Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    aiwara тези книги голям късмет, че ги имаш все не мога да ги открия, май ще трябва да си ги поръчам по нета Иначе след като се накефих на Ремарк със "На западния фронт нищо ново", сега съм отново с Чарлс Буковски и книгата "Холивуд".
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      Ами за Дойран аз лично в нета я открих на едно място само, поръчах я, чаках 2 седмици вест от тях и след като загубих всяка надежда, отидох на Славейков и я взех от първата сергия. А за Рудел би трябвало да я има навсякъде, понеже наскоро излезе. Аз лично от нета си я взех де.

      Comment


        "Диверсант" на Ото Скорцени.Издателство "Атика", от поредицата "Досие", която май е доста интересна.

        Comment


          Сега чета "Лабиринт" на Валтер Шеленерг.Книгата е доста интересна, като доказва че една война Германия+СССР с/у капиталистическия запад е много възможна.А другото интересно е,че Валтер Шеленберг не фанатично наци като останалите да речем Хайдрих,шеф на полицията за сигурност и СД, и това дава на Шеленберг доста трезва преценка за нещата.Пак е на изд. "АТИКА" от поредицата "ДОСИЕ".

          Comment


            Не знаех, че на хората от 2ра танкова дивизия им позволяват да четат такива неща извън занятията в бад тьолц, тц тц.

            Comment


              Аз съм ветеран,позволено ми е.

              Comment


                Сега чета "Американската мафия" на Томас Репето и до този момент много ми харесва.
                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                Comment


                  Взех си

                  Казаха ми, че била мн интересна и я почвам довечера.
                  Дори и игра ще излиза по нея, след 3-4 месеца. Очаква се да бъде по-добра и от Сталкера.

                  Comment


                    aiwara написа Виж мнение
                    Взех си

                    Казаха ми, че била мн интересна и я почвам довечера.
                    Дори и игра ще излиза по нея, след 3-4 месеца. Очаква се да бъде по-добра и от Сталкера.
                    Книгата е много добра, не е само фентъзи, а и философия, политика и т.н. Четох я докато играех първия Сталкер и комбинацията беше невероятна.

                    Играта, която ще е с същото име ще излезе до няколко месеца и я чакам с голямо нетърпение, който не вярва да погледне 1-2 трейлъра...

                    Comment


                      Игор Бунич - Касапницата в Чечения

                      Току що прочетох тази книга написана след Будйоновск, и още ми горчи в устата. Авторът е журналист и е нормално да преувеличава малко, но като запознат и с нашата българска действителност ми е малко трудно да повярвам, че всичко в тази книга е фантазия!

                      http://chitanka.info/lib/text/5963 - линк с български превод на книгата.

                      Иска ми се да прочета Вашето мнение за книгата и автора.

                      Comment


                        Бунич пише за Дудаев:
                        "И за да не влезе в конфронтация със стария си боен другар от Афганистан генерал Руслан Аушев, претендиращ (като старши по чин) за ролята на безпрекословен лидер (президент) на Ингушетия, първият негов акт е отделянето на Чечения от Ингушетия."
                        Дудаев никога не е бил в Афганистан. Последната му длъжност е командир на дивизия стратегически бомбардировачи в Прибалтика.
                        Изобщо на Бунич не бива да се вярва. В една от книгите си за ВСВ, например пише как Молотов през декември 1940-та при посещението си в Берлин в райхсканцеларията бил пял на банкет заедно с Рибентроп "Ich hatte eine Kameraden". Все едно е на дачата на Сталин край Москва.

                        Comment


                          Kramer написа Виж мнение
                          Бунич пише за Дудаев:
                          "И за да не влезе в конфронтация със стария си боен другар от Афганистан генерал Руслан Аушев, претендиращ (като старши по чин) за ролята на безпрекословен лидер (президент) на Ингушетия, първият негов акт е отделянето на Чечения от Ингушетия."
                          Дудаев никога не е бил в Афганистан. Последната му длъжност е командир на дивизия стратегически бомбардировачи в Прибалтика.
                          Бывший министр обороны России Павел Грачев в интервью газете «Павел Грачев: „Меня назначили ответственным за войну“». «Труд7 (газета о семье и жизни)», ¹ 048 за 2001 г. (15.03.2001). Проверено 2 июля 2009., вспоминал о встречах с Джохаром Дудаевым следующее: Да, пару раз в Афганистане — в Баграме и Кабуле. Мы согласовывали взаимодействие дальней авиации и десантников. Джохар Дудаев был инициатором и разработчиком применения так называемых ковровых бомбежек в условиях Афганистана. Хороший офицер. Советской закалки, наше училище окончил, грамотный…
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Дудаев винаги е отричал участието си в Афганистан. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...B2%D0%B8%D1%87
                            Най-много да става въпрос за краткосрочна командировка, ако това което казва Грачев е вярно.

                            Comment


                              Игор Сахновски - "Човекът, който знаеше всичко"

                              Comment




                                Поръчах си я днес, утре/вдругиден трябва да дойде. Да видим какво са спретнали.

                                Comment

                                Working...
                                X