Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Историческите романи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Чел съм трилогията на Талев "Самуил" и наистина е много добра. От много време се каня да прочета "Сказание за времето на Самуила" на А.Дончев за да я сравня с тази на Талев, но все не ми остава време, затова не написах "Самуил".
    Що се отнася до "Солунският чудотворец" и "Дъщерята на Калояна" сигурно имаш предвид Мутафова, защото тя е авторката им, а не Мутафчиева. Тези книги наистина са интересни, бързо се четат, но останах с впечатлението, че е наблегнато повече на приключенито и не те карат да се замислиш върху тях.
    <td height="131" width="100%"></td>

    Comment


      #47
      Да бе сигурно съм се объркал, чел съм ги преди много време и не си спомням добре. А за Антон Дончев - той си е жива легенда на българската литература. Макар, че неговата книга за Самуил е доста по-постна от тези на Талев, поне според мен. А "Сказанието за Аспарух..." е претрупано с прекалено много прилагателни, че дори дразни, а на моменти някои неща звучат доста фантастично, но като цяло е добра книга.
      Четох, че в момента А. Дончев работи над роман за воеводата Кракра Пернишки - нямам търпение да го завърши.
      (\_/)
      (°_°)
      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

      Comment


        #48
        "АЗ, Клавдий", "Велизарий" на Р. Грейвз
        "Юлиан" - Гор Видал....
        :tup: :tup: :tup:
        sigpic

        Comment


          #49
          Хубави са и книгите на Морис Дрюон за френските крале.

          Comment


            #50
            Чели ли сте романите на Димитър Мантов - например ,, Цар Петрово време " ?
            "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

            Джордж Бърнард Шоу

            Comment

            Working...
            X