Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    едно е абстрахиране от реализма, друго е откровените глупости.
    А китайсктие филми са си антигравитационни и си се знае че са такива...това е жанра. докато тия са се опитвали екшън да правят...
    Ето аз не дребнея че като си се кечиха в пустиня в началот на филма...и изведнъж почнаха да се спускат по някакви жици в жубава гора...че после и пълноводна река се появи и всякакви други екстри неподхождащи на началните сцени по никакъв начин

    Comment


      Кухулин, не ме разбирай погрешно - въобще не мисля, че тези филми са "добри": напротив, те са си боклук. Но аз понякога си отделям време и за такива неща - ако успея да им се изкефя както навремето, де. Ясно е, че нищо в тях не е добро - онези навремето също не бяха добри.

      Именно, Гоги, това в китайските (корейски, японски (някои) и какви ли не други) си е част от "картината на света" и точно по този начин го приемам и съвсем не ми пречи - както магията в някоя приказка .
      Съгласен съм, че в екшъните би трябвало да е различно, но аз просто ги разделям на два различни типа, на които се кефя по различни причини (като съм забелязал, че "кефенето" е именно според това доколко добре се придържат към канона на съответния клон на жанра). Единият тип са "реалистични" военни филми, т.е. към тях аз подхождам със съответните очаквания и когато те не са посрещнати това ме дразни. При тях "летвата" е много по-високо. Докато вторият тип (тези): в тях никога не е имало реализъм от каквато и да е проба - те са като комиксите със супер-герои или саягите за 007: нереалистични приказки. "Летвата" е много ниско - не очаквам актьорска игра (е, приятно съм изненадан ако я има) или дори двуизмерни образи (развитие на героите пък - съвсем). Важно е да има много обратни, гърмежи и димове, пуцане и всички клишета. Т.е. това си е преживяване на ниво прогимназия. Не едобро кино пи никакъв стандарт, но все пак в рамките на самия жанр има "добри" филми (добре направени) и средни или пък откровено слаби. Въпросъният филм (първата част, де) си е общо взето по този канон и е сравнително добре направен, извика у мен съответните носталгични нотки. Но въобще не бих го наредил до повечето от филмите, зда които пиша (или чета) в тази тема (т.е. реално добро кино).

      Comment


        Всички тия актьори, като Сталоун, Шварценегер и т.н. са си все пак актьори, които са израснали през 80те. И зрителската аудитория, която навремето е харесвала техните филми, все още си я има. Така че - защо да не направят нещо такова зрелищно, като реквием един вид Аз поне така го възприемам. А че ще има героизъм и нереалистични сцени ... ами нормално, такъв си е жанрът все пак. Ако се върнем към един от класическите филми от онова време - "Commando", с Шварценегер - поне първата част на "Expendables" е точно в този стил, но е по-добро скорена, като за екшън. И ако човек не търси нещо друго, а е харесвал ония филми тогава - сигурно ще му хареса и този.
        Сталоун е на 66, Шварценегер - на 65. Тоест, този екшън може и да им е последен
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          messire Woland написа Виж мнение
          Сталоун е на 66, Шварценегер - на 65. Тоест, този екшън може и да им е последен
          Аха, и това което Арни прави в Командо и нормално за неговата възраст и форма, изглежда смешно сега за човек на неговата възраст и форма.
          Брус Уйлис би могъл да опраив филма...ако последният не беше творение на Сталоун който естестиси иска да се покаже ч еоще може...впрочем за фторият с аму опраивли лицето и не стои на такив агнусни буци...чак странно.
          Иначе за 80-те, да бяха направили нещо като Умирай Трудно, и ексщъм, и игра, и хумор, и дори сценарий, всичко си има, 'ма не...как да е първото беше боза на границат ана поносимото, второто е далеч отвъд тази граница...и малкото смисъл дето го имаше в първото е заминала....RED също се въртеше около актьор в тази възрастова група, но по някаква случайност е доста читав филм....

          Comment


            messire Woland написа Виж мнение
            Шварценегер - на 65. Тоест, този екшън може и да им е последен
            пропуснах да вмета- няма да е последен, Шварценегер има още един, вчера му гледъх трейлъра....някакъв шерифски.

