкото да убедиш глупав човек.

        Comment


          Снощи, след като изгледах филма с Шон Конъри правен по "В името на розата", си изтеглих от "читанка" и самата книга. Намирам е за брилянтна, дори в началото да съм още.

          Comment


            Параграф 22 - Не знам защо, но много се смея, не знам даже дали е нормално...

            Comment


              boyankolev написа Виж мнение
              Параграф 22 - Не знам защо, но много се смея, не знам даже дали е нормално...
              Изключителна книга. Четена и препрочитана Та не си сам в това.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Присъединявам се към мненията за "Параграфа". Една от много добрите книги на 20 век.

                Между другото през изминалата седмица се отдадох почти изцяло на своеобразно литературно пътешествие из същото столетие; факт, който би могъл да се отдаде до голяма степен на добрите и изключително евтини находки, на които попаднах на една импровизирана сергия-масичка в "Младост". Списъкът включваше:

                Dune в оригинал (първата книга)

                "Месията на Дюна" (двете части от "Орфия")

                Няколко от книжките на SF Thriller, пълни с качествени разкази, сред които любимите ми "Убиецът на великани" и "Лунният молец" на Джак Ванс (всъщност изобщо не знам нищо лошо на Ванс, нито нещо, което поне бегло да се доближава до това определение... Този автор за мене е гений. Ако всичко, което е написал, е като двете или трите новели, които съм чел, то спокойно бих го определил за най-добрия автор на научна фантастика/фентъзи).

                От тук преминаваме твърдо към "европейска" литература:

                "Самотният скиор" на Хемънд Инис - готина кримка, но малко прехвалена в предговора към нея. Става за убиване на времето.

                "Който не мълчи - умира" на Клаус Полкен и Хорст Сцепоник (ама че странно име...освен ако не е псевдоним). Единствената "документална" литература от всичко изчетено дотук, което е необичайно за мен, но...все пак човек трябва и да си почине малко от работата Книгата е добра и типично по немски пунктуална, но пак не ми даде ясен отговор относно произхода на думата "мафия". Струва ми се все пак, че е чисто арабски и може би идва от названието на онова племе, което се заселило в Палермо през 9 век.

                "Мадрапур" на Робер Мерл. Пълен ташак в "представянето" на корицата: "чудноват полет към несъществуващата планета Мадрапур". Каква ти планета, братче, поне авторът на тази въпиюща глупост да беше попитал преводача за какво точно става въпрос преди да се изсе*е така върху българското издание (от 1979 г.)! "Мадрапур" всъщност е измислена държава на изток от Бутан и това се споменава поне на 50 места в текста! Иначе романът е разкошен и само затвърждава доброто ми мнение за Робер Мерл и гладът ми за нови негови творби. Ако трябва да направя сравнение, според скромното ми мнение, други френски белетристи, като напр. нашумелият Бегбеде, само са "гепили" от Мерл и техните идеи за сюжети не струват и пет пари пред неговите, да не говорим за умението за разказване... Франсетата от 20 век, като цяло, си ги бива, а този е като "льо роа" - и не само във "фантастиката"

                "Империя на слънцето" на Джеймс Г. Балард. Въпросният автор, ако не ме лъже паметта, беше английски социалист и вер. по тази причина беше "обичан" от "наште" преди 1989 г. Посочената книжка оправдано е сочена за негов "шедьовър" и има и доста добър филм по нея. Плюс това е биографична и разказва за доста интересен и неособено познат за мене регион и момент от историята - японската окупация на Шанхай в 1942-45 г. Струва си отвсякъде. Дали онзи, "Ловецът на хвърчила", не е черпил вдъхновение именно от нея...? Не знам, а и не бих могъл да кажа със сигурност, тъй като съм гледал само филма, а не съм чел книгата. Афганските хазари все пак идват от Монголия, а и напоследък се чува, че кинезите проявявали интерес към тамошните земи, също както по време на империята "Тан"

                "Обещанието" и "Подозрението" на Фридрих Дюренмат - якоо Уж криминални романи, а всъщност реалистична европейска проза. Действието се развива в швейцарското сърце на континента, което отдавна вече не е изолиран от околния свят район, но пък явно е запазил ред от своите специфични особености. Много добре пише този Дюренмат; вече може да се каже, че имам особена слабост към немските автори (и режисьори ).
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Препрочитам си "Богат Беден". Има огромно значение дали четеш книгата като тинейджър, или като зрял човек. Примерно тогава симпатизирах на Том и майката, а сега съзнавам че те са отрицателните герои. Сестрата също е боклук.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Някой сеща ли се за една фантастика, в която сюжетът беше следният:

                    Едни племена се сражаваха, накрая най-крайните и безскрупулните победиха. Обаче се оказа, че всъщност племената са мишки в космически кораб и след като пилотите хора не успяха да победят мишките, последният оцелял насочи кораба към една звезда.


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Трябва да е "Краят на мрака", Брайа/ъ/н Олдис, ако не бъркам. https://chitanka.info/book/1920-krajat-na-mraka

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	DSC_0612.JPG
Views:	1
Size:	952.2 КБ
ID:	553350
                        Шматкайки се из ринг мол вчера ми попадна това, много любим автор но съвършенно нечетимв оригинал, но предвид че не е писано точно от него реших да рискувам. По същество е описание на всички земи и раси плюс има голям акарта (от порядъка на А0) с малки картички изобразяващи нивото на магия и т.н.т. всичкото това хубаво илюстрирано. Сега ще видя коя от фирмите с които работя може да ми направи копие на картата за да си го лепна в офиса....никак не е хубаво да с емотае човек с жени, за всяко скъпо нещо което си купи трябва да им купи двойно по-скъпо за тях..не с еоплаквам, само предупреждавам по-младите и наивните.

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Някой сеща ли се за една фантастика, в която сюжетът беше следният:

                          Едни племена се сражаваха, накрая най-крайните и безскрупулните победиха. Обаче се оказа, че всъщност племената са мишки в космически кораб и след като пилотите хора не успяха да победят мишките, последният оцелял насочи кораба към една звезда.
                          Това съм го посочил в моя пост - "Убиецът на великани" се казва Толкова ми е любим, че наистина не знам колко пъти съм го препрочитал - може би поне 10!
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Click image for larger version

Name:	__1.jpg
Views:	1
Size:	67.2 КБ
ID:	553429 Имеет ли кто-то эту книгу? Меня интересуют страницы о боях в Добрудже 5-7 сентября 1916 г. Благодарю!

                            Comment


                              В момента подпуках тази тухла. И тъй като е 680 стр., и се налага да си правя мои си справки в най-различни други материали, върви бавно...

                              Click image for larger version

Name:	Zaselenie (2).jpg
Views:	1
Size:	212.2 КБ
ID:	553459

                              Comment


                                Отбелязвам се тука защото сам не мога да си обясня как се получи така. Принципно не съм фен на поезията - смятам че оковаването на смисъл във рима е пошло , осолбенно когато този същият смисъл започва да се губи в римата, но ...

                                През последнитя месец се оформи на нощното ми шкафче странна комбинация:
                                - Всичко започна с томче Байрън "Дон Жуан" на руски
                                - след това към него ненадейно се присъедини пълното събрание на съчиненията на Шекспир в превод на Валери Петров
                                - и накрая поради неизвестна причина много ми се дощя да прочета "Изгубеният Рай" на Милтън (на руски)

                                абсолютно несъзнателно събрах класиката на автлбийската поезия до възглавницата си ха ха
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X