Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Почнах "Дивият наследник" на Уго Атарди; засега изглежда обещаваща.
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      Определено е стара, като се има предвид кога е излязла. И е пълна с доста спорни неща. Но за начално запознаване става, стига нещата да не спрат дотам. Има и други разни кусури, които са обсъждани във форума, доколкото помня.

      ПП Няма как да е запознат с тезите на Резун, защото двамата се разминават във времето твърде много .

      Comment


        Щях да попитам Кало, защо смята теорията на Резун-Суворов за "фентъзи", но гледам, че временно е отстранен. Някой може ли да ме насочи към дискусии по темата във форума, че не открих такива до момента?

        Благодаря.
        Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

        Гюстав Льо Бон

        Comment


          Sula написа
          Някой може ли да ме насочи към дискусии по темата във форума, че не открих такива до момента?
          Има цяла титаническа тема, посветена на този въпрос, в раздел ВСВ. И освен нея е обсъждан в поне 20 други теми. Ако е за въпрос, аз също смятам книгите на Резун за алтернативна история. Във всеки случай, исторически не са, нито военно-исторически (най-много публицистика, впрочем, труда на Хард е също публицистично упражнение, а не исторически (пак лично мнение)).
          Но да те предупредя, след като са чупени мечове и сцепвани щитове и шлемове по този въпрос в продължение на около 8 години, формирало се е определено мнение на управата по въпроса и разни специфични правила. На мен, да речем, темата ми е безкрайно неинтересна вече (за разлика от въпроса какво наистина се е случило през първите седмици след нападението).

          ПП Но не знам дали трябва да ме слушаш, де. Така или иначе, моите интереси във форума са повече в посока на военните форумни игри, отколкото другаде. И смятам, че най-вече тези раздели трябва да се развиват .

          Comment


            Златният телец - отново

            Comment


              Requiem написа Виж мнение
              Книгата е много добра, предполагам, че имаш предвид Hitler's Empire? Истинска енциклопедия е, и за разлика от "Тъмният Континент", например, заключенията му не биват излагани преди доводите.
              Благодаря, но буквално съм в "процес на придобиване" на Hitler's Empire (открих, че amazon.de върши отлична работа), а вече имам Inside Hitler's Greece (която също тепърва ще преглеждам подробно).

              Плановете ми се промениха малко и въобще не съжалявам: четенето на Повелителят на мухите на Голдинг беше просто невероятно вълнуващо. Великолепен роман; а сега ще почна Златото на краля на Перес-Реверте (най-накрая се появи нова книга за Алатристе).

              + добро историческо четиво: История на Арабския Изток (1798-1945) на Анри Лоранс - издание на "Кама".

              Утре пък, живот и здраве, ще си взема Седем мъже на война на Марк Феро (големи очаквания); друго хубаво издание, което ми хвана окото и ще гледам да поръчам е Духът на Просвещението на Цветан Тодоров.

              P.S. Есетата на Саид предполагам са тези:ТУК.

              Comment


                Kaiser написа Виж мнение
                Плановете ми се промениха малко и въобще не съжалявам: четенето на Повелителят на мухите на Голдинг беше просто невероятно вълнуващо.
                Да, невероятна книга, на която преди години попаднах съвсем случайно и я прочетох на един дъх. Чак впоследствие разбрах, че е приета за класика в западноевропейската и американската литература. Напълно заслужено.
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  ''Бял шум'' на Дон ДеЛило - един американски роман, безутешен и прекрасен...

                  Comment


                    "Глупаци в чужбина". Марк Твен винаги ме е забавлявал.
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      Съжелявам, ако това се смята за офтопик, но имам въпрос относно литература - да знаете труд, в който добре да е изследвана темата за Виенския конгрес?
                      Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                      Comment


                        Априлският брой на сп. Лик - чета за изчезналите ръкописи на Кафка, за Юрсенар и едно есе на Томас Бернхард; все готини неща

                        Comment


                          Рей Бредбъри - 451˚ по Фаренхайт

                          Comment


                            Разбрах, че Метро 2034 щяла да се продава в Бг от следващата седмица!

                            Comment


                              Стара книжка, която прочитам май твърде късно - "Живата факла" - Стивън Кинг
                              По-лесно е да спечелиш битка, отколкото да убедиш глупав човек.

                              Comment


                                На мен много ми хареса ''Мъртвата зона'' на Кинг - една такава силна, особена... ''За писането'' е друга негова хубава книга.

                                Comment

                                Working...
                                X