Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Anna Karenina (2012)





    Докато в Клетниците основното изразно средство беше песента, тук е декора и костюма. В никакъв случай не е по-лесно за възприемане, но ефекта в комбинация с перфектната режисура е поразителен. За съжаление историята е далеч от класата на Юго, което лично за мен превърна филма в няколко скучни часа хрупане на пуканки, но няма как да се отрече високата му стойност като кино.

    Comment


      Облажих се таман като за заговезни - визуално и слухово.
      Първо със Stand Up Guys - който има доста противоречиви критики, според мен филма не е за това, което се случва в него, по-подходящо е да се "гледа" с емоционалните сетива; после и с A Late Quartet. Който е м-м-м.
      Ето ви малко идея за атмосферата - a Golden Globe nominee от първия.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Готини мацки и впечатляваща визия. Напомня ми едновременно на Sin city, Kill Bill, Iron scy.
        Attached Files
        Liberte, egalite, fraternite
        Viva la revolution
        Zalmoxis написа
        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
        http://hristoen4ev.blogspot.com/
        dibo написа
        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

        Comment


          boilad написа Виж мнение
          Готини мацки и впечатляваща визия. Напомня ми едновременно на Sin city, Kill Bill, Iron scy.
          Рядко се срещат хора, които да харесат филма. За мен е едно от кино-явленията на 2011.

          Comment



            Не видях този сериал да е споменаван, ако е се извинявам.
            Накратко: Лошата царица (от Снежанка) изпълнява ужасно проклятие над цялата приказна "общност". Всички се прехвърлят в съвремието в град в Масачузец и никой не помни нищо от миналото си. Само дъщерята на принц Чарминг се спасява, за което принца се жертва.
            В съвремието същата тази дъщеря вече жена, заедно със синът си започва да разплита какво се случва в този град, на който кмет е злата царица.
            Филма е с много яка визия и костюми. Непрекъснатото прехвърляне на действието между реалността и "миналото" на приказните герои е много добре направено, всички известни приказки са представени по нов, мрачен и "реален" начин.
            Ако се избутат първите три серии и човек разбере за какво иде реч, от там нататък просто потъваш в действието.
            Малко е мрачен на моменти, ама то в това му е чара.
            А да - направен е от екипа (сценаристи, режисьори, продуценти даже някой актьори) на "Lost". На мен Lost не ми хареса, но този е нещо напълно различно.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Рядко се срещат хора, които да харесат филма. За мен е едно от кино-явленията на 2011.
              До голяма спепен gollum е прав, че много зависи от това как ще подходиш към филма, но веднъж харесат ли ми като зрелище откривам и някои по-дълбоки послания. Най-общо филмите, които харесвам са в двете крайности - открояващо се послание, или впечатляваща визия.
              Liberte, egalite, fraternite
              Viva la revolution
              Zalmoxis написа
              Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
              http://hristoen4ev.blogspot.com/
              dibo написа
              Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
              - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

              Comment


                О, щом отиваме и на сериали вече, да кажа и аз добра дума за нещо, което гоня в момента из тубата - Мост. 18+ и здрави нерви - има `автентични` сцени.
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  pnp5q написа Виж мнение
                  О, щом отиваме и на сериали вече, да кажа и аз добра дума за нещо, което гоня в момента из тубата - Мост. 18+ и здрави нерви - има `автентични` сцени.
                  Те последните няколко години сериалите от типа на Game Of Thrones, Terra Nova на Спилбърг, за ВСВ на Спилбърг и Том Ханкс като Band of Brothers и The Pacific сега този "Имало едно Време" достигнаха такова качество, че спокойно отнасят пълнометражните суперпродукции в много отношения. Все пак това са продукции с бюджет от порядъка на 60-100 милиона долара. Само пилотният епизод на Тера Нова има бюджет от 20 милиона.
                  Проблема е че вече достигат апогеят си, заради невъзможност да се намери адекватен модел за финансиране. Изключая сериалите на платени телевизии като HBO, или гигант като ABC.
                  Хубавото е че наскоро и Netflix навлязоха в бранша а те могат да си позволят да направят мини-сериал с бюджет колкото на "Аватар" или Властелина.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Не знам какъв е бюджета на Terra nova (Outcast попада в същата категория), но след Battlestar Galactica ми се стори много постно и за себе си знам, че и да има втори сезон няма да го гледам. И докато сме на фантастична тема Teken (минисериал продуциран от Спилбърг) навремето ми направи добро впечатление. Сещам се и за Heroes, а X files си е култов.
                    Liberte, egalite, fraternite
                    Viva la revolution
                    Zalmoxis написа
                    Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                    http://hristoen4ev.blogspot.com/
                    dibo написа
                    Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                    - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                    Comment


