Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    Работата е там, че колкото и да пишем срещу новите серии, предполагам, че всички сме ги гледали на кино. А подозирам, че същото ще направим и с новата. Носталгия, какво да се прави.
    Аз харесвам новите серии. Мисля, че се е загубила атмосферата на оригиналната поредица, но не и че са лоши. Мисля че не съм единственият фен на това мнение.
    Докато в случая с Дисни, ако се изпълнят най-мрачните ми пречуствия и получим Снежната Кралица пилотираща Хилядолетният Сокол, ще е абсолютно негледаема простотия.
    А вече има заявки за такова развитие. Политкоректната откриваща сцена с черният в униформа на имперски щурмовак X-Wing и TIE Fighters мотащи се из пустинята вместо в космоса. Някакво роботче тип WALL-E
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Аз имам чувството, че филма ще е приличен, макар и съвсем различен от предните епизоди. Негъра честно казано ме кефи

      Иначе, The Rover не е лош.



      Робърт Патинсън играе много добре, за Гай Пиърс да не говорим.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Някакво роботче тип WALL-E

        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Аз ги гледах (новите, които реално вече са "стари" или поне на път да се превърнат в такива) на кино, значи съм намерил причини да го сторя (вярно, тогава по-често ходех на кино, във всеки случай, в сравнение със сега (1-2 пъти годишно)). Но бяха общо взето слабовати, поне на фона на старите. Дали е само носталгия, не знам, но мисля че не, поне не само. Както и да е, тези нови не вярвам да са по-зле. Със сигурност ще са различни.
          От друга страна, оригиналната трилогия - особено първата й част (която може би си е най-силната), - си беше достатъчно типична космическа приказка. Така че би следвало да се очаква "Дисни" да се справят, все пак, това е тяхна специализация. Но - да видим.

          Негъра честно казано ме кефи
          При мен имаше някакъв незабавен комичен ефект. Вярно, при тях едва ли, това е нещо сецифично - поне в детството ми на stormtrooper-ите им казвахме "бели войници". При мен ефектът беше на незабавно "ха, белият войник е черен". И, не знам защо се сетих за "Догма" (там, историята с тринадесетия апостол).
          Както и да е, лазерен меч оформен като европейски дълъг меч е някак за предпочитане пред лазерна сабя с две остриета, така че тук поне получават една точка пред предишната трилогия . Космически изтребители шматкащи се през пустинята, увлечени в престрелка също не е лошо.

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Колкото до този лазерен "кросгард" (така мисля, че се казва?), изглежда много вероятно с него сам да се порежеш/изгориш.
            Не само това ами и е съвсем непрактичен,че дори и вреден с тези издадени краища,опонентът може просто да плъзне меча си по основното острие и да среже издаденият край на страничното,като по този начин ще засегне и главното острие и ще унищожи целият меч.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Аз харесвам новите серии. Мисля, че се е загубила атмосферата на оригиналната поредица, но не и че са лоши. Мисля че не съм единственият фен на това мнение.
              Докато в случая с Дисни, ако се изпълнят най-мрачните ми пречуствия и получим Снежната Кралица пилотираща Хилядолетният Сокол, ще е абсолютно негледаема простотия.
              А вече има заявки за такова развитие. Политкоректната откриваща сцена с черният в униформа на имперски щурмовак X-Wing и TIE Fighters мотащи се из пустинята вместо в космоса. Някакво роботче тип WALL-E

              X-wings май над вода се носят, все пак

              Comment


                falcon_bg написа Виж мнение
                Не само това ами и е съвсем непрактичен,че дори и вреден с тези издадени краища,опонентът може просто да плъзне меча си по основното острие и да среже издаденият край на страничното,като по този начин ще засегне и главното острие и ще унищожи целият меч.


                ммм, ако си луд, колкото мен, и си прочел около 40-тината романа-продължения, то мечът може да е от кортозий http://starwars.wikia.com/wiki/Cortosis

                ПП - плюс няколкостотин комикса... мда.

                Comment


                  Естествено, ако си екзалтиран фен и аргументът ти е "няма да се порежеш, защото ще внимаваш да не се порежеш".
                  Функциите на "кросгарда" са очевидни - да защитава ръката, държаща меча - и сигурно има причина за 1000 години на никой да не му е хрумнало (поне на мен не е известно) да ги оформи като остриета, за да служат И за нападение. Даже обратното - често са заоблени или с топки накрая; предполагам перспективата да паднеш и да се нанижеш на дръжката на собствения си меч не е била приятна . Но за кино е cool (понеже точно това са вижда на трейлъра - това не само защитава ръката, ами и са две допълнителни остриета).