            Comment


              Ама колко виртуално време му отделихме на тозифилм, а? Не мисля че си заслужава, особено в тази тема.
              Аз последните няколко дни гледах няколко различни филма (май почти всичките - стари), които мисля че попадат в темата:

              два на Уес Андерсън (почнал съм му нещо като мини-кинопанорама):
              "The Life Aquatic with Steve Zissou" (много ми хареса)
              и "The Darjeeling Limited" (по своему също добър филм)
              сега май последния му филм чака ред за гледане - "Moonrise kingdom", изглежда доста обещаващ.

              Сега гледах и един филм, който ми допадна (малко по в линията на приключенско-приказните от "старата школа"), пропуснал съм го навремето - "High road to china".

              ПП В събота пък снещо бях в насторение за Годар и изгледах цели три негови филма, котио съм гледал и преди, де: "Без дъх", "Лудия Пиеро" и "Le petit soldat".
              RED също се въртеше около актьор в тази възрастова група, но по някаква случайност е доста читав филм....
              Да, този беше направен с повече хумор, някак по а ла "пенсионирани варваски герои" (в стила на Пратчет).

              Comment


                А относно приликите с книгата "Кучетата на войната", или по-точно - с реда на събитията там (който иска да сравнява):
                - в книгата неизвестен тип намери и плати на шеф на група наемници да очистят шеф на тираничен режим;
                - въпросният наемник отива до съответната държава със самолет, има си известния ядове на митницата;
                - намира си местен помагач;
                - има сблъсък с някакъв местен войник и го убива (във филма - естествено - с камион войници, че как инак);
                - има щурм с избиване на по-голямата част от местната армия;
                - и накрая - смяна на властта.
                А, щях да забравя - имат си сблъсък с други наемници, които също се опитват да взимат контракти за такива действия, в които също ако не греша загиваше тоя-оня.
                С тая разбира се особеност, че всичко в книгата, при преминаването му във филма, е било умножено поне по 10
                Тоест, прилики има, но вероятно все пак те са случайни, съвпадения, които се случват главно заради самия жанр и изискваната от него простота на замисъла и изпълнението.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Може да сме чели различни книги, но в моята нещата са доста по-различни

                  Comment


                    Хора, това с наемниците и свалянето на някой мини-диктатор е сюжет на не един филм, книга или компютърна игра, сигурен съм че сте го забелязали. А, Гога, да се гледа възрастта на актьорите е меко казано абсурдно - сещам се за Чарлс Бронсън и поредицата му Death Wish, дето в последния филм беше към 75 и пак пребиваше лошите, дето са 3 пъти по-млади - обаче се вземаше на сериозно, за разлика от пародията, която се обсъжда тук.
                    Наум идват безброй "нереалистични" моменти -примерно и в двата филма Сталоун е решил, че ще е яко да стреля с пистолета си, запъвайки ударника с длан след всеки изтрел, все едно е каубой в 19-и век - но това няма значение, целта на киното не е да бъде "реалистично", а да забавлява.
                    Мисля, че Копърфилд беше казал "Хората искат да бъдат лъгани, но да бъдат лъгани красиво!".
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      но да бъдат лъгани красиво!".
                      Aчик де, красиво, а това е гротеско...иначе момента със сингъл екшън пистолета го бях забравил.
                      Ето и китайските антигравитационни филми са "лъжи" ама красиви....колкото до възраста, Чък Норис май е най-дърт от тях, но изглеждаше прилично....
                      колкото до забавата- какво да забавлява във филм който няма фабува и се състои само в стрелба при това лошите май никогане оцелват?
                      Как да е, аз чакам да излезне хензъл И гретел

                      Comment


                        Как да е, аз чакам да излезне хензъл И гретел
                        Което е същата работа, но се надяваме на още повече пуцане, кълцане и спец-ефекти . едва ли ще има актьорска игра, сюжет или въобще нещо друго. Обаче аз също ще го гледам най-вероятно точно заради тези неща- дъвка за окото, нищо повече.

                        Comment


                          The Village (2004)




                          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.



                          Голяма работа е тоя Шаямалан, нищо че снима и емблематични бози. Тук не е спестил талант. Резултата е впечатляващ.

                          Comment


                            gollum написа Виж мнение
                            сега май последния му филм чака ред за гледане - "Moonrise kingdom", изглежда доста обещаващ.
                            Страхотен филм, няма слабо място.

                            Comment


                              The Cabin in the Woods (2011)




                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.



                              Забавен филм Полу-ужас, полу-комедия, но в крайна сметка работи много добре.

                              Comment


                                Carne Tremula, La mala educacion, Hable con ella - любими от Алмодовар

                                Comment

                                Working...
                                X