                      All the President's Men Във филма става въпрос за аферата "Уотъргейт" и разследването на двамата репортери от в. "Уошингтън пост" които спомагат случаят да бъде разплетен.
                      The Lives Of OthersЕдин от най-добрите немски филми през последните години.
                      Swimming with Sharks Една от най-добрите роли на Кевин Спейси
                      Mr. Smith Goes to Washington Класика на Капра с участието на Джеймс Стюарт
                      Burn After ReadingМного забавен филм, нямах никакви очаквания за него при което останах приятно изненадан, братята Коен не ме разочаравоха.
                      Cool Hand Luke Класика с Пол Нюман, разказваща за непокорния Люк и непрестанна та борба на човека със системата - битка която малко хора успяват да спечеят.
                      There Will Be BloodТук Даниел Дей Люис прави много силна роля която напълно заслужено му спечели и Оскар. Филма е правен по книгата на Ъптън Синклер - Петрол
                      GattacaНаучно-фантастичен филм в който "проектираните хора" (заченати в епруветки) управляват обществото, а генетиката определя бъдещето на всеки индивид
                      Kiss Kiss Bang BangЗа любителите на екшън комедии препоръчвам този филм, не е за изпускане.

                      Comment


                        Тоя първия филм съм го гледал. Дъстин Хофман нема лабаво и като се замисля не се сещам за филм с него, който съм гледал, да не е на някакво прилично ниво. А Робърт Редфорт прави силна роля и в "Последният замък" (филм, който е сред фаворитите ми). "Гатака" също ми харесва много, а и стойностните фантастики са рядкост (по собствените ми субективни критерии, де).
                        Liberte, egalite, fraternite
                        Viva la revolution
                        Zalmoxis написа
                        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                        http://hristoen4ev.blogspot.com/
                        dibo написа
                        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                        Comment


                          От изброените не съм гледал третия, четвъртия и седмия. Останалите са добри - съгласен съм - всеки в своята категория. Макар че от "Гатака" очаквах доста повече, да си призная (някои от актьорите също ме поразочароваха). "Животът на другите" е интересен, но не бих го окачествил чак толкова високо. Да речем, "Унтерганг" или "Баадер Майнхоф комплекс" ми харесаха повече. А нямам кой знае какъв поглед над новото немско кино, та сигурно съм пропуснал много интересни филми.

                          Comment


                            gollum написа Виж мнение
                            Да речем, "Унтерганг" или "Баадер Майнхоф комплекс" ми харесаха повече.
                            За тия съм "за" и с двете ръце, особено първия.
                            Liberte, egalite, fraternite
                            Viva la revolution
                            Zalmoxis написа
                            Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                            http://hristoen4ev.blogspot.com/
                            dibo написа
                            Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                            - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Макар че от "Гатака" очаквах доста повече, да си призная (някои от актьорите също ме поразочароваха). "Животът на другите" е интересен, но не бих го окачествил чак толкова високо. Да речем, "Унтерганг" или "Баадер Майнхоф комплекс" ми харесаха повече. А нямам кой знае какъв поглед над новото немско кино, та сигурно съм пропуснал много интересни филми.
                              И аз като теб очаквах доста повече от него, може би това се дължи на прекалено добрите му отзиви, посредтвом това и нагласата която си изградих, може би така се е случило и при теб. Но все пак филма е добро попадение и си заслужава да бъде видян. От двата немски филма които си споменал не съм гледал Баадер, сега погледнах дали го има в замунда но не го открих няма, ти от къде си го теглил? Крахът е също много добър филм няма спор, вече кой е по-добрия от двата трудно може да се каже, според мен е чисто субективна преценка.

                              Comment


                                Е, преценката винаги е субективна, моята период е ВСВ, така че "Унтерганг" еднозначно спечели одобрението ми. Обаче това е въпрос на вкус изцяло. Идеята на темата е да споделяме кой какво харесва и евентуално - защо (така помагаме на другите да преценят дали филма е за тях, ако не са го гледали). Място за спор няма - само за разговор.

                                "Баадер Майнхоф" ако правилно си спомням го изтеглих или от "Замунда". потърси го с оригиналното му заглавие "Der Baader Meinhof Komplex", има го. Обаче това еднозначно си е исторически филм, както и "Унтерганг". Докато за тази тема е един друг немски филм - много го харесвам, мече си е старичък - "Бягай, Лола". Сигурно си го гледал.

                                За научната фантастика - аз навремето бях голям привърженик, все още понякога чета Лем, да речем. Съответно, имам големи изисквания и много малко НФ филми наистина са ми харесали. Има множество, които "стават" - "Гатака" за мен е в тази категория.

                                Comment

                                Working...
                                X