Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не е истина. Бях останал с впечатлението че Forest Whitaker се е възнесъл. Така де, отдавна не се е появявал. Даже скърбих малко. А човека си бил жив и здрав
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Да отчета кино-коледата.
      1. Хобитът 2 - доволна съм; добавките не ми се видяха много изкуствени, историята с низвергнатата билка май я имаше и във Властелина. Само много му личи, че е "междинна серия".
      2. 47 ronin - отлично! Благодаря на Глишев, че ни информира за стария японски филм - беше ми допълнително интересно как са трансформирали японските мотиви в "по-разбираеми за европеец". Мистиката не влияе фатално на основната история, по-скоро само добавя "познавателни" елементи. Това плюс някои обяснения от персонажите на моменти създава усещането за екранизация на "Japan for dummies" - но не е страшно, ИМХО. Като цяло - достойна работа.
      3. Тъ-дъм! Десерта.
      New World - внимание, силно не-семеен. Според коментаторите в IMDB (7.5) - "между Godfather и The Departed". Приятно гледане.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Out of the Furnace (2013)

        Зверска игра на целия каст. Много мазни типове. Уилям Дефо го няма на постера, но и той достави.
        Филмът въобще не ме изкефи, дори и с "извинителното" обяснение в описанието в маймунския тракер, че бил "поклон към филмите за отмъщение от 70-те (или там някъде)". Скучна работа...Е, разбира се, "зверска игра на целия каст", най-вече превъплъщението на Уди, който за пореден път доказва таланта си, но...в напълно (за мен) безсмислена и бездарна продукция. Може би за американците има някакво по-различно значение; казвам го, защото си личи стремежа образите да са символни (събирателни).

        Хубав филм...

        Happiness (1998): http://www.imdb.com/title/tt0147612/ Не знам какво е, дали "черна комедия" или сериозен филм, но е яко. Смях през сълзи до гълтане на езика, задавяне и колапс...

        The Ice Storm (1997) http://www.imdb.com/title/tt0119349/?ref_=fn_al_tt_1 "Адски" филм, "обичам Ню Джърси", както се казва, интересно защо точно там се пръкват такива шедьоври, това е просто най-доброто на американското кино, правено някога (вж. и горното). Животът на малко провинциално градче през 1973 г...не звучи интересно, нали? Кевин Клайн е жесток, а Сигърни Уийвър - убийствена! Май повече й отива да играе la femme fatalе, отколкото сержант Рипли. Както и да е, минали работи...за съжаление.
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
          Happiness (1998)
          Всичко с Philip Seymour Hoffman. Обожавам го.

          Comment


            Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
            напълно (за мен) безсмислена и бездарна продукция
            Бездарен е сценария. Продукцията се осмисля именно с играта на актьорите. Дори заради едната сцена на моста си заслужава гледането.

            Comment


              Kухулин написа
              Out of the Furnace (2013)
              Клоня към мнението на Ги, и мен ме разочарова малко филма. Не че очаквах нещо кой знае какво, но очаквах повече "размах". Актьорите са много добри, спор няма. Даже много от участващите актьори, да не кажа всичките, ми харесват много (лично мнение), но всичките до един са западнали откъм кариерно развитие. Сякаш са ги събрали по един и същ профил: "добри актьори, правещи силна роля веднъж на 10 години, с кариери в застой или западане". И този филм няма да ги издигне, защото му липсва какъвто и да е размах или оригиналност. Да видим:

              - освен Бейл, всички останали имат по 5-10 минути екранно време и нямат шанс да развият кой знае какво.
              - Дефо, Афлек и Харелсън умират обидно лесно и незапомнящо се.
              - персонажите са ужасно едноизмерни, с единствено изключение този на Уилям Дефо: малкият брат-нехранимайко, който вечно се забърква в неприятности и някой трябва да му спасява задника; големият брат-добряк до дебилизъм, който винаги спасява другите; злият злодей, който е зъл просто без причина; мацката, която духва поради финансови проблеми (и повече не се появява, няма завършек); съболезнователният полицай, който не прави абсолютно нищо - нито добро, нито лошо; на всичкото отгоре всичките са мизерници в мизерно градче, така че на зрителя да му пука още по-малко за тях.
              - във форумите на IMDB цялата постановка със селяците/залаганията/боевете беше разкостена заради многобройните си алогизми: а) представените inbred селяци могат да се срещнат в дълбокия Юг, не в Ню Джързи б) какъв е смисълът да нагласяваш мач, така че никому неизвестен новак да падне от местен фаворит, а не обратното? и кой би заложил на този никому неизвестен новак? в) каква е логиката да сключваш сделка, след изпълнението й да плащаш по-малко от уговореното и след това да застрелваш партньора в сделката, който ти е и дългогодишен бизнес партньор, без никаква видима причина? Как Харелсън ще си вземе парите от Дефо (които претендира, че той все още му дължи), ако 5 минути по-късно го застреля на пътя? И ако кажете, че персонажът на Харелсън просто е психопат, то как един толкова нестабилен човек може да се задържи с години в пресъпния свят и даже да се издигне до местен лидер, от който всички се страхуват? Това просто не се случва, ако се държиш нерационално.

