Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Историческите романи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Бе къде ги намирате тия книги?! Нищо не миговорят , а явно са интересни...

    Comment


      #32
      Ами, купуваме си ги

      Comment


        #33
        На "колегата" с крушите се получава номера, ама с книгите не става

        Comment


          #34
          Книгата е в ръцете ми - "Господин Автомобил и загадките на Фромборк", изд. Отечество, София, 1980г. Може да се намери в доста библиотеки !

          Comment


            #35
            Къде ли ще съм я пропуснал тогава?

            Comment


              #36
              Търси и ще намериш !

              Comment


                #37
                Aбсолютно!

                Comment


                  #38
                  Araslan написа
                  "Сказание за хан Аспарух,кназ Слав и жреца Терес" и "Време разделно".Вера Мутафчиева много детски стил не ме кефи.
                  koe e детското при Вера Мутафчиева.доизкажи се
                  уважавай смелите,те са солта на земята

                  Comment


                    #39
                    "Прощаване с пролетта" на Петър Константинов. Издаден през 1988г. Исторически роман за преломните 1914-1915г. Разкошна книга !

                    Comment


                      #40
                      Ами стилът и е много така комерсиален."Предречено от Пагане" и да се мръщиш и да не се мръщиш не може да стъпи на малкия пръст на "Сказанието" от където и да го погледнеш."Сказанието" е уникална книга дори за самия Дончев.Това е обективното ми мнение иначе тая госпожа много не мога да е дишам заради някои нейни изяви с които се изхрачи звучно на българската история,на баща си и на себе си.А между другото чел ли си "Сказанието"?Мисля че ако си го чел нямаше да недоволстваш!
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        #41
                        "Аз и императорът" ( Приключенията на Бригаден генерал Жерар ) на А.К. Дойл ! :tup:

                        Comment


                          #42
                          В интерес на истината не съм чел много исторически романи, само няколко. Най-много ми харесаха Генерал Черняховски, Васил Левски на Яна Язова и Танковете атакуват в ромб.
                          One Ring to rull them all One Ring to find them One Ring to bring them all And in the darkness bind them!

                          Comment


                            #43
                            Романи оставили най-силна диря в съзнанието ми са "Сказанието за хан Аспарух..." , "Време разделно" и "И се възвисиха Асеневци". Смятам тези романи за връх в историческата ни литература.
                            <td height="131" width="100%"></td>

                            Comment


                              #44
                              "Суворов" на Олег Михайлов
                              SEMPER AGRESSUS

                              Comment


                                #45
                                XwX написа
                                Романи оставили най-силна диря в съзнанието ми са "Сказанието за хан Аспарух..." , "Време разделно" и "И се възвисиха Асеневци". Смятам тези романи за връх в историческата ни литература.
                                Изпускаш трилогията на Талев "Самуил" - за мен това е върха на нашата историческа литература. А също така и "Солунският чудотворец" и "Дъщерята на Калояна" от Вера Мутафчиева.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X