Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Но няма ли да ти е скучно, ако всички герои са такива В първите сериите от 4 до 6 имахме поне двама такива - Дарт Вейдър и Таркин. Е, Императорът също. Тук имаме онзи генерал и вероятно новият кандидат-император. От някакви тийнейджъри би било трудно да очакваш душевна твърдост, пък били тези тийнейджъри и посветени в силата. От примера на Люк в първите серии се виждаше, че и той беше такъв един нестабилен и слаб, нищо, че беше джедай.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      ValBo написа Виж мнение
      В трета серия ми откраднаха Дарт Вейдър и го замениха с някакъв пикльо
      Сега бяха сложили някакъв злодей... Свършиха ли мъжете в Холивуд?
      Вярно, че остарях и вече не кълва толкова на дребни залъгалки, но стария Дарт Вейдър си беше пич, нищо че беше лош.
      Сега някакво емо...
      +1
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Всъщност какъв беше Вейдър там? Зъл и себичен, действащ като заплаха за подчинените си, но пълен провал като ръководител. Грешките от отпускането му към тъмната страна, ненужните екзекуции на командващи офицери със сигурност до нищо добро не водят, във филма също го бяха направили така. Така че - да, беше пич всъщност, но не и подходящ за ролята на командващ. Ставаше за съветски политически офицер, перфектно
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Егати и обсъждането на детски филм!


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            Може да е клише, но очаквам силен лош герой, срещу който по-слабите добри герои се мъчат със всички усилия да се справят.
            И ти участваш емоционално в тази борба. Стандартен екшън
            Сега (ще помоля да ме извините за спойлера) момата го наби още в началото.
            А има толкова възможности за избягване от старият сценарий (защото този епизод ми прилича на римейк на 4-та серия). За 20 години могат да се сменят кораби, униформи, технологии, а то пак същото. Щурмоваците в глупавите пастмаси.
            Поне в първите три се опитаха да вкарат малко по-модерни неща.
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Thorn написа Виж мнение
              Егати и обсъждането на детски филм!
              Аз още си спомням как се редих за билети за първият филм 82 година.
              И как чакахме 3-тата серия, защото я забавиха по-политически причини.
              Та израсъл съм с този филм. Тъкмо като за мен беше тогава.
              Вероятно в момента изобщо не съм в таргета ;-)
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                Thorn написа Виж мнение
                Егати и обсъждането на детски филм!
                Не ги разбираш тия работи.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Thorn написа Виж мнение
                  Егати и обсъждането на детски филм!
                  Тотално, разбира се. Някои още не сме излезли от тази възраст, разбира се

                  Сега, за мен също беше магия, излизането на първата серия, гледах я с приятели ... и си е останала като нещо специално. Сега за новите три - според мен с първата от новата трилогия просто не са искали да рискуват. Кой знае какво ще е в следващите.

                  Интересното е обаче, че междувременно израсна ново поколение и фенската маса се раздели на две (поне) - тези, които сме израснали с първите излезли серии (4-6) и новите, които са пораснали с новите серии (1-3). Тази VII серия е по-скоро по-близо до първите излезли серии, което за мен е стъпка в правилната посока. А можеше и да е много по-зле, да видим повторение на слабо направените истории, като тези от войните на клонираните. Интересното е, че самите истории, като фактология, са добре замислени, но - лошо осъществени.
                  Да видим какво ще стане и как и накъде ще се развият останалите нови серии.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Аз също бях дете и за мен първата серия беше нещо велико. "Империята" разбира се беше още по-добра. "Джедаите" не достигаха нивото ѝ.

                    После дойдоха новите серии. От първата бях толкова разочарован - слабо детско сценарийче и Джар Джар, че въобще се отказах да гледам клонингите. Някак си имах надежда че ще вкарат повече драматизъм в третата серия, дето Анакин щеше да изпитва душевни терзания преминавайки от другата страна, пък той си мина леко и безпроблемно. Тогава се отказах въобще да гледам повече, да се интересувам и хич не съжалявам. Да са му хаир на Лукас паритe и на Дисни новата дойна крава. Нека и нова анимационна принцеса да си направят!
                    Last edited by Thorn; 27-12-2015, 10:20.


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Thorn написа Виж мнение
                      Аз също бях дете и за мен първата серия беше нещо велико. "Империята" разбира се беше още по-добра. "Джедаите" не достигаха нивото ѝ.
                      Хех и мойта преценка беше същата навремето
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        И аз го гледах вчера, гати бозата, това го оценявам за 4 макс 6 годишни.Ненадмината боза пълна с безумия.Явно много са го врънкали ХФ да зиграе ХС з апоследен (и гантирано последен път) че да пръвлекат публика. Тотално безумие. Водих един приятел с децата му да ги черпя ча коментирахме с него:
                        - каква беше тая идиотка дето носеше очила и макс ВЪТРЕ в кораба, и ги свали вънка на слънцето???Айде мързяло ги е да и моделират лицето за 3Д-то, ами да я бях дали в гръб.
                        - мааааалко да я бяха боядисали, на това слънце полугола и таква беличка и наточена.
                        - баси злодея-пикльо , неуравновесено лайнарче дето дори нкой от екипажа не може да колне за успокоение, отделно никаквкъв респект дори от клонирани псевдохора, той им вика "ела" онова бяга в обратна посока.
                        - да бяха намерили някой малко по-отгледан актьор, тоя е толкова мършав че като сложи и шлема (ня няколко места лъскавото се беше отлепило) и изглежда гротеско, мършолет.
                        - генерала "искам да съм Хитлер", клоунада, пък и какво им говори на клонираните, те се програмират, освен ако просто не му е кеф да се изживява като Фюрер.
                        - гато смешната защита на чудо-юдото, нищо на орбита, нищо на повърхноста.
                        - най-смешният момент- със светлинна скорост ще се хакнем в планетата или пък "ще излетим дирекно на сметлинна скоротс. Е точно за това е за лапета в предучилищна. Тия изобщо имат ли консултанти или поне авторите на това да са поне с основно образование?
                        Странни неща как имперският разрушител е стигнал почти цял до повърхноста дори няма смисъл да се коментират.

