Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Благодаря ти успях да го открия, изглежда обещаващо. Лола съм го гледал, добро филмче, ако знаеш други качествени европейски филми, на каквато и да е тематика, може да предлагаш. Опитвам се да се запозная с повече европейски филми, тъй като по принцип обръщам повече внимание на американското кино. Относно научната фантастика - и аз съм като теб малко по взискателен съм, искам да са по изпипани нещата, но като цяло е трудно да се направи сполучлив такъв. Повечето са пълни със всякакви безумия и фантасмагории - като например Прометей, последния опит на Ридли Скот да направи сполучлив филм. Иначе аз наскоро се запалих по нея, тъй като в къщи майка ми разполага с цялата библиотека Галактика, но никога не им бях обръщал внимание, тъй като мислех че няма да ми допаднат. Преди няколко дни свърших Обитаемия остров на Стругацки и сега започнах Обречения град - но това вече е за друга тема.

    Comment


      Единственото което спасява Гатака, от изпадане в категорията посредствен филм е ролята която прави Джуд Лоу. Много подценяван актьор от най-силната школа, английската.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        pnp5q написа Виж мнение
        Облажих се таман като за заговезни - визуално и слухово.
        Първо със Stand Up Guys - който има доста противоречиви критики, според мен филма не е за това, което се случва в него, по-подходящо е да се "гледа" с емоционалните сетива; после и с A Late Quartet. Който е м-м-м.
        Ето ви малко идея за атмосферата - a Golden Globe nominee от първия.
        Крайно време е да дадеш адрес , на който да се изпращат благодарности от материален характер , като начало - питейни и хрупкави ... За сега : сполай ти !

        Comment






          ох
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Ох-мох , няма я - сгази я влака !

            Comment


              Тц, красотата е безсмъртна!
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Ето един стар български филм http://www.youtube.com/watch?v=4G5y6GImckE от 1968 със заглавие "Топло" с режисьор и сценарист Владимир Янчев. Филма е комедия, но аз когато го гледам се чудя, дали да се смея или да плача. Повечето хора по света, когато гледат трагикомични сцени, по-скоро се смеят отколкото да плачат. Не бих казал, че филма е добър, но е повод на 1 април да се посмеете или да си поплачете, гледайки го отново.

                Comment






                  Причислявам филма към добрите, въпреки снизходителните оценки на кинокритиците, просто защото е старомоден кървав екшън, с тонове изстреляни куршуми, обилна пиротехника и патриотичен патос, а такива правят малко вече. Трябва да видите как севернокорейските ренегати превзеха Белия Дом, феноменално. Тези, които ще мрънкат за "реалистичността" и т.н. - това е екшън, както казах.
                  Антоан Фукуа+звездния каст+базисната история взета директно от "Умирай Трудно" (първия) са предпоставка за нещо повече, но Джерард Бътлър не може да се мери с Брус Уилис, а много от другите звезди в каста имат съвсем невзрачни роли. Затова се получава просто приятно екшънче.
                  Като стана дума за Умирай трудно, това просто трябваше да е Брус, а не онази боза с Москва и Чернобил.
                  А Роланд Емерих и той подготвял своя версия на превземане на Белия дом, която ще излезе лятото.

                  Last edited by Dinain; 09-04-2013, 20:45.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment




                      Току ще го гледах. Хареса ми. Стилизиран и без излишни глупости. Актьорите са на ниво, ефектите също. Но най-важното е че историята кърти. Става малко предвидим към последната една трета, но тъй като не е разтеглен излишно това не пречи.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        The Place Beyond the Pines



                        Ако не беше задокеански, щях да кажа "отлично европейско кино".
                        Ако не беше пресен, щях да кажа "сега не правят такива".

                        В добавка - за пореден път нещо като главгад го играе един нашумяващ австралиец със звучното име Бен Менделсон. Много характерна физиономия - и на замазаното кам-качество се познава отдалече. Та може да си го спомните като един от двамата гнусни мърлячи в началото на Kiling Them Softly. Аз обаче го препоръчвам в Animal Kingdom.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Man of Steel. Супер ешкън - всъщност изненадващо супер. Е, разбира се, ако не ви е интересно как разни чичковци сриват цели градове като се мятат един друг в сградите (и не само в сгради, в най-различни неща се мятат), няма кой знае какво друго да ви предложи.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            pnp5q написа Виж мнение
                            The Place Beyond the Pines



                            Ако не беше задокеански, щях да кажа "отлично европейско кино".
                            Ако не беше пресен, щях да кажа "сега не правят такива".

                            В добавка - за пореден път нещо като главгад го играе един нашумяващ австралиец със звучното име Бен Менделсон. Много характерна физиономия - и на замазаното кам-качество се познава отдалече. Та може да си го спомните като един от двамата гнусни мърлячи в началото на Kiling Them Softly. Аз обаче го препоръчвам в Animal Kingdom.
                            Хм, става, макар че сюжета/темичката като че ли вече са малко клиширани и поизтъркани (не искам да обидя никой)...
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Един нелош филм по книгата на Джон Гришам ,, ,, Изгряващото слънце " или ,, The Rising Sun " с неустоимите Шон Конъри и Уесли Снайпс :

                              Click image for larger version

Name:	die_wiege_der_sonne.jpg
Views:	1
Size:	100.0 КБ
ID:	536506

                              "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

                              Джордж Бърнард Шоу

                              Comment


                                Не бих го нарекъл "нелош". В много отношения филма си е шедьовър.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X