Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Днес попаднах на това филмче: The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain, което май съм гледал някога отдавна. От 1995та година е, уелсците са готини. Комедия, по-скоро някак в духа на 80те. И макар действието да се развива по време на ПСВ и да става дума за Ffynnon Garw, си заслужава гледането.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Последно

      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        falcon_bg написа Виж мнение
        Това е доста добро решение за проблема с меча,дори не изисква дръжката да е направена от специален материал,намалява рискът от порязване а в същото време не намалява съществено бойната ефективност на страничните протектори.
        Те така била работата:



        Или без горните предпазители:



        Измислиха го

        Comment


          Колбер е доста цветист, както обикновено

          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Във всеки случай е ясно, че този кадър с меча предизвика огромна дискусия. Целият маркетингов отдел 100% е награден с едноседмична почивка на Хаваите.

            Comment


              Героя така и ще си умре - друг меч ще се плъзне и ще отреже единия от страничните протектори. В следващия епизод ще има отмъщение срещу майстора на меча.

              Comment


                А в следващата трилогия на Люк внук му ще се върне във времето на предната Империя да организира разработката на Гугъл-галакто-транслейт за C3PO и без да иска, ще разкрие този футуристичен дизайн пред пра-пра-дядото на майстора на меча.
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Защо фантастиката обърна гръб на бъдещето

                  „Как така ще има чернокожи щурмоваци? Какви са тези кръстати светлинни мечове? Откъде накъде новите комплекти с фигурки-играчки на героите от „Междузвездни войни" се различават леко от досегашните? Настояваме за отговори по най-бързия начин!"...

                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Какво правят "Star Wars" и "научна фантастика" в едно и също изречение...
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Predestination (по разказ на Хайнлайн) - хареса ми, но имайте предвид, че е 99% диалог и едва 1% някакъв екшън. Любопитно хрумване за единствените способни да щъкат из времето - и доста шантаво. Финала бил точно по разказа, но така, както са представили историята, идва малко не-разтърсващ. Все пак радващ е факта, че Итън Хоук все така не играе къде да е.
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        pnp5q написа Виж мнение
                        Predestination (по разказ на Хайнлайн) - хареса ми, но имайте предвид, че е 99% диалог и едва 1% някакъв екшън. Любопитно хрумване за единствените способни да щъкат из времето - и доста шантаво. Финала бил точно по разказа, но така, както са представили историята, идва малко не-разтърсващ. Все пак радващ е факта, че Итън Хоук все така не играе къде да е.
                        Готино е филмчето, представям си как би го написал Хайнлайн, макар че не съм чел разказа. Само не чатнах палежа как се получи...
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Гледай Цветът на магията (2008) -Част 1, видео качено от , във Videoclip.bg - видео споделяне за всички българи!

                          Цветът на магията (2008) - част 1. Да
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Един добър исторически минисериал - http://www.imdb.com/title/tt2189461/?ref_=nv_sr_1 Марко Поло. Историческа достоверност не много висока, поне от това, което си спомням от "Милионът" , която съм чел много отдавна. Компенсира с добри актьори( особено този, който играе Кубилай кан) и висок бюджет за костюми и декори.

                            Comment


                              И аз почнах да гледам Марко Поло и много ми харесва. Колкото до историческото, доколкото знам няма достоверна информация какво точно е правил 24 години в Китай. Много версии, митове и легенди.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                И аз почнах да гледам Марко Поло и много ми харесва. Колкото до историческото, доколкото знам няма достоверна информация какво точно е правил 24 години в Китай. Много версии, митове и легенди.
                                На същото мнение, по-горе не можах да се изразя добре, че идея си нямам колко е историчен...

                                Някъде мернах, че имат планове за втори сезон, някой ако има информация да сподели?

                                Comment

                                Working...
                                X