Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Killing Them Softly (2012)





    Приятен филм.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Тъкмо щях да го спомена в "Лоши филми" - филма е за любители на кървавица... от човешко.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        pnp5q написа Виж мнение
        Тъкмо щях да го спомена в "Лоши филми" - филма е за любители на кървавица... от човешко.
        "Обратна" снимка .

        Comment




          Django Unchained

          Струва си да се погледне - като изпълнение мога да го сравня с последния филм на Тарантино (Гадни КопИлета).
          Разбира се темата е съвсем различна, но пък почеркът на Тарантино е същия.
          Не ми се понравиха реките от кръв и вътрешности, но личи, че това е направено умишлено и с определена цел.
          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

          Comment


            "Django Unchained" ми хареса, но "Гадни копилета" е велик боклук. Тоя "Гадни копилета" е обида за всички участвали във войната, независимо на чия страна. Показване на кръв заради самата кръв и нищо друго, нескопосан опит да се направи нещо ново и интересно. Тарантино сигурно си е казал - Не трябва да изменям на стила си - и е пресолил манджата.

            Comment


              Телеграфе, не знам, за мен "Гадните копилета" е комиксов уестърн (не класически, разбира се), "облечен" във ВСВ-дрешки, т.е. "историческото" в него са декорите, имената и облеклата: нищо друго. Като такъв поне на мен доста ми допадна. Предполагам, че ако се гледа на него като на исторически филм, може да се оцени само като боклук (но ми се струва, че тук грешката е в очакванията; да речем, ако отида да "Унтерганг" с очакването да гледам неангажиращ военен екшън, вероятно ще остана също толкова разочарован ). Още не съм гледал новия му филм, но ми звучи като да прави същият тип филм, но в различен (може би по-правилен, но не съм убеден - в крайна сметка, комикс може да се направи на основата на всякакво събитие/епоха) декор.
              Лично мнение, естествено.

              Comment


                Първоначално и аз не го харесах Гадни копИлета имайки предвид колко мразя "anti-Nazi пропагандата" но промених нагласата с която го гледам и нещата си дойдоха на мястото.

                СПОЙЛ

                Войната, "лова на евреи" и "лова на нацисти" са само декор или сцена, на която са пресъздадени, отделни, бегло свързани, но много силни сцени, като типичната за Тарантино "Mexican standoff" във френската кръчма (за мен само тази сцена е достатъчна, за да си струва да се гледа филма)
                Сцените в които участва Christoph Waltz до една са много силни без значение дали той доминира или е от приемащата страна.

                Подобен декор в Джанго е цялата история около робството и донякъде преследването на престъпници.
                Всъщност, ако прекараш паралели между Джанго и КопИлетата ще откриеш много общи постановки, герои и сюжетни линии.
                Разбира се от нашата гледна точка Джанго е доста по-гледаем, но за някой "аристократ" от Южните щати вероятно е обратното.
                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                Comment


                  От "Гадни копилета" струи толкова много чисто тарантиновска класа, избраният в него жанр за 'диалогизиране по кинематографски' ( ако може да въобще да се употреби такъв израз) е толкова сполучливо възпят, че това е може би един от най-добрите филми на Тарантино въобще. За Кристоф Валц пък въобще няма какво да говорим. Изключителен филм.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    My Little Princess (2011)





                    Има недостатъци, но темата е интересна.

                    Comment


                      albireo написа Виж мнение
                      От "Гадни копилета" струи толкова много чисто тарантиновска класа, избраният в него жанр за 'диалогизиране по кинематографски' ( ако може да въобще да се употреби такъв израз) е толкова сполучливо възпят, че това е може би един от най-добрите филми на Тарантино въобще. За Кристоф Валц пък въобще няма какво да говорим. Изключителен филм.
                      Абсолютно. Още - за да се схване, види и т.н. поредният Тарантино е нужен бекграунд, колкото и тъпо претенциозно да звучи това. Ама много бекграунд. Плюс много чувство за хумор или каквото там се нарича това нещо при Тарантино.

                      Comment


                        кало написа
                        за да се схване, види и т.н. поредният Тарантино е нужен бекграунд, колкото и тъпо претенциозно да звучи това. Ама много бекграунд.
                        Само че не исторически бекграунд, ами кино. Може би това обърква някои хора, които решават, че става въпрос за първото. Грешка на очакванията и, може би, непознаване на досегашната му филмография (нещо не си го представям умишлено да седне да прави исторически филм... (дори и да го направи) и да се получи исторически филм).
                        При цялата кръв и насилие нито филма, нито изразните средства се взимат насериозно. Чувство за хумор си трябва (някакво).

                        Comment


                          А Джанго, макар и друга бира, си е бая яко нещо. Гледам го повторно в момента и продължавам да се кефя...
                          Само че не исторически бекграунд, ами кино
                          Именно, макар че за Кил Бил не успях да смогна с всичко необходимо, ама то и не трябва

                          по тоя повод - ако приемем, че Джанго и Линкълн плуват в общата супа от смисли и послания (много абстрактни условие и претенция), то няма как да не отбележа, че едното се отнася към другото както частното диференциално уравнение към таблицата за умножение (не че ги схващам особено, де). И двете са красиви по своему, ама първото е яко изкуство, плод на много бази и надстройки, а второто - твърде семплата и позната на всички основа.

                          ПП - все пак, може би е тъпо снизходително да твърдя, че поредното отроче на тарантино плува в супа от послания
                          Last edited by кало; 11-01-2013, 23:48.

                          Comment


                            Safe House (2012)





                            Не е лош.

                            Comment


                              Dredd (2012)





                              The Raid на патерици. Но става.

                              Comment


                                Вярно, че за голяма част от филмите това е въпрос на лично мнение, но ИМХО тия последните два са за другата тема - за лоши филми. Ще обясня - първият бъка от клишета на всички нива, които чак толкова не са се постарали да скрият, че се виждат от сто метра срещу вятъра. Абсолютно предсказуем, с абсолютно сиви клиширани образи, сюжет, ефекти, абе - всичко. Не знам кой е излъгал Райън Рейнълдс, че става за нещо повече от ситкоми. Дензъл си е на висота, каквато и глупост да му дадат да играе.
                                Вторият - ама много е тъп, дори в това, че са опитали без грам въображение да прехвърлят комикса на лента - с всичките му нелепости. Оня със Сталоун дори беше по-добър.

                                Иначе, без претенцията да е нещо велико - много приятно филмче - http://www.imdb.com/title/tt1675434/?ref_=sr_1

                                "Арго" също не е лош.

                                Comment

                                Working...
                                X