                  Тук въпросът е развит в детайли. Накратко - ако трябва да се следва някаква логика и ситът иска да защити ръката си, най-рационално би било просто да си добави към меча "кросгард" от материал, устойчив на лазерни остриета, като дори съществувал такъв материал във Вселената на "Междузвездни войни" (посочен е). Но така няма да свети и да изглежда толкова cool.

                  ПП Чак после видях и поста на falcon_bg, а гледам и Кало е писал междувременно. Явно казусът с лазерния кросгард е hot topic.
                  Last edited by Dinain; 01-12-2014, 23:46.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    При мен имаше някакъв незабавен комичен ефект.
                    Комичният ефект е налице, защото Империята си е яко расистка; което бтв ме води на мисълта, че този е "наш", дегизиран като щурмовак, а не "черен щурмовак".

                    Прочее актьорът, който играе Джанго Фет, е маор и си е по-тъмен, съответно и клонираните определено не са бели, което прави нещата съвсем объркани но пък по времето на еп 7 не би трябвало да са останали никакви клонирани (освен в незнам си коя никому неизвестна фен книга )
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      кало написа Виж мнение
                      ммм, ако си луд, колкото мен, и си прочел около 40-тината романа-продължения, то мечът може да е от кортозий http://starwars.wikia.com/wiki/Cortosis

                      ПП - плюс няколкостотин комикса... мда.
                      Признавам, идея си нямах че има и комикси по SW. А от продълженията и допълненията, романите на Тимоти Зан са ми най-симпатични.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        уф, цяла вселена има пред теб Но, с епизод 7 нещата се променят коренно.

                        Comment


                          Естествено, ако си екзалтиран фен и аргументът ти е "няма да се порежеш, защото ще внимаваш да не се порежеш".
                          Човекът е екзалтиран фен без съмнение, но в случая е специалист баш по средновековни мечове и използването им (треньор по HEMA), т.е. в случая ще да е прав за кръстовидния предпазител и опасността да се "нараниш" с него (аз следя канала му, защото има доста интересни филмчета баш за историческо средновековно (и не само) "хладно" оръжие, а напоследък и за защитно облекло, та може да се научи доста). Между другото, предпазителите на много мечове се ползват и като оръжие (и затова са "лазерни" краищата на предпазителя), а сред тях се срещат и такива с остри краища (а "топките" са по-скоро рядкост). Разбира се, проблемът е, че не целия предпазител в случая е "лазерен" и ако се приеме, че "остриетата" на светлинните мечове се държат подобно на металните, то при плъзване на едното по другото ще се стигне до неприятна ситуация. Разбира се, ако продължим в същия дух, можем да предположим, че тези "остриета" имат съвсем различно поведение и "триене" (податки за това могат да се намерят поне във филмите) и почти нямат способност да се плъзгат едно по друго при контакт. Може и като кало да предположим, че основата на предпазителя е направена от кортозий. Макар че тогава следва да се чудим защо целия предпазител не е направен от него - при качествата му би било разумно.
                          От друга страна, авторът на видеото е прав, че досега светлинните мечове в SW бяха твърде неразвити като концепция - без каквато и да е защита за ръката - а последната е съществена и поне в нашата реалност се развива достатъчно бързо, достигайки доста голямо развитие, особено с отпадането на бронирането на дланта и ръката. Вярно, причината е, че в основата на "ранните" светлинни мечове лежат японските мечове (така както са представени "самурайските" във филми на Куросова), ама няма лошо сега да наклонят нещата към европейската традиция .
                          Тук въпросът е развит в детайли. Накратко - ако трябва да се следва някаква логика и ситът иска да защити ръката си, най-рационално би било просто да си добави към меча "кросгард" от материал, устойчив на лазерни остриета, като дори съществувал такъв материал във Вселената на "Междузвездни войни" (посочен е). Но така няма да свети и да изглежда толкова cool.
                          Или дори да използва някаква форма на силово поле, за което също има информация, че е устойчиво на "острие" на светлинен меч. И ще получи дори още по-добра защита за ръката си. Но така е по-готино, това е ясно и това е основната причина, в това няма съмнение. Но поне този подход е по-добър от меча с две "остриета" от първата серия, т.е. поне е по-смислен (щото онова беше пълна идиотщина, с която вярно само можеш да се срежеш).

