Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Историческите романи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Значи навремето имаше една поредица библиотека "Аз съм Българче" -тя издаваше всякакви исторически романи-на знезнайни български писатели.Та от тази поредица ми харесаха два-Гладиаторът-разправя се за Спартак и "Към теб от Далечната синя Планина"-много яка книга-разправя се за един славянин и един прабългарин-отгледани заедно, защото бащата на славянина загива при Маркели. Та тези момци израстват заедно-бият се срещу аварите, воюват при Средика през 809 година и накрая рязват главата на Никифор. Само за Араслан е тази книжка.
    Иначе съм фен на сенкевич и неговите Кръстоносци-прочетох романът когато бях на 4 годишна възраст и оттогава го препрочитам. Наистина Вълшебна книга.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #17
      Няма да повтарям повечето от споменатите вече книги, само ще добавя "Рицарят" на Вера Мутафчиева и "С огън и меч" на Сенкевич (тя заприличва на сапунена опера на моменти ама като цяло е добра).
      Last edited by Док Холидей; 09-02-2005, 13:05.
      Shut me down! Machines making machines! How perverse!

      Comment


        #18
        "С огън и меч" е трилогия и едната част е в две книги нали? Помня навремето на "Славейков" се продаваше за 100 кинта когато това беше мноого пари ама наистина много - нещо от сорта на малко под средната заплата и за тези, които обичат книгите на Сенкевич (а трилогията не се намираше лесно) нямаше начин да си я купят. По-късно падна до 20, но сега вече предпочитам съвсем други неща.

        Comment


          #19
          Български:
          1. "Земя за прицел" - и петте книги на Свобода Бъчварова;
          2. "Железният светилник", "Преспанските камбани", "Илинден" и "Гласовете Ви чувам" на Димитър Талев;
          3. Всичко написано от Йордан Вълчев;
          4. "Сказание за Хан Аспарух, Княз Слав и Жреца Терес" на Антон Дончев;
          5. "Самуил" на Димитър Талев.
          Last edited by dibo; 09-02-2005, 14:23.
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            #20
            С огън и меч е първата част от трилогията. Следващите две са Потоп и Пан Володиовски
            Shut me down! Machines making machines! How perverse!

            Comment


              #21
              Някой знае ли, къде мога да намеря книгата "22.06.1941 - Другата Версия" с автор Васил Лазаров?
              On-line вариант или в книжарница, няма значение.
              Благодаря ви предварително.

              Comment


                #22
                Имаше я в книжарница писмена ама много окъсана. Империал вече си я купи и то отдавна.

                И аз бих си я взел.

                Comment


                  #23
                  Аз я имам - ще проверя довечера по ISBN
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    #24
                    "Рождените дни на един млад варшавянин" на Йежи Стефан Ставински :tup:

                    Comment


                      #25
                      stagon написа
                      Някой знае ли, къде мога да намеря книгата "22.06.1941 - Другата Версия" с автор Васил Лазаров?
                      On-line вариант или в книжарница, няма значение.
                      Благодаря ви предварително.
                      Хм, намерих си книгата в библиотеката вкъщи. Ето какво пише отзад:

                      Васил Лазаров
                      22 юни 1941
                      Другата версия
                      ISBN 954-427-411-1
                      Издателство "Абагар", В.Търново, 2000
                      ИПК "Свети Евтимий патриарх Търновски"

                      Успех с търсенето
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        #26
                        Таз книжка и аз я имам, за съжаление е далеч от мен в момента :sm186:
                        Много фактологичен материал има в нея, ама нямаше как да го сверявам, та с едно на ум съм я преглеждал/не бих казал чел, защото тя е сборник с документи по-скоро/.
                        knowledge is power

                        Comment


                          #27
                          Пътят на България - Димитър Съсълов, Бойни Изкуства И Военно Дело на Древните Българи

                          Comment


                            #28
                            Спомням си за една любима в детските години книга от този жанр - "Господин Автомобил и загадките на замъка Фромборк" от полския писател Збигнев Ненацки. Увлекателно четиво за полския Еркюл Поаро - "Господин Автомобил" - детектив - изкуствовед, който виртуозно разкрива тайните и загадките на историята; четиво с доста голяма познавателна цел - историята на Полша от древността до наши дни е пресъздадена по един много завладяващ начин. От предговора става ясно, че Ненацки е написал цяла поредица книги за своя герой, но само тази е преведена на български. Фабулата в книгата се върти около издирването на полски национални съкровища в замъка Фромборк на Балтийското крайбрежие, скрити там от немците по време на войната. В замъка Фромборк е живял и творял Коперник, именно там той създава своя хелиоцентричен модел на Вселената. Ако Ви попадне, прочетете я ! Сигурен съм, че ще Ви допадне. :tup:

                            Comment


                              #29
                              А, много добра книжка! Ама съм я чел ... леле, преди около 15-20 години
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #30
                                Сякаш вчера беше :cry:

                                Comment

                                Working...
                                X