                        На фона на всичко това факта че правят римейк на 4-та част дори минава за плюс

                        Comment


                          И на мен не ми хареса. Бяхме се нагласили на прожекцията от 0.00 часа. Очаквах повече. Един мой приятел се изнерви от коментарите ми и каза, че съм изгубил "детското" в себе си. Това са все пак "Междузвезни войни"!! Явно в Холивуд страдат от липса на добри продуценти, режисьори и сценаристи. Можеха да направят велико продължение.. но навярно разочароваха мнозина фенове!
                          ..И кажи ми ти страннико,
                          чувал ли си звук,
                          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                          Comment


                            Можеха ама е къде по-лесно да легнат на стара слава и да гушнат милиарда без да се напъват.
                            Сетих се още няколко дебилизма:
                            - стормтъпунгерите се спискаха от орбита ПРАВИ
                            - по време на битката изненадаващо откриха хвърколета на "бъдещата голяма звезда/главен герой" който беше на има няма 20 метра от селото.
                            Иначе мислейки си как гъцнаха ХС - от оригиналният филм остана само актьори исвесни само с участието си в СВ, което ги прави не чак токова скъпи за наемане в сравнение с ХФ.
                            Иначе това "Дядо покажи ми пак тъмната тсрана" беше върха, май на Хамлет трябва да го докарва.

                            Comment


                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                aiwara написа Виж мнение
                                А... Мега тъпо беше и как някакъв санитар победи лошия в двубоя с мечове като хвана меч за пръв път...
                                Google's service, offered free of charge, instantly translates words, phrases, and web pages between English and over 100 other languages.


                                Не санитар, а чистач, специалист по канализацията!

                                messire Woland написа Виж мнение
                                На мен ми хареса новата серия. Приказка е в крайна сметка, нали?
                                Малко спойлери.
                                Колкото до Хан Соло - Харисън Форд е искал край за героя си още в част 5. Тук просто го направи както иска. А новите зли герои, очевидно имаме компютърно синтезиран (или извънредно силно гримиран) кандидат за нов император, но затова пък генералът беше изключително добре изигран. Бяха се опитали в краткото време да изградят някакъв конфликт между него и Рен, новият кандидат за ролята на Дарт Вейдър.
                                Серията като цяло е изградена по-скоро по модела на първите с някакви заемки от Тимъти Зан, или поне така ми изглежда на мен, заложили са на наситена със събития атмосфера.
                                Относно Фин и забележката за санитаря - ами очевидно не е санитар, но не е и джедай. В оправдания на онази сцена може да се каже, че Рен беше вече ранен и вероятно - под силно емоционално напрежение, т.е. не на себе си. Ако гледаме от нормална, човешка гледна точка, някой, минал през това, че и ранен, надали ще се бие особено добре.
                                И накрая - със сигурност ще искат да приключат със старите герои, използвайки всичко от досегашните серии, което може да им влезе в работа. Харисън Форд искаше да излезе от филма и го направи, както е искал. Вероятно в следващата серия останалите от предишните герои ще имат някакви, вече вероятно второстепенни роли.

                                Край на спойлерите.

                                Относно предишните серии - героят на Анакин, изигран от онзи швед, мисля че нарочно беше такъв дразнещ тийнейджър, за да се видят конфликтите му. Няма всички да са сурови руски мужици я . Всъщност интересното за мен е, че от една страна има критика за черно-бялото разделение добри/лоши, а от друга страна, когато се появи някой герой, дето не е ясно какъв е и е неориентиран и излизащ от черно-бялата схема, веднага почват мрънкания, че "не бил истински" и т.н.
                                Ако погледнем отстрани трилогията от серии 1-3 (новите), то там имаме куп герои и събития, които са или лошо продуцирани, или поне частично премислени. Джедаите, като започнем от Йода, имаха почти само погрешни решения (особено Йода), героят на Анакин беше слаб и объркан (но какъв и друг да бъде, с това минало и точно в тази възраст?). И т.н.
                                Може да се каже че само архизлодеят и бъдещ император вървеше право напред.


                                За мен именно еволюцията на Анакин от свръхамбициозен лекомислен, влюбчив тинейджър, в сериен убиец, посредством умело манипулиране на собствените му страхове, от един опитен политик-манипулатор, е най-доброто постижение на поредицата до момента.

                                Comment

                                Working...
                                X