                          Както и да е, целият спор е смешен, разбира се, защото е ясно, че не практическите съображения водят дизайнерите на подобни предмети за филми (между другото, авторът на това видео си има цяла поредица, в която обсъжда "историчността" на различни продукции и най-вече на боевете в тях). Всеки спор по такива детайли неизбежно е смешен и говори само за нивото на интерес и очакване, според мен.

                          Империал написа
                          Прочее актьорът, който играе Джанго Фет, е маор и си е по-тъмен, съответно и клонираните определено не са бели, което прави нещата съвсем объркани но пък по времето на еп 7 не би трябвало да са останали никакви клонирани (освен в незнам си коя никому неизвестна фен книга )
                          Прав си, но от полинезиец до негър има известна разлика . Иначе единствените негри, които поне във филмите са се мяркали досега са общо взето противници на империята, така че е логично, да е "дегизиран" . Но пък и на английски алюзията с "белите войници" би трябвало да се губи, защото нали им казват щурмоваци - това с "бели войници" май си е само на български и то едно време.

                          Но аз така или иначе нито съм чел продължения, нито нещо друго, т.е. крайна незапознат съм с целия този свят извън филмите. Така че нямам идея какво се предполага да бъде към времената на епизод V²². Освен че поне според нещата към края на епизод V² май не следва да са останали кажи-речи никакви джедаи.
                          Last edited by gollum; 02-12-2014, 10:56.

                          Comment


                            Click image for larger version

Name:	aQpmG6d_460s.jpg
Views:	1
Size:	63.1 КБ
ID:	546872

                            Това е доста добро решение за проблема с меча,дори не изисква дръжката да е направена от специален материал,намалява рискът от порязване а в същото време не намалява съществено бойната ефективност на страничните протектори.

                            Comment


                              Съгласен съм, а и дори е доста близо до някои исторически екземпляри дълги мечове от европейското средновековие. Но какво да правим, като дизайнерите за филма са избрали друго - вероятно по-визуално впечатляващо решение (ако приемем, че въобще ги е вълнувала практическата реалистичност в случая, нещо, най-малкото съмнително). Обаче с този "кортозий" - като се замисли човек, би било доста практично предпазителя да е направен от него, а и да има второ - по-късо острие или малък щит от този материал. Още повече, щом има качеството да "угася" временно вражеския меч.

                              ПП А като се замислиш, особен риск (поне допълнителен) така или иначе няма - не повече или по-малко, отколкото от основното "острие". А то само по себе си е много рисковано на фона на който и да е метален меч (главно защото няма острие като такова - всеостро е, така да се каже, т.е. няма каквато и да е безопасна страна, а като добавка е и всережещо).

                              Comment


                                В продълженията на Тимъти Зан се казва, че империята е расистка, но в смисъл - хора срещу останалите раси, без да се говори за цвят на кожата и т.н., който цвят вероятно няма чак такова значение, като има толкова разнообразни раси. Но и на мен ми се видя странен, но пък ... какво толкова, а колкото до останалото - с Голъм са ни доста сходни вижданията от едно време за филма.
                                Това, както беше отбелязано вече от няколко души в темата - е приказка. Даже и фантастика е малко трудно да го наречеш, тъй като филмите са доста произволни. Но пък не реализъм се търси в тях. Разбира се, на мен също ми харесват повече сериите от 4 до 6, но пък примерно сина ми харесва повече сериите от 1 до 3, но това може и да е ефект на възрастта, носталгията и спомените Разбира се, в серии 1-3 са се опитали да вплетат история, която ако беше реализирана правилно, би била даже доста интересно: ако се абстрахираме от реализацията й, която беше по-скоро наивна, а погледнем събитията и героите само като опис, може да прозвучи резонно и вероятно друг режисьор би могъл да направи такава базова история завладяваща. Обаче не съм сигурен, че такава е целта - по-скоро се търси масов вкус и зрелищност, без сложни истории, така че най-вероятно и следващите три серии ще следват този модел и ще са зрелищни, но с проста сюжетна линия.
                                Разбира се, каквото направят - направят, само се надявам да са по-близо до духа на филмчето за клонираните, отколкото до някои от другите моменти в сериите 1-3.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X