              Това са ми критиките към филма. Общо взето пропилян талант. Наистина добри актьори, но филмът като цяло е незабележим.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Ролята на коравия чичо , можеше да бъде заменена с успех от верен лабрадор ... Освен глупостта на алогизмите посочени от Динайн , а и още други , мен ме подразниха и семплите заемки от "Ловецът на елени " например ... гледах го от 04 до 06 и ме е яд , че не използвах времето за сън ...
                Кариерно не знам какво им става , но се сещам за Робърт Де Ниро и Джон Траволта , които бяха изпаднали на дъното в един умопомрачително тъп "ловно-сървайвъл екшън" ...

                Comment


                  Todor Pavlov написа Виж мнение
                  гледах го от 04 до 06 и ме е яд , че не използвах времето за сън ...
                  Извинявай за неудобството

                  Comment


                    Кариерно не знам какво им става , но се сещам за Робърт Де Ниро и Джон Траволта , които бяха изпаднали на дъното в един умопомрачително тъп "ловно-сървайвъл екшън" ...
                    Това го гледах онзи ден. По-скоро превъртях от средата до трудният за възприемане финал. Траволта игра много добре, даже славянският акцент докарваше, но при такъв сценарий нищо не може да спаси филма. Де Ниро беше доста под нивото си. Явно и на него филма не му е харесал.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      В тоя филм основният проблем беше, че Де Ниро просто е прекалено дърт за тази роля, математически
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Де Ниро май леко е почнал да изперква. Оня ден писаха, че докато обикалял снимачната площадка на American Hustle, не можал да познае Крисчън Бейл и питал кой е тоя...

                        Comment


                          pnp5q написа Виж мнение
                          2. 47 ronin - отлично!
                          Доста бозав филм, мотивите им ги прехвърлиха на 2 на 3, някакви евтини фентъзи напъни имаше....практически нищо от трейлъра ня беше развито в самият филм (той намекваше за овече екшън). Боза експлоатираща известна тема с евтини залитания насам натам...но жената се прехласна тъй че поне от гледна точка "мирът в къщи" филмът върши работа.

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Де Ниро май леко е почнал да изперква. Оня ден писаха, че докато обикалял снимачната площадка на American Hustle, не можал да познае Крисчън Бейл и питал кой е тоя...
                            Хе-хе, аз пък чак сега започнах да го познавам :dumbass:
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Ето тоя актуален филм, bwoys, ми хареса (поздрав специално за Залмоксис). Fruitvale Station / Инцидентът на станция “Фрутвейл“ е як филм в жанр, в който отдавна не е излизало нищо добро освен биографичния за Биги Смолс - но той беше добър не за друго, а просто защото беше за Биги. Бей Ериа генгста шит 'ма истинския, в който "некои пу*ки май са мноо лоши мутри". "Реалистичното" кино е като "реалистичния" роман, т.е. най-доброто (вие поне трябва да знаете какво имам предвид, защото съм сигурен, че твърде-твърде много хорица при тези думи радостно ще си помислят първо за риалити-шоутата и програми - не, драги мои!) - гледайте и ще се уверите. Единственото леко дразнещо е може би едва загатният расизъм, но той може би пък си е също напълно реален - все пак не живея там. Филмът е особено важен за разбирането на психологията на някои дребни душици, които, получили по случайност повече права от останалите граждани, като напр. това да поддържат "реда и законността", и оръжия в ръцете си, започват да се мислят за вездесъщи и да превишават правата си...Мисля че психотестовете за приемане на подобна служба трябва да отсяват именно такива типове, но за съжаление някои психологически опити показват твърде голяма масовост в това отношение. Какво е решението ли? - Не знам but if you've watched this movie - don't you want to punish the guards?
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                                Бей Ериа генгста шит

                                Хахахахха, ще припадна! Това описание ми напомни, незнайно защо, за "Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood". Имайки предвид, че повечето black, coming-of-age, hood филми са вече на по 20-на години, това е доста свежа изненада, благодаря.

                                Хе-хе, аз пък чак сега започнах да го познавам
                                Ако не си го гледал още - The King of Comedy !!!! Така, в малко по-различна светлина.

                                Comment

                                Working